تغییرات شامل 6 وزیر و بوجود آمدن یک وزارتخانه جدید می‌شود
جاستین  ترودو، نخست وزیر کانادا، روز دوشنبه تغییرات کابینه‌اش را به نمایش گذاشت. این تغییرات شامل 6 وزیر و بوجود آمدن یک وزارتخانه جدید می‌شود. پیش از این، تغییرات بیشتری در کابینه پیش‌بینی شده بود، اما کسی انتظار نداشت که وزارتخانه بومیان به دو قسمت برای رسیدگی بیشتر به امور آنها تقسیم شود که دو نماینده مجلس منطقه انتاریو مسئولیت آنها را به عهده بگیرند. می‌توان تغییرات وزرا به دو دسته بومیان و غیر بومیان تقسیم کرد.
در مورد تغییرات بومیان، اتاوا در نظر دارد این تغییرات در نهایت به قوانینی بینجامد که جایگزین قوانین کنونی شود. دولت ترودو تلاش‌های جدیدی را برای تحقیق در مورد زنان و دختران بومی گمشده و مقتول به اجرا گذاشته است، مشکل بومیان کانادا هر ساله از طرف سازمان ملل متحد بعنوان نقطه‌ی ضعف مورد اشاره قرار می‌گیرد.
"ما در تلاش برای حمایت از این تحقیق با تمام قوا تلاش می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم در آن برای خانواده‌ها عدالت برقرار می‌شود و به این تراژدی ملی برای همیشه پایان دهیم".
کارولین بنت (تورنتو-سنت پل)، که مسئولیت کامل این اداره را بر عهده دارد، اکنون مسئول روابط بومیان و امور {نواحی} شمال شده‌است. کار او این است که پیش نویس قوانین، سیاست‌ها و شیوه‌های عملیاتی جدیدی که به طور صریح ارتباطات اتاوا با بومیان را به رسمیت بشناسند را نهایی کند. این قانون که ابتدا در سال 1876 تصویب شده، در خود چیزی در مورد بومیان شمال و مهاجران-بومیان ندارد.  بنت سعی می‌کند پاسخگوی توصیه‌هایی باشد که اداره بازرسی کل کانادا به آنها اشاره کرده است.
مشکلات روزانه بومیان مانند خدمات بهداشتی، آموزش و پرورشی، امنیتی، غذایی، مسکن و آب پاک نیز به وزراتخانه‌ای منتقل شده است که زیر نظر جین فیلپت (مارکهام، استافیل)، قرار می‌گیرد.
ترودو  گفت که این تقسیم توسط کمیسیون سلطنتی درباره بومیان حدود 20 سال پیش توصیه شده است. وی گفت که همیشه برای امور بومیان ارزش بسیاری قائل است و امیدوارست که در بهار آینده، قوانین جدیدی در دست داشته باشد تا بخش قدیمی این قانون را از ملغی نماید. بدین شکل بومیان خودشان خواهند توانست مشکلات خودشان را حل کنند. جاستین افزود کهبخش قدیمی این قانون موجود میراث دوران مختلفی است که متاثر از روابط کانادایی‌ها با مردم بومی بوده است که درآن نگاه استعماری وجود دارد. وی ادامه داد: "این گامی است در ایجاد آینده‌ای بهتر که در آن کانادایی‌های بومی و غیر بومی دارای فرصت‌ها یکسانی هستند و حقوق هرکسی کاملا مورد احترام و درک است".
با این حال، حتی هنگامی که از او برای تغییر نام "سر جان آ. مکدونالد" پرسیده شد، وی این پیشنهاد را رد کرد: "این بحث‌ها بسیار مهم هستند که باید بازتاب گذشته را داشته باشیم تا آینده درست را با هم بسازیم، اما من می توانم بطور واضح بگویم، دولت فدرال هیچ برنامه‌ای برای تغییر نام وی ندارد".

هر دو وزیر امور بومیان، فیلپات و بنت این تغییرات را به عنوان تغییرات تاریخی تحسین کردند، و ساختار قبلی را بعنوان مانعی برای خدمت بیشتر ارزیابی نمودند. فیلپت گفت تغییر این است که "ساختارهایی را که به منظور تسلط بر فرهنگ بومی طراحی شده بود، متوقف کنیم".
محافظه‌کاران هیچ گونه نظری درباره دو تغییر ذکر شده نداشتند، اما ساگانش، نماینده ان‌دی‌پی، منتقد حزبی امور بومیان، گفت که این تغییرات تصدیق می‌کنند که لیبرال‌ها تاکنون به طور جامع به چالش‌های بزرگ پاسخ نداده‌اند. وی در بیانیه‌ای گفت که "بی‌عدالتی‌های طولانی مدت نمی‌تواند با هر گونه تغییرات نمادین حل شود".

این تغییرات کابینه برابری جنسیتی میان وزرا را همچنان حفظ کرد - 15 مرد و 15 زن - بدون احتساب ترودو، که وزارت جوانان را حفظ می‌کند.
در حالی که مسائل بومی بزرگترین نقطه تمرکز تغییرات دولت بود، بقیه تغییرات تلاش های دولت برای تقویت تلاش در مناطق دیگر. را نشان می‌دهند.

جینت پتیپاس دبیر پارلمانی وزارت اقتصادی به عنوان وزیر بهداشت، جایگزین فیلپات، شد.
پتیپاس از نیوبرانزویک بر روی پروژه قانونی کردن ماری جوانا کار می‌کرد. او روز دوشنبه اعتراف کرد که در جوانی چندین با ماری جوانا کشیده است.
با استعفای نماینده نیوفاندلندی، جودی فوئت، که وزیر کار عمومی بود، ترودو مجبور به انجام تغییر دیگری شد: کارلا کلودورو جای او را گرفت. او قبلا وزیر ورزش و افراد معلول بود.
دوست نزدیک ترودو، سیموس اویرگان نیز به کابینه ارتقا داده شد تا جایگاه "کنت هر" را به عنوان وزیر امور کهنه سربازان و وزیر منتسب دفاع ملی بگیرد. این پست ترکیبی از هر دو نمادی است از دفاع کشور
اویرگان که به دنبال سوء مصرف الکل در سال 2015 – برای تیم انتخاباتی ترودو مشکل‌ساز شده بود، از این تصمیم بسیار خوشحال شد. وی به خبرنگاران گفت: "هرگز در زندگی بهتر از این نبوده‌ام".

Date: Wednesday, August 30, 2017 - 20:00

Share this with: ارسال این مطلب به