اصلا تو خدایی من یزید

اگر یادتان باشد چندماه پیش نرخ خدمات کنسولی کاهش پیدا کرد ولی در روزهای اخیر مجددا افزایش یافت که بیشترین افزایش مربوط بعه تایید وکالتنامه است که نسبت به نوع آن از نود ویک دلار تا دویست وسی وسه دلار متغیر است ، بنابراین الان اگر کسی بخواهد یک وکالتنامه برای ایران بفرستد درمجموع یعنی با احتساب سایر هزینه ها مثل هزینه تنظیم وکالتنامه وگواهی امضا وهزینه پست رفت بسته به نوع وکالتنامه چیزی بین ۲۵۰ دلار تا ۴۵۰ دلار بایستی هزینه کند وخوب است اینرا هم بدانید که برخلاف آنچه که ظاهر امر نشان میدهد ، همه وکالتنامه ها حتی وکالتنامه هایی که بار مالی دارند ازطریق ارسال به وسیله پست قابل انجام است نهایت اینکه ازطریق اسکایپ موکل را شناسایی میکنند و وکالتنامه را برایش میفرستند ولذا نیازی به رفتن به واشینگتن دی سی نیست.

مطلب دیگر اینکه اینروزها تقاضا برای گرفتن گواهی عدم سوپیشینه زیاد شده است. این کار اگر بخواهد ازطریق دفتر حفاظت منافع ایران در واشینگتن دی سی انجام شود حدود ۳ ماه طول میکشد اما راه دیگری هم به روی متقاضیان باز شده است که میتوانند خیلی سریع یعنی ظرف مدت بیست روز یا کمتر گواهی مورد نظر خودرا جهت ارائه به اداره مهاجرت کانادا تهیه نمایند.

مطلب سوم اینکه از حالا به بعد کم کم آمار ازدواج بالا میرود ودرتابستان به اوج خود میرسد ، بعضی از خانواده های ایرانی یک داماد یا عروس غیرایرانی گیرشان میاید ولذا یکی از دغدغه های آنها اینست که چطور مراسم ازدواج را برگزار کنیم که هم به آداب ورسوم خودمان عمل کرده باشیم وهم به آداب ورسوم طرف مقابل احترام گذاشته باشیم.

خیلی ها درنهایت به این نتیجه میرسند که دوتا عاقد دعوت میکنند که یکی از مراسم را طبق سنت ایرانی انجام دهد ودیگری مراسم را طبق آداب ورسوم طرف مقابل انجام دهد. اما معمولا اگر عروس ایرانی وداماد غیرایرانی باشد ، داماد میپذیرد که یک عاقد بیشتر نباشد که طبیعتا آنهم بایستی عاقد ایرانی باشد. حالا مسئله عاقد که ایرانی باشد یا غیرایرانی ویکی باشد یا دوتا خیلی مسئله غیرقابل حلی نیست ، مسئله وقتی حساس میشود که بحث دین و مسایل دینی پیش می آید ، من همیشه به خانواده های محترم توصیه کرده ام واکنون نیز توصیه میکنم که اینگونه مباحث را خودتان مطرح نکنید ، بلکه آن را به خود عاقد بسپارید ومطمئن باشید که دراین رابطه هیچ مشکلی پیش نمی آید ، بنده خودم صدها مورد ازاین دست ازدواجها را انجام داده ام ومسئله را طوری هدایت ومدیریت خواهم کرد که هم رضایت خداوند متعال جلب بشود وهم رضایت شما وطرف مقابلتان مسئله تشرف به اسلام با آن روشی که ما انجام میدهیم خیلی ساده وبه طور خصوصی دردفتر انجام خواهد شد وتایحال ماهیچ موردی نداشته ایم که طرف بخواهد مقاومت کند ویا زیربار نرود.

ومطلب آخر اینکه یک خانمی با شورهش آمده بود دفتر ما برای طلاق ، تاوارد شد با عصبانیت گفت اصلا شوهر من خداست ومن هم یزید هستم ، طلاق منرا بدهید بروم هرچه خواستم با او ویا شوهرش چند کلمه صحبت کنم اجازه نمیداد ومرتب همان حرف را تکرار میکرد ، آخرش چون فهمیدم از روی عصبانیت دارد این حرفها را میزند گفتم خیلی خوب برید فردا بیایید ، چون میدانستم فردا نخواهند آمد وهمینطور هم شد.

مجددا سال نو را خدمت یکایک شما عزیزان تبریک میگویم.

 

image_pdfimage_print
Print Friendly