ابراز همدردی با خانواده های قربانیان حادثه پلاسکو با حضور اتش نشانان تورنتو

ابراز همدردی با خانواده های قربانیان حادثه پلاسکو با حضور اتش نشانان تورنتو

 

عصر روز جمعه، مصادف با 20 ژانویه، جمعی از ایرانیان با گرهمایی در میدان مل لستمن در شهر تورونتو، یاد و خاطره کشته شدگان در حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو را زنده نگه داشته و با خانواده آنها  ابرازی همدردی و کردند.

این گردهمایی به دعوت اردشیر زارع زاده مدیر مرکز بین المللی حقوق بشر در کانادا ()و با حضور چند تن از آتش نشانانتورنتو از منطقه نورث یورکبرگزار شد. اتش نشانان تورنتو برای ادای احترام بر کشته شدگان حادثه پلاسکو و ابراز همدردی با خانواده های اتش نشانان ایرانی که در حادثه پلایکو جانشان را از دست داده اند در مراسم حضور یافته بودند.

در این برنامهحضار با روشن کردن شمع که با پیام”برای تهران دعا کنید” (Pray For Tehran) و در دست داشتن عکسهای از نمای ساختمان پلاسکو، آتش نشانان حاضر در محل حادثهو کشته شدگان یاد ونام آنها را زنده نگه داشتند.

 این مراسم توسط سلمان سیما شروع شد. سپس اردشیر زارع زاده به حاضران گفت ما ایرانیان تورنتو همیشه در اینجا اماده ایم تا از هموطنانمان در ایران حمایت کنیم و در غم و شادی انها شریک هستیم. در ادامه یکی از آتش نشانان حاضر در مراسم با ابراز تاسف از حادثه ساختمان پلاسکو، با اعلام همبستگی و ادای احترام با تمامی آتش نشانان دنیا، بخصوص آتش نشان های که در حادثه “آتش سوزی ساختمان پلاسکو” برای حفاطت از جان سایر شهروندان، جان خود را از دست داده اند حمایت و نام و یاد آنها را گرامی داشت.

همچنین آقای علی احساسی، نماینده ایرانی تبار در پارلمان فدارلدر مراسم صحبت و با خانواده های قربانیان ابراز همدردی کرد.

ساختمانپلاسکوپنجشنبههفتهگذشته 19 ژانویه درساعاتاولصبحدچارحریقشدوچندساعتپسازآنباگسترشحریقدرحالیکهآتش‌نشانانمشغولفعالیت برای اطفاع حریق بودند،فرویخت و چندین تن از آنها را محبوس کرد. رسانه های دولتی ایران با عدم اعلام تعداد آتش نشانان و شهروندان عادی و کسبه محل که در دام آتش و ریزش، محبوس شده بودند هرگونه دسترسی خبری به تعداد قربانیان را مخدوش و سانسور کرد.

در آخرین خبرها که در سایر رسانه های منتشر شده است مرگ 16 نفر از آتش نشانان و محبوس شدند 25 نفر که هنوز خبری از آنها در دسترس نیست، تایید شده است.

 

 

عکس ها: عرفان ابراهیمی و سیروس زارع زاده