ایران استار: در تاریخ ۲۶ آپریل بازار داغ رپورتاژ آگهی مهاجرت به کانادا، درز خبر مسافرت یکی از روحانیون تازه درگذشته جمهوری اسلامی به کانادا و همچنین بازتاب موفقیت‌های یک دختر کشتی‌گیر ایرانی در کانادا از جمله اخبار و مطالبی بود که رسانه‌های ایرانی با محوریت کانادا به آنها اشاره داشتند.
 
بازار داغ رپورتاژ آگهی مهاجرت به کانادا
 در حالی که اقتصاد ایران در شرایط کرونایی و وخیمی به سر می‌برد اما شرکت‌های مهاجرتی همچنان مشغول به کار هستند و درباره مهاجرت به سایر کشورها به ویژه کانادا تبلیغ می‌کنند. به تازگی هم برخی از این شرکت‌ها در کنار انتشار رپورتاژ آگهی در رسانه‌ها، مشاور مهاجرت به کانادا استخدام می‌کنند.
 
درخشش یک خانواده کشتی‌گیر در کانادا
پایگاه خبری ورزش زنان ایران در گزاشی به موفقیت‌های "آیناز مقصود" دختر کشتی گیر آزادکار ایرانی‌الاصل کانادایی اشاره کرده است. این سایت خبری نوشته است آیناز که در حال حاضر ۱۶ سال دارد چندی پیش در مسابقات "آف‌سا" مدال برنز وزن ۷۶ کیلو را کسب کرد و خود را برای انتخابی تیم ملی دختران کانادا آماده می‌کند.
آیناز فرزند قهرمان اسبق کشتی کردستان افشین مقصود است و از ۱۳ سالگی تمرینات کشتی خود را زیر نظر پدرش شروع کرده است. او غیر از تجربیات پدر از توانایی و تجارب سعید گلباخی قهرمان اسبق کشتی ایران از شهر سقز که در کاناد زندگی می‌کند بهره‌مند است. آیدین برادر آیناز نیز یکی از آزادکاران مطرح کاناداست که در رده سنی جوانان چهره‌ی مدعی وزن خود است. فضای مناسب برای فعالیت به عنوان یک کشتی‌گیر، آیناز مقصود را در موقعیت ویژه‌ای قرار داده، با رسیدن او به صحنه بین‌المللی باید او را با پرچم کانادا در میادین ببینیم.
 
بازتاب اعتراض کبک در رسانه سپاه
سایت مشرق نیوز وابسته به سپاه پاسداران عکس‌هایی از اعتراض‌های تعدادی از مردم کبک به مقررات مربوط به قرنطینه را منتشر کرده است. گفتنیست که سیاست این دست از رسانه‌های سپاه درباره اعتراض‌های داخلی به طور معمول سانسور یا نسبت دادن آنها به کشورهای خارجی است.
 
 بیانیه سفارت کانادا در افغانستان
 خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی یعنی ایرنا در گزارشی به واکنش سفارت کانادا در افغانستان درباره درباره بالا رفتن سطح خشونت‌ها درافغانستان پرداخته است. در این گزارش آمده سفارت کانادا در کابل نیز با تاکید بر کاهش خشونت‌ها در افغانستان، خواستار حل سریع اختلاف‌های سیاسی اشرف غنی و عبدالله شده و افزوده است که بحران سیاسی همراه با گسترش ویروس کرونا روند صلح را با مشکل مواجه کرده است. سفارت کانادا از طرف‌های سیاسی افغانستان خواسته که منافع مردم این کشور را در اولویت قرار داده و از منافع شخصی خود گذشته و اختلاف‌های موجود را حل کنند.
 
علاقه روحانیون بلند پایه ایرانی برای سفر به کانادا
خبرگزاری ایرنا در گزارشی به زندگی ابراهیم امینی روحانی بلند پایه ایرانی که به تازگی فوت شده پرداخته است. در این گزارش به نقل از خود امینی آمده است: "با لطف خدا موفق بوده‌ام که می‌توان به کشورهای نیجریه، ساحل عاج، گابون، سرالئون، گینه، اتیوپی، غنا، زیمباوه، کنیا، اوگاندا، اندونزی، بنگلادش، تایلند، سوریه، سریلانکا، هندوستان، پاکستان، چین، مالزی، سنگاپور، استرالیا، زلاندنو، فرانسه، انگلستان، ایرلند، اتریش، آلمان، کانادا و ژاپن اشاره کرد".
گفتنی است روحانیون بلند پایه ایرانی علم رغم مخالفت با سبک زندگی غربی اما از سفر به این کشورها به طور معمول استقبال می‌کنند.
چندی پیش هم محسن غرویان از شاگردان سابق محمد تقی مصباح یزدی، روحانی تندروی ایرانی در مصاحبه‌ای گفته بود: "نکته دیگر این است که در سال‌هایی که ما در مجموعه آیت الله مصباح حضور داشتیم، ایشان خیلی اصرار داشتند ما و دیگران به کشورهای خارجی سفر کنیم. برای نمونه یک ماه با حضور خود آیت الله مصباح در کشور کانادا حضور داشتیم و ایشان اساتیدی از آمریکا را برای تدریس دعوت می‌کردند. حتی ایشان در سفری به آمریکا رفتند و در حوزه فلسفه سخنرانی داشتند، بنابراین اگر رفتن به خارج از کشور برای فراگیری علم باشد، مشکلی محسوب نمی‌شود. حتی فرزند آیت الله مصباح، علی، در سفر به کانادا، اروپا و آمریکا با ما  حضور داشتند".
Date: Saturday, April 25, 2020 - 20:00

Share this with: ارسال این مطلب به