ماموران پلیس دوچرخه سوار مونترال در کانادا کاتای خائوهونه سیچانتا را بازداشت کرده‌اند که در ابتدا فکر می‌کردند ممکن است یک مواد فروش خرده پا باشد ولی بعدا مشخص شد که یکی از متهمان اصلی قاچاق مواد توهم‌زا در آمریکاست
به گزارش رسانه‌های کانادا، ماموران در حین گشت‌زنی در یک جاده مخصوص دوچرخه‌سواری به فردی که مظنون به حمل موادمخدر بوده، دستور توقف می‌دهند و پس از تعقیب و گریز موفق به بازداشت او می‌شوند.
پس از بازداشت کاتای خائوهونه سیچانتا، ماموران پلیس به اصالت مدارک شناسایی آمریکایی او مشکوک می‌شوند و او را به پاسگاه منتقل می‌کنند.
حین انگشت‌نگاری در پاسگاه، پلیس متوجه می‌شود که بند آخر یکی از انگشتان دست راست فرد مظنون قطع شده که پس از جستجو در بانک اطلاعات مظنونان، با استفاده از این مشخصه متوجه می‌شوند آقای سیچانتا به عنوان قاچاقچی عمده در آمریکا تحت تعقیب است.
بر این اساس، سازمان مهاجرت و حفاظت از مرزهای آمریکا این فرد لائوسی الاصل را به ظن رهبری یک باندفروش ماریجوانا و اکستازی در ایالات‌های میشیگان، اوهایو، ایلینوی، ماساچوست، جورجیا و نیویورک تحت تعقیب قرار داده است.
وزارت امنیت داخلی آمریکا هم با تعیین جایزه ۲۵ هزار دلاری برای دستگیری آقای سیچانتا، او را در بالای فهرست افراد تحت تعقیب قرار داده است.
علاوه بر این، استان اونتاریو کانادا هم برای آقای سیچانتا به خاطر اتهام‌های مشابه حکم جلب صادر شده است.
حکم بازداشت آقای سیچانتا نخستین بار در سال ۲۰۰۵ در ایالت میشیگانآمریکا و به اتهام تلاش برای فروش موادمخدر صادر شده بود ولی در آن زمان او از دست پلیس گریخت.
در سال ۲۰۱۳ هم حکم بازداشت جدیدی برای او صادر شد ولی پلیس از محل زندگی او خبر نداشت.
Date: Wednesday, August 30, 2017 - 20:00

Share this with: ارسال این مطلب به