در جولای سال 2005 کنفرانسی در اردن با حضور حدود دویست استاد و صاحب نظر از فرقه های مختلف شیعه و سنی برگزار شد تا جنگ نطامی شیعه- سنی را به مباحث صلح‌جویانه عقلانی تبدیل کنند. کنفرانسی مشابهه اما کوچکتر نیز درسال 2007 در قطر برگزار شد. تا قبل از سال 2010 تلاش‌های معقولی در جهت تقلیل اختلافات و تاکید بر اتحاد فرقه‌های متفاوت اسلامی انجام شد. به یاد داشته باشید که ‌صلح بین شیعه و سنی بمنزله سکون بازار سهام شرکتهای نفتی است
مقدمه
این قسمت دوم از مقاله هفته گذشته در رابطه با هم‌آغوشی بازار سهام با کشتارها و فجایع طبیعی و غیر طبیعی می‌باشد. آنچه مورد نظر ما می‌باشد، فجایعی که طبیعتبوجود می‌آورد نیست، بلکه وقایعی می‌باشند که به دست انسانها حیات و شکل می‌گیرند. حوادثی که در عین اینکه باعث متلاشی شدن زندگی میلیونها انسان می‌شوند، متعاقبا، به ثروتمند شدن عده‌ای سهام‌باز ختم می‌شوند. این وقایع بسیار دور از زندگی عادی من و شما نمی‌باشند، چه بسا اینکه مهاجرت میلیونها ایرانی، افغانی، سوری، عراقی و ... همه بخشی از این حوادث بشرساز بوده‌اند. در این مقالات سعی شده است که به ساده‌ترین روش، این رابطه‌ها قابل رویت شوند. شاید بتوان گفت‌" بازی‌های سهام به زبان ساده".
در قسمت قبل توضیح دادیم که بازار سهام به این دلیل زاید و مضر است که بدون داشتن نقش مستقیم تولید کالا، بر بهای آن می‌افزاید. به علاوه، حیات سهام بازی به تناوبات بستگی مستقیم و لاینفک دارد. آرامش سیاسی به معنی مرگ بازی سهام می‌باشد. به همین علت حتی زمانیکه احساس می‌شود که در منطقه‌ای بنوعی آرامش و آسایش اجتماعی وجود دارد، نوابان سهام دست به کار ایجاد اغتشاش می‌شوند. در ضمن گفتیم که این بازیها بخش لاینفک سیستم سرمایه‌داری می‌باشند. چراکه اساسا سرمایه‌داری با پشتیبانی از رقابت اولیه که پیامد انحصار زورمندان اقتصادی را به دنبال دارد، زاینده و پرورش دهنده سیستمی است که با نظم و برنامه‌ریزی که نتیجه منطقی روابط سوسیالیستی می‌باشد، ضدیت دارد.
ادامه
چرا در برخی ازکشورها تغییرات سیاسی از بیرون اعمال می‌شود؟ این تغییرات چه منافعی برای آشوبگران می‌تواند داشته باشد؟ چرا آشوب و نابسامانی به نفع بازار سهام ودر حقیقت بخش لاینفک آن می‌باشد؟ چرا اگر تناوب ( اغتشاش-آشوب ) وجود نداشته باشد، بازار سهام راكد و بی ثمر خواهد بود؟ در حقیقت قاتل بازار سهام یكسان ماندن قیمت‌ها برای مدت طولانی می‌باشد.
بیاییم نگاهی آشکارتر به برخی از حوادث چند ساله گذشته بیندازیم.
در جولای سال 2005 کنفرانسی در اردن با حضور حدود دویست استاد و صاحب نظر از فرقه های مختلف شیعه و سنیبرگزار شد تا جنگ نطامی شیعه- سنی را به مباحث صلح‌جویانه عقلانی تبدیل کنند. کنفرانسی مشابهه اما کوچکتر نیز درسال 2007 در قطر برگزار شد. تا قبل از سال 2010 تلاش‌های معقولی در جهت تقلیل اختلافات و تاکید بر اتحاد فرقه‌های متفاوت اسلامی انجام شد. به یاد داشته باشید که ‌صلح بین شیعه و سنی بمنزله سکون بازار سهام شرکتهای نفتی است.
در نتیجه در  سال 2010‌، هماهنگ با چندین بمب‌گذاری مشكوك در مساجد شیعه در پاکستان وعراق که عموماً به القاعده- طالبان نسب داده می‌شد‌، مجموعه‌ای از مطالب گوناگون در اینترنت سر از پوسته بیرون درآورد که گاه به توضیحی ساده در مورد اختلافات شیعه و سنی می‌پرداختند‌، اما عموماً با استفاده از قدرت استفاده از کلمات این اختلافات را دامن‌ می‌زدند. آتشی که این عوامل سهام‌باز برپا کردند هنوز ادامه دارد و چه بسیاری از افرادی که حاضر به پذیرفتن حقایق نیستند به کشتار برادران و خواهران شیعه و سنی خود ادامه می‌دهند.
اما مقاله‌ای که توجه من را بیشتر از دیگران جلب خود کرد، مطلبی بود که بخشی از آن را عیناً كپی می‌کنم. آنچه برای من جالب بود، این بود که چگونه این بخش اقتصادی که می‌بایستی توجه اصلی آن به بازار سهام معطوف باشد، تا چه حد نه تنها مسائل سیاسی ملی- تاریخ قومی ومذهبی آن طرف دنیا را نیز مطالعه می‌کنند تا از آن طریق ‌ بتوانند که تیر اهداف اقتصادی خویش را به نقطه مرکز هدف زده و به نتیجه برسانند. این مقاله قبل از اینکه  دمكراسى‌، عدالت خواهی و مدرنیزه سازی‌" گوگلی- فیس بوکی" به اسم " Arab spring" صدها هزار انسان را به پرتگاه مرگ ببرد‌، نوشته شده است. یادم می‌آید که به برخی از دوستان هشدار می‌دادم که بزودی شاهد اتفاقات ناخوشایند خواهیم بود، ولی غفلت و ساده نگری چه خواب افیونی می‌باشند. فقط با مطالعه و آزاد فهمی قادر به مشاهده حقایق می‌شویم. اگر بخواهیم که حقیقت، طبیعت و خدا را بشناسیم، اینکار با دعا میسر نمی‌شود، باید خدا را مطالعه کرد تا او را بشناسیم.
این مطالب پیش از سراز لاک در آوردن اژدهای ISIS  نوشته شده است .نكته مهم این است که نویسنده به خوبی وقوع بحران جدید را پیش‌بینی می‌كند‌، هر چند در تشریح چگونگی وجزئیات به‌خطا رفته است . به هرحال غیب‌گو نبوده است. نكته مهم‌تر این هست که از این واضح‌تر و آشکارتر کسی رابطه حوادث سیاسی‌، جنگهای محلی و جنگهای مذهبی را با چگونگی سودبری اقتصادی از طریق بازیهای سهام كسی توضیح نداده است. مطالبی که این نویسنده مطرح می‌کند معمولا در پشت درهای بسته و مابین سیاست‌بازان و سهام‌بازان حرفه‌ای به میان گذاشته می‌شوند. چه این آشکارگویی خطای ضمنی این نویسنده سهام‌باز بوده و یا اطمینان او از اینکه دست کسی به او نمی‌رسد، واقعیت بازار سهام همین است که این شخص بیان می‌کند. متاسفانه به علت کمبود جا، تمامی مطالب این نوشته را نمی‌توان بازگو کرد و فقط قسمت‌هایی از آن آورده می‌شود. هدف این نویسنده ترغیب افراد برای خرید سهام شرکتهای نفتی می‌باشد. دلیل او این است که بیشترین مقدار نفت در منطقه خاورمیانه می‌باشد. اکثریت مردم این منطقه مسلمان می‌باشند. مسلمانها از همان ابتدا با تقسیم شدن به شیعه وسنی به کشتار هزار و چهارصد ساله خویش ادامه می‌دهند. نتیجه این جنگها‌، مغشوش بودن منطقه می‌باشد که اغذیه بازار سهام نفت است.
همانطور که اشاره کردم، این مقاله که هدف فروش یک بسته اقتصادی را دارد در سال 2011 نوشته شده است ویک پکیج کامل می‌باشد. برای اختصار مجبور به برش بخش عمدهای از آن شدم .
من بخش‌هایی از آن را جدا کرده‌ام:
                                                    
1354 years in the Making
The"NEW" War That Could Rocket Oil Past $220 In 2015                                                                                          
By Byron King, Editor

What could be eight times bigger than the wars in Iraq or Afghanistan — and lethal enough to at least DOUBLE the price of gas and oil next year?
Brace yourself for the "new" and bloody war nobody saw coming…… 
Pressure's been building behind this for the last 1,354 years!
Yet for the first time in history, that pressure has found its release. I’m imagining a volcano of blood….
When it blows, you could see your savings get SLAMMED... the dollar thrown into a TAILSPIN... and, here's what will stun the still-recovering world economy, gas and oil prices doubling or even tripling within the next 12 months.....How on earth is that possible?...
I'll show you the evidence myself....
This could begin as early as the next 12 to 18 months. And with no less than 66% of the world's key energy reserves smack dab in the crosshairs
Sound impossible?
Remember the "Nixon Shock" and market collapse of '73? Stocks fell 43%
But that didn't stop oil and gas prices from quadrupling, thanks to an Oil Embargo.
And how about 1979 and gas lines?
Even with Jimmy Carter's "malaise" and stagflation, oil prices almost tripled..
thanks to the hostage crisis in Tehran.


مشاهده می‌کنید که تسخیر سفارت آمریکا نه تنها صدمه‌ای به بازار سهام نزد که حتی بقول این نویسنده باعث پولسازی عده‌ای خاص هم بوده است.

It was oil that German subs targeted in both World Wars... and oil that Japan gunned for in Pearl Harbor  evenAfghanistan is part battle over a $3.2 billion oil pipeline. After the S&L banking crisis of the late '80s, oil still soared in Gulf War One... and soared again on 9/11, despite the aftermath of the dot-com bomb. It took off again in 2003, as bombs dropped on Baghdad.
With politics as a driver, oil doesn't need a red-hot economy to take off... even the last peak of $147 came six months after the Dow first started shedding points and two years after property markets turned south!
Of course, events like these echo around the world. And nobody gets the chance to just "sit on the sidelines." But there's good news too.
زمانی‌که پول، ثروت و مقام هدف می‌شوند، می‌بایستی همچون نویسنده این مقاله به تمامی این فجایع به عنوان خبری خوب نگاه کنیم.  But there's good news too.
تاریخ بشر تکرار و تکرار است. زمانی‌که ساسانیان و رومی‌ها مشغول کشتار هم بودند، تاجرین یهودی و عرب به نان و نوایی رسیدند. زمانی‌که کشورهای متعدد اروپایی مشغول کشتار و آتش زدن همنوعان خود بودند، افرادی نظیر خانواده یهودی رات چایلد به طرفین متخاصم جنگ، وام‌های سنگین می‌دادند که پس از اتمام جنگ و مطالبه وام ثروت آنها چندین برابر شود. لطفا خوب به منطق نوشته پایین دقت کنید.
Because, you see, just like every major shift of history... deep within every crisis... you'll also find an opportunity to protect yourself. And this event is no exception. For instance, the last time we saw politics push up the price of petroleum, my readers found strategic gains in a "self-defense" move that shot up by 668%.

تا اینجا نويسنده دو هدف را دنبال می‌کند‌. اول اینکه بزودی حوادث خونینی اتفاق خواهد افتاد  وهیچ کسی‌را از آن گریزی نیست. دوم چگونه آمار و ارقام گواهند که اینگونه حوادث نه تنها برای اقتصاد بد نیستند چگونه حتی می‌توان در این شرایط سود اقتصادی برد.
Our Strategic Gains in Turbulent Times
137% gains on Key West Energy 174% gains on Petro China
151% gains on Wheaton River Minerals 270% gains on the July silver calls
162% gains on Intrepid Minerals 104% gains on the ICON Energy Fund
332% gains on Glamis/Francisco Gold 108% gains on Norsk Hydro
668% gains on Metallica Resources 118% gains on Anglo American PLC
105% gains on Gentry Resources 160% gains on Western Oil Sands
151% gains on Tocqueville Gold 182% gains on Talisman Energy
228% gains on Niko Resources 142% gains on BG Group
263% gains on Coeur d'Alene Mines 177% gains on Coeur d'Alene Mines gains

My point is, today's moment is even larger than anything we've seen before. But so are the opportunities I see right now for you to protect yourself. I'd hate for you to miss any of them, while you still have the opportunity to make your move.
Long before $147 oil... before the war over 9/11 or the war in Afghanistan... before either war in Iraq, the 1979 Iran hostage crisis, or even the oil crisis of 1973.
All the way back to a lamb dinner, served up one evening in the year 629 AD...""

حال از این به بعد نویسنده توضیح می‌دهد که این اتفاق خونین چه می‌باشد. زمانیکه کمتر مسلمانی از این واقعه که حضرت محمد توسط یک دختر یهودی مسموم شدند، مطلع بوده و حتی برخی مرگ ایشان را بی ارتباط با این مسمومیت نمی‌دانند، نویسنده سهام‌باز به تشریح این حادثه می‌پردازد تا خوانندگان خود را تشویق به خرید سهام‌های نفتی کند. مسمومیت پیامبر اسلام ربطی به اختلافات شیعه و سنی نداشته است، اما برای این نویسنده تحریف تاریخ مثل تحریف " خلیج عربی" فرقی نمی‌کند.

                                      “The Murder That's About to change the world”                         Nobody could have known that the dinner they were about to eat would one day change history. Some say it was goat. Others say it was lamb. Either way, it was poisoned. And the guest of honor was Mohammed, thecontroversial founder of Islam. It was just one bite, that's all it took. He tasted the poison and immediately spit it out. But it was too late. He would soon die, sparking a bitter and deadly divide.        
See, when Mohammed died nobody could agree on who should take over...
"And they've been killing each other as a result ever since." On the one side, you've got the Sunni Muslims. They're the ones that run Saudi Arabia, Egypt, Jordan, and many of the other countries in the Middle East.
On the other side, you've got the Shia Muslims. It's the Shia that run Iran. And now run Iraq, as well as Lebanon and Syria. Think Protestants and Catholics in Northern Ireland... Serbs vs. Croats in Bosnia... or even the religious Thirty Years War that ripped apart Europe in the 16th century.

Only this Sunni-Shia split has built up pressure now for the last 1,354 years.
But it's only now that this pressure has found its ultimate release — with Iran driving a new Shia uprising smack dab in the middle of the most dangerous place on Earth — the oil-soaked Middle East        
Isn't the Middle East already a mess? Yes, it is.
The Deadly Sunni-Shia Divide — 2011 
One terrorist with a grudge can do a lot of damage. Iran, all by itself, could even be a deadly force.
But can you imagine what millions of Shiites with a 1,354-year old ax to grind could do?
The 162-Million-Man March…


از اینجا به بعد دقت کنید چقدر مطالب آشنا به نظر می آیند. اراجیف-غلو و دروغ‌های ظاهرا ملی‌گرایانه.
تا بحال جنگ شیعه وسنی کم بود حالا عرب و عجم هم ا ضافه شدند تا بجان هم بیفتند.

 ادامه دارد...

Date: Thursday, October 12, 2017 - 20:00

Share this with: ارسال این مطلب به