این گزارش می‌گوید مشکل بزرگتر برای بیماران سالمندی است که نیاز به بستری شدن در بخش را دارند. اکثر این بیماران به مدت 32.6 ساعت در بخش اورژانس منتظر تخت بوده‌اند که بیش از سه ساعت طولانی‌تز از سال 2015-2016 شده است. این زمان برای افراد سالمند بالای 65 سال از این هم فراتر می‌رود و به 36 ساعت هم می‌رسد که این زمان 5 ساعت طولانی‌تر از سال گذشته است
ایران استار- گزارش روز پنج‌شنبه موسسه اطلاعات بهداشتی کانادا "سی‌ای‌اچ‌ای" نشان داد که مدت زمان انتظار در بخش‌های اورژانس بیمارستان‌های کانادا همچنان رو به افزایش است. این انتظار به ویژه برای بیمارانی‌ست که نیاز به بستری شدن در بخش‌ها دارند.
در این گزارش آمده در سال 2016-2017 از هر 10 نفر‌ی که به اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه نموده‌اند 9 نفر کمتر از هشت ساعت منتظر مانده‌اند، که این انتظار 20 دقیقه بیشتر از سال گذشته می‌باشد.
این گزارش می‌گوید مشکل بزرگتر برای بیماران سالمندی است که نیاز به بستری شدن در بخش را دارند. اکثر این بیماران به مدت 32.6 ساعت در بخش اورژانس منتظر تخت بوده‌اند که بیش از سه ساعت طولانی‌تز از سال 2015-2016 شده است. این زمان برای افراد سالمند بالای 65 سال از این هم فراتر می‌رود و به 36 ساعت هم می‌رسد که این زمان 5 ساعت طولانی‌تر از سال گذشته است.
دکتر "هاروارد اون" مسئول ارشد پزشکی مرکز بهداشتی "مانت‌ساینای" گفت افراد مسن به دلیل زمان انتظار زیاد در بیمارستان‌ها علاوه بر نارضایتی در معرض آلودگی‌های بیمارستانی نیز قرار می‌گیرند، و با توجه به آسیب‌پذیرتر بودن این افراد، خطرات بیشتری آنان را تهدید می‌کند.
دکتر "بلر بیگام" یکی از پزشکان اورژانس پزشکی مرکز پزشکی دانشگاه "مک مستر" در همیلتون گفت: "{کیفیت و ظرفیت} بیمارستان‌ها در حال سقوط است".
سال‌ها است پزشکان اورژانس و کارشناسان حوزه سلامت گفته‌اند که مشکلات بخش مراقبت‌های اورژانس یک مشکل اورژانسی نیست، بلکه عقب افتادگی از سایر بخش‌های سیستم بهداشتی به شمار می‌رود. زمان انتظار در استان "وینیپگ" هنوز هم در میان بدترین‌های در کانادا است.
اکنون بسیاری از بیماران به دلیل نبود امکانات پرستاری در منزل نمی‌توانند از بخش مراقبت‌های حاد در بیمارستان‌ها مرخص شوند، و به همین دلیل تخت‌های بیمارستان‌ها برای بیماران منتظر در بخش اورژانس که نیازمند به بستری شده هستند، آزاد نمی‌شوند.
دکتر "آنیل چوپرا" مدیر اورژانس پزشکی در دانشگاه بهداشت تورنتو گفت: به همین دلیل افزایش تعداد تخت‌های موجود در بیمارستان‌ها‌، {بعنوان راه‌حلی} منطقی به نظر نمی‌رسد. او افزود: هیچ کس علاقه ندارد دوستان و عزیزانش روی تشک و در راهروهای بخش اورژانس، شبانه روز منتظر آنها بمانند و در معرض عفونت‌های بیمارستانی قرار گیرند.
Date: Friday, December 8, 2017 - 19:00

Share this with: ارسال این مطلب به