او اعلام کرد انسان ها اگر علاقه مند به ادامه گونه های خود برای یک میلیون سال دیگر باشند باید به طرز جسورانه ای به دنبال جایی بگردند که هیچ کس دیگر پیش از آن به آنجا نرفته باشد اگر ما این کار را نکنیم، جهان بیش از حد پر خواهد شد و افزایش مصرف انرژی باعث می شود که این سیاره به یک توپ از آتش تبدیل شود
ایران استار- استیون هاوکینگ هشدار داده است که ما طی سالیان متمادی به یک سنگ گران قشنگ تبدیل می‌شویم و نژاد انسانی از بین می‌رود.
او اعلام کرد انسان ها اگر علاقه مند  به ادامه گونه های خود برای یک میلیون سال دیگر باشند  باید "به طرز جسورانه به دنبال جایی بگردند که هیچ کس دیگر  پیش از آن به آنجا نرفته باشد."
اگر ما این کار را نکنیم، جهان بیش از حد پر خواهد شد و افزایش مصرف انرژی باعث می شود که این سیاره به یک توپ از آتش تبدیل شود.
هاوکینگ یکشنبه در نمایشگاه ویدئوی‌ تنسنت  در پکن  از سرمایه گذاران درخواست کرد تا سفر خود به نزدیکترین ستاره خارج از منظومه شمسی ما را امتحان کند و امیدوار باشند که یک سیاره زنده به منظور زندگی پیدا کنند.
آلفا سنچوری  یکی از نزدیکترین مجموعه ستاره‌ها هستند که در چهار سال نوری زمین قرار گرفته است .
دانشمندان بر این باورند که ممکن است سیارات وجود داشته باشد که بتواند زندگی را همانند زمین در آن بوجود آورد.
هاوکینگ در حال کار برروی پروژه "استار‌شات"  می باشد که در عرض دو دهه آینده با استفاده از این سیستم می‌توان با استفاده از یک هواپیمای کوچک که می تواند با سرعت نور سفر کند، به این مجموعه ستاره ها دسترسی پیدا کرد.
او گفت :  ایده این نوآوری بر اساس تکنولوژی نانو سوار بر روی پرتو نور می باشد.
"چنین سیستمی می تواند در کمتر از یک ساعت به مریخ و در عرض چند روز به پلوتو برسد، در عرض یک هفته از  ویجر را عبور کرده و فقط پس از 20 سال به آلفا سنچوری برسد.".
Date: Wednesday, November 8, 2017 - 19:00

Share this with: ارسال این مطلب به