۶۳،۰۰۰ کانادایی سال گذشته کشور را برای درمان پزشکی ترک کردند

۶۳،۰۰۰ کانادایی سال گذشته کشور را برای درمان پزشکی ترک کردند

ایران استار: گزارش جدیدی از موسسه Fraser تخمین می زند که بیش از ۶۳،۰۰۰ کانادایی(۶۳,۴۵۹) در سال ۲۰۱۶ برای مراقبت های پزشکی در خارج از کشور سفر می کنند.

این آمار در مقایسه با سال قبل تقریبا ۴۰ درصد افزایش یافته است و ممکن است با انتظارات طولانی مدت برای خدمات پزشکی در کانادا ارتباط داشته باشد. البته یک استاد هشدار می دهد که داده ها فقط براساس تخمین هاست و خیلی دقیق نیست.

از آنجا که هیچ اطلاعات قابل دسترس در مورد کانادایی ها برای مراقبت های پزشکی وجود ندارد، آمار موسسه فریزر بر اساس بررسی هایش از پزشکان کانادایی در ۱۲رشته تخصصی، از جمله جراحی مغز و اعصاب، جراحی ارتوپدی، جراحی قلب و عروق، اورولوژی و انکولوژی، متکی بود.

این موسسه از متخصصان تقاضا کرد تا درصد تقریبی بیمارانی که در ۱۲ ماه گذشته، درمان را در خارج از کانادا ادامه داده بودند، دریافت کند. بر اساس این داده ها، موسسه تخمین می زند که در سال ۲۰۱۶، ۶۳۴۵۹ کانادایی کشور را برای مراقبت های پزشکی غیر ضروری ترک کردند.

تقریبا ۹،۵۰۰ بیمار برای جراحی عمومی به خارج از کشور رفتند، حدود ۶،۴۰۰ درخواست درمان اورولوژی را داشتند و تقریبا بیش از ۵۰۰۰ نفر برای انجام آزمایشاتی نظیرکولونوسکوپی و آنژیوگرافی (آزمایشات رگ ها و شریان ها) کانادا را ترک کردند.

مؤسسه Fraser می گوید سه استان برتر که بیماران برای درمان به خارج از کشور سفر می کنند عبارتند از:

انتاریو: ۲۶،۵۱۳ بیمار

بریتیش کلمبیا: ۱۵،۳۷۲ بیمار

آلبرتا: ۹،۰۶۷ بیمار

“اگر بسیاری از کانادایی ها مایل به پرداخت هزینه از جیبشان برای دسترسی سریع تر به درمان هستند، بدان معنی است که آنها از کیفیت درمان در کانادا راضی نیستند. در این گزارش به انتظار زمان طولانی بیماران برای درمان و رسیدن به متخصصان اشاره شده است و البته برخی نیز ناچار به ادامه درمان خارج از کشور می شوند زیرا تجهیزات مورد نیاز آنها در اختیارشان قرار نمیگیرد.

جرمی اسنایدر، استاد دانشکده علوم بهداشتی دانشگاه سیمون فریزر، گفت که مؤسسه Fraser پیامی قوی مبنی بر این که کانادا به علت زمان انتظار طولانی در کشور، یک مشکل بزرگ گردشگری پزشکی دارد را به اطلاع می رساند.

اسنایدر گفت که گزارش موسسه Fraser بر اساس یک پرسشنامه ارسال شده به گروهی از متخصصان است که اساسا خواسته می شود حدس بزنند که چگونه بسیاری از بیمارانشان به دنبال درمان در خارج از کانادا بوده اند.

شهردار ترنت هیلز، هکتور مک میلان، در ژانویه سال ۲۰۱۶ با سرطان پانکراس تشخیص داده شد و امیدوار بود که در عملیات NanoKnife در ایالات متحده عملیاتی انجام دهد که از الکترود برای تخریب تومور خود و کشت سلول های سرطانی استفاده کند.

اما هنگامی که برنامه بیمه بهداشتی انتاریو درخواست مکی میلان برای تأمین مالی این پرونده را در ایالات متحده انکار کرد، برای درمان به آلمان رفت.

مکملان گفت: “سیستم مراقبت های بهداشتی ما قطعا شکست خورده است و من فکر می کنم وقت آن است که یک تغییرات کامل انجام شود.”

مکملان گفت: “خوشحالم چون من اینجا هستم.” پزشکان کانادایی او به او گفته بودند که احتمالا تا کریسمس سال ۲۰۱۶ مرده است.

او گفت: “من مدت ها از تاریخ انقضا که در انتاریو داده شد فراتر رفتم و فرصتی برای کمک به سایر کانادایی ها دارم.

مکملان گفت که او و خواهرش از آن زمان به “حداقل ۴۰ کانادایی و چند زن آمریکایی” کمک کرده اند تا برای خدمات پزشکی که در کشور نمی توانستند به آلمان یا لندن بروند.

چند ماه پس از اقدام مکملان در آلمان، وزارت بهداشت در انتاریو اعلام کرد که استان نانونایف آزمایشگاه بالینی خود را به بیماران مبتلا به سرطان پانکراس گسترش خواهد داد.

دولت کانادا می گوید که اگر چه کانادایی ها ممکن است در سایر کشورها به مراقبت های پزشکی مراجعه کنند، اما مهم این است که به یاد داشته باشید که شیوه های پزشکی، استانداردهای بهداشتی و اقدامات کنترل عفونت در کشورهای دیگر ممکن است متفاوت از موارد کانادایی باشد و می تواند به کیفیت مراقبت های پزشکی منجر شود.

Print Friendly