کلیه ۱۰ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- بانک مرکزی کانادا می‌گوید سیستم مالی کانادا پایدار است، اما به دلیل بدهی‌های زیاد خانوارها و کسب‌وکارها، هنوز ریسک اقتصاد مالی تا آخر سال بالا باقی می‌ماند. بدهی‌هایی مانند نرخ کارت‌های اعتباری پرداخت نشده و وام‌های خودرو خانوارهای بدون وام‌مسکن به سطح قبل از همه‌گیری بازگشته و همچنان رو به افزایش است. در مجموع مردم عادی ۸۰% اعتبارشان بدهکار هستند و به احتمال زیاد در پرداخت‌های آینده آنها به مشکل می‌خورند. در این میان مستاجران حتی شرایط بدتری دارند.
۲- جذب دانشجویان بین‌المللی در کانادا طبق نقشه پیش نمی‌رود زیرا بجای گرفتن دانشجویانی که کانادا به آنها نیاز دارد، به شدت دانشجویان رشته‌های دیگر وارد کشور می‌شوند. رشته بیزینس (۲۶%)، فناوری اطلاعات (۱۱%)، همه شاخه‌های علوم (۱۸%)، هنر (۶%) را تشکیل می‌دهند در حالیکه کانادا بدنبال رشته‌های مراقبت‌های بهداشتی و درمانی، و مشاغل ماهر ساختمانی‌ست. امسال نزدیک به ۸۰۰,۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی ویزای تحصیلی و مجوز کار در زمان تحصیل دارند.

بانک مرکزی کانادا: سیستم مالی پایدار اما بدهی‌ها زیادند؛ هم ملکه زیبایی نوجوانان و هم ملکه زیبایی امسال آمریکا استعفا کردند؛ تماشاگران یوروویژن، خواننده نماینده اسرائیل را هو کردند

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- تیم هاکی روی‌یخ تورنتو میپل لیفز، پس از حذف شدن در مرحله اول دوره حذفی، سرمربی تیم شلدون کیف را به همراه تمام دستیارانش اخراج کرد. شلدون ۴۳ ساله در ماه اوت گذشته قراردادش را برای ۲ ساله تمدید کرده بود، وی جایگزینی مایک بابکوک سرمربی معروف و اسبق تیم ملی کانادا در اواسط فصل ۲۰۱۹ شده و به مدت ۵ فصل روی نیمکت تورنتو نشسته بود. وی سومین رکورددار بیشترین امتیازات فصل عادی تورنتو را کسب کرده اما در مسابقات حذفی راه به جایی نمی‌برد.
۴- پلیس می‌سی‌ساگا در غرب تورنتو می‌گوید سه نفر مشروب دزد را دستگیر کرده، از جمله متیو دوکت ۴۰ ساله که ۴۵ سرقت مشروب به ارزش بیش از ۸۸,۰۰۰ دلار داشته است. گفته می‌شود که متیو در حین دستگیری به یک افسر حمله کرده و با یک وسیله نقلیه قصد فرار داشته که ماموران خودرو را متوقف کرده و وی را همراه با سارا مک براید ۴۲ ساله و بروس دوکت ۶۳ ساله که آدرس ثابتی ندارند، دستگیر نموده است. ۲۵۰ اتهام او شامل ۴۵ فقره سرقت، ۱۸۴ فقره نقض حکم آزادی مشروط، ۴۶ فقره عدم اجرای حکم تعلیقی و سایر جرایم از جمله حمله به پلیس به قصد مقاومت در برابر دستگیری هستند.
۵- بوریس بوریسوف یک افسر پلیس کهنه کار تورنتو این هفته به دلیل سرقت کارت‌های اعتباری و یک ساعت ۶,۵۰۰ دلاری از افراد متوفی که وی مامور تحقیقاتشان بود، مجرم شناخته شد. بوریس در هر ۱۵ اتهامی که علیه وی در ارتباط با ۵ مورد بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ رخ داده، در دادگاه مجرم شناخته شد، از جمله داشتن یک خودرو هوندا پایلوت دزدیده شده و سوء استفاده از پایگاه داده‌های پلیس برای کمک به یک همدست در به دست آوردن متقلبانه خودروهای دیگران.

اخبار جهان

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- اوما سوفیا سریواستاوا، ۱۷ ساله، ملکه زیبایی نوجوانان امسال آمریکا، امروز استعفا داد. این در حالی‌ست که دو روز پیش نیز نوئلیا ووگت، ۲۵ ساله، ملکه زیبایی امسال آمریکا هم استعفا داده بود. اوما با واگذاری تاج خود گفت که ارزش‌های شخصی او دیگر بطور کامل با جهت‌گیری این سازمان همخوانی ندارد. این نوجوان دبیرستانی از نیوجرسی در ماه سپتامبر برنده این مسابقه شده و افتخار خود را به عنوان اولین آمریکایی هندی مکزیکی اعلان کرده بود. از سوی دیگر نوئلیا نیز که آمریکایی ونزوئلایی و اهل یوتاست، گفته بود بدلیل سلامت روانش از عنوان ملکه زیبایی آمریکا که در نوامبر آن را کسب کرده بود، کناره‌گیری می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- تماشاگران مسابقات آواز یوروویژن، ادن گولان خواننده نماینده اسرائیل در این مسابقات را درست یک روز قبل از مسابقات نیمه نهایی، در هنگام ورود، تمرین لباس، و خواندن به صورت زنده مقابل تماشاگران هو کردند و فلسطین آزاد باد را فریاد زدند. برگزار کنندگان یوروویژن در ماه فوریه، از اسرائیل خواسته بودند که ترانه پیشنهادی خود به نام باران اکتبر که اشعاری سیاسی در رابطه با حمله حماس در ۷ اکتبر دارد را تغییر دهد، که اسرائیل می‌گوید با کمی تغییر آن را طوفان نامیده و با آن در این رقابت‌ها شرکت کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، دو روز پس از نشت خبر اینکه دو سرهنگ گارد دولتی می‌خواسته‌اند او را دستگیر، کشته و بعنوان هدیه به پوتین بدهند، رئیس کل گارد اوکراین را برکنار کرد. زلنسکی رئیس بعدی را معرفی نکرده است.
۹- هزاران معترض ارمنستانی امروز در ایروان پایتخت این کشور تظاهرات کرده و خواستار استعفای نیکول پاشینیان، نخست وزیر این کشور به دلیل تصمیم دولت او برای واگذاری کنترل روستاهای مرزی به آذربایجان شدند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


۱۰- کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران در گفتگو با شبکه الجزیره با اشاره به تنش میان ایران و اسرائیل گفت که ایران تصمیمی برای تولید بمب هسته‌ای ندارد اما اگر موجودیتش تهدید شود، چاره‌ای جز تغییر دکترین هسته‌ای، نخواهد داشت. وی پیشتر گفته بود که همه می‌دانند ایران توانایی تولید بمب اتمی را دارد، اما قصد تولیدش را به دلیل فتوای خامنه‌ای ندارد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, May 9, 2024 - 18:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به