خبر خوب دیگر برای سرمایه‌گذاران این است که دلارااراما با وجود رشد مداوم، همیشه در نظر داشته است که این ارزش افزوده قابل بازگشت به سهامداران نیز باشد. در طول نیمه‌ی سال گذشته، دالاراما بیش از 300 میلیون دلار از سهام عادی و بیش از 1 میلیارد دلار از سهام ارائه شده‌ی خودش در طول 18 ماه گذشته را خریداری کرده است. کاهش تعداد سهام در بازار و افزایش تقاضای سهامداران بالقوه، سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری را نیز نوید می‌دهد
ایران استار- از زمان عرضه عمومی اولیه سهام این شرکت در سال 2009 تا کنون، سهام دالاراما بیش از 1300 درصد افزایش یافته است!
با توجه به اینکه عرضه این سهام درست پس از خروج از رکود اقتصادی بود، اقتصاد‌دانان موفقیت کمی را برای آن پیش‌بینی می‌کردند اما در این زمان کوتاه سود سهام این شرکت نه تنها به میزان پیش‌بینی شده رسید، بلکه در بیشتر موارد از آن نیز فراتر رفت.
جدای از میزان رشد سهام، آنچه که سرمایه‌گذاری روی این شرکت را امن نشان می‌دهد اینست که در طی یک دهه قبل سهام دالاراما مرتبا رشد داشته است. فروشگاهی که در اصل برای خریدهای گاه‌گاه و کوچک مردم طراحی شده بود، اکنون بسیاری از مصرف‌کنندگان را در بازه‌های زمانی متفاوت به خود جذب کرده است. بدین ترتیب دالاراما توانست هر ساله فروشگاه‌های بیشتری را در سراسر کانادا باز کند و کانادایی‌ها نشان دادند که مایلند بخشی از خریدهای ارزان قیمت خود را بطور ماهانه یا حتی هفتگی از این فروشگاه تهیه کنند.
برای مثال بیاید هالووین را در نظر بگیریم، بسیاری از کانادایی‌ها در این شب شکلات پخش می‌کنند، اما لزوما نمی‌خواهند برای تزئین خانه‌های پول زیادی خرج کنند چون این تزئین معمولا به چند روز {2 تا 7 روز} از سال محدود می‌باشد. دلاراما مقصد همه‌ی کسانی شده است که دنبال گزینه‌های ارزان و سریع هستند که در آن انتخاب‌های بیشتری در هر سال منتظرتان است. به همین دلیل سرمایه‌گذاران حاضرند 143 دلار برای هر سهم آن بپردازند و تقریبا 35 برابر آنرا بعنوان سود بدست آورند.
از سال مالی 2014 تا 2017 (که در پایان ماه ژانویه یا اوایل فوریه هر سال می‌باشد) نرخ رشد افزوده سهام سالیانه سهامداران دالاراما 8/12% بوده است و درآمد آن نیز حتی به 22% رسیده است. با توجه به کمی ریسک و افزایش سود سهام، که تقریبا منحصر به فرد است، این شرکت فرصت مناسبی را برای جذب نقدینگی و عملکرد بهتر در 1,800 فروشگاهش بدست آورده است.
خبر خوب دیگر برای سرمایه‌گذاران این است که دلارااراما با وجود رشد مداوم، همیشه در نظر داشته است که این ارزش افزوده قابل بازگشت به سهامداران نیز باشد. در طول نیمه‌ی سال گذشته، دالاراما بیش از 300 میلیون دلار از سهام عادی و بیش از 1 میلیارد دلار از سهام ارائه شده‌ی خودش در طول 18 ماه گذشته را خریداری کرده است. کاهش تعداد سهام در بازار و افزایش تقاضای سهامداران بالقوه، سرمایه‌گذاری مطمئن‌تری را نیز نوید می‌دهد.
با رشد ارزش سهام و کمی تعداد عرضه‌ی آن در نهایت به شرکت اجازه خواهد داد که سهام‌ها را به تعداد کوچکتری تقسیم کند و بدین‌ترتیب سهام‌های ارزان‌تر ولی خیلی بیشتری را در معرض سرمایه‌گذاران قرار دهد. با توجه به اینکه این شرکت رقیبی ندارد، احتمالا اینگونه حرکت‌ها به پس از هالووین سال‌های بعد موکول خواهد شد.
Date: Wednesday, November 1, 2017 - 20:00

Share this with: ارسال این مطلب به