ایران استار: دولت کانادا اعلام کرده در حال امضاء قرار داد با 4 شرکت آمریکایی و یک شرکت انگلیسی است تا میلیون‌ها دوز واکسن کرونا را از آنها بخرد. البته هر کدام از این واکسن‌ها پس از سربلند بودن در آزمایش‌های بالینی وزارت بهداشت کانادا خریداری خواهد شد.
 
 آن طور که سی بی سی نیوز نوشته است دولت کانادا اعلام کرده که با چهار شرکت آمریکایی قراردادهایی را امضا کرده است تا میلیون‌ها دوز واکسن COVID-19 دست ساخت را ذخیره کند و  این اطمینان حاصل شود که کانادایی‌ها در استفاده از واکسن کرونا پیشتاز خواهند بود.
دولت فدرال اوایل این هفته توافق نامه‌هایی را با چهار شرکت آمریکایی Moderna و Pfizer / BioNTech و با Novavax و Janssen که این آخری زیرمجموعه شرکت بزرگ جانسون و جانسون اعلام کرد.
همچنین گفته شده است که  دولت کانادا نزدیک به عقد معامله با شرکت AstraZeneca  در انگلیس است.
همه این شرکت‌ها بودجه‌ای را از عملیات Warp Speed دولت آمریکا دریافت کرده اند که بر مبنای آن میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری شده تا روند پیشرفت تولید واکسن‌هایی که احتمال موفقیت آنها در درمان کرونا بیشتر است را سریع دنبال کند.
درصورتی که هر یک از واکسن‌ها از آزمایش‌های بالینی وزارت بهداشت کانادا سربلند بیرون بیاید، بین 20 تا 76 میلیون دوز خریداری خواهد شد.
آنطور که سی بی سی نیوز نوشته این واکسن‌ها که توسط دولت کانادا خریداری خواهد شد از میان 150 واکسن منتخبی است که در دنیا برای برای مبارزه با کرونا در حال تولید است.
در حالی که بعضی از این واکسن‌ها در آزمایش‌های بالینی و در مقیاس کوچک موفقیت آمیز بوده‌اند هنوز هیچ تضمینی برای ورود آنها به بازار وجود ندارد زیرا مهمترین بخش این آزمایش‌ها آن است که نشان دهد واکسن در جمعیت‌های بزرگ انسانی هم قابل استفاده و اثر بخش خواهد بود.
دکتر مایکل گاردام ، مدیر پزشکی پیشگیری و کنترل عفونت در بیمارستان کالج زنان تورنتو به سی بی سی نیوز گفته است:" آنچه که ما البته نمی دانیم این است که کدام واکسن ها موثر واقع خواهند شد.ما نمی‌دانیم که در نهایت کدام شرکت بهترین و ایمن ترین واکسن را دارد."
گاردام می گوید اینکه دولت کانادا قصد دارد چهار نوع واکسن را خریداری کند به این معناست که دولت می خواهد اطمینان حاصل کنید که دست یکی از چهار مورد واکسن اثر بخش خواهد بود.
بر اساس این گزارش دولت کانادا قصد دارد از واکسن شرکت Janssen Pharmaceutical در حدود 38 میلیون دوز، از شرکت Moderna تا 56 میلیون دوز، از واکسن شرکت Novavax تا 76 میلیون دوز و  از واکسن Pfizer/BioNTech حداقل تا 20 میلیون دوز خریداری کند.
 هر کدام از این واکسن‌ها در مراحل مختلفی از آزمایش‌های بالینی خودشان قرار دارند .
واکسن نوعی از درمان است که با هدف تحریک سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با پاتوژن‌های عفونی مانند باکتری‌ها و ویروس‌ها انجام می‌شود. طبق گفته سازمان بهداشت جهانی  آنها یکی از موثر‌ترین راه‌های پیشگیری از بیماری‌ها هستند.
واکسن‌ها نمونه‌های جعلی باهوشی هستند. آن‌ها طوری عمل می‌کنند که بدن تصور کند آلوده شده است، بنابراین واکنش ایمن سازی را شبیه سازی می‌کند.
به عنوان مثال، واکسن سرخک طوری رفتار می‌کند که بدن تصور کند آلوده به سرخک شده است. زمانی‌ که واکسن سرخک را می‌زنید، بدن شما تاریخچه‌ای از ویروس سرخک ایجاد می‌کند. اگر در آینده بدن با این ویروس برخورد نماید، سیستم ایمنی بدن ویروس را شناسایی کرده و آماده است تا قبل از بیمار شدن با آن مبارزه نماید.
Date: Wednesday, September 2, 2020 - 09:30

Share this with: ارسال این مطلب به