امروز، ارائه دهندگان این خدمات در انتاریو و کبک، به معماری جدید تکنولوژی روز دسترسی پیدا خواهند کرد که باعث رقابت بیشتر خواهد شد
سی‌آرتی‌سی شرکت‌های بزرگ مخابراتی در انتاریو و کبک را وادار می‌کند تا اینترنت با سرعت بالا (مانند شبکه‌های فیبر نوری) را نیز در دسترس شرکت‌های کوچکتری که امکانات آنها را به صورت انبوه اجاره می‌کنند، قرار دهد.
یک مسئول سی‌آرتی‌سی گفت: "کانادایی‌ها باید انتخاب بیشتری برای خدمات اینترنت نوآورانه با قیمت‌های رقابتی داشته باشند". برنامه‌ها و سرویس‌های خدماتی بین شرکت‌های بزرگ و کوچک برای اولین بار در سال 2015 اعلام شد تا در آن شرکت‌های کوچک نیز توان رقابت با بزرگان را داشته باشند. یکی از این خدمات که همواره مورد مناقشه بوده است سرعت بالا و استفاده و تخصیص منابع شرکت‌های بزرگ می‌باشد که در اختیار شرکت‌های کوچک قرار نمی‌گیرد. این امکانات نیاز به سرمایه‌گذاری بزرگ دارد که آنرا منحصر به شرکت‌های بزرگ می‌نماید.
کمپانی CRTC در سال 2015 گفت: شرکت‌های بزرگ در حال حاضر دارای قدرت بازاری بیشتری در ارائه خدمات دسترسی سریع با سرعت بالا هستند، آنها باید توان ارائه این خدمات را به رقبا نیز بدهند.
در حالی که جزئیات این موضوع هنوز منتشر نشده است؛ اما بطور مختصر، این طرح به این معنی است که کمپانی‌های اینترنتی کوچکتر اکنون قادر به پرداخت هزینه دسترسی به شبکه های فیبر نوری با سرعت بالا خواهند بود، و سپس خواهند توانست این سرویس را به مصرف‌کنندگان عادی ارائه دهند.
او گفت: "امروز، ارائه دهندگان این خدمات در انتاریو و کبک، به معماری جدید تکنولوژی روز دسترسی پیدا خواهند کرد که باعث رقابت بیشتر خواهد شد".
یک تحلیلگر فناوری گفت که این اعلامیه سی‌آرتی‌سی به وضوح نشان می‌دهد که بازار فعال، بزرگ و رقابتی کانادا در چه مناطقی‌ست: انتاریو و کبک. وی افزود این تصمیم سی‌آرتی‌سی حتی اگر در کل کانادا نیز تسری پیدا می‌کرد، بیشتر بر روی این دو استان محسوس می‌بود.

همچنین، سی‌آرتی‌سی در حال بررسی روی نرخ‌های ارائه این سرویس از شرکت‌های بزرگ به کوچک می‌باشد، اما پیش از آن لازم بود که مجوز ارائه این خدمات تصویب شود تا راه برای باقی ماندن شرکت‌های کوچک در بازار رقابت باز بماند، در همین حال روند تصمیم‌‌های دیگر در پشتصحنه ادامه خواهد یافت.

مارک چوما، مدیرارتباطات شرکت  بل، در ایمیلی نوشت: سی‌آرتی‌سی باید توجه داشته باشد که تاثیرات نرخ‌های تصویبی‌اش روی سرمایه‌گذاری‌های آتی ما در نسل بعدی تکنولوژی چه خواهد بود... ما سی‌آرتی‌سی را تشویق می‌کنیم که تغییرات پیشنهادی خود را به شیوه‌های حسابداری در استحاله هزینه‌های ما در طی زمان به رسمیت بشناسد، و قبل از اینکه نرخ‌های نهایی را تعیین کند آنها را به دقت مورد بررسی قرار دهد.

Date: Wednesday, August 30, 2017 - 20:00

Share this with: ارسال این مطلب به