کلیه ۱۷ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- کانادا تسهیلات اقامتی ویژه ایرانیان که در فوریه سال پیش و برای حمایت از خیزش مردمی اعلان کرده بود، را برای یک سال دیگر، تا ۲۸ فوریه ۲۰۲۵ تمدید کرد. این تسهیلات شامل ایرانیان با ویزاهای موقت برای ماندن بیشتر یا تغییر نوع ویزا به تحصیلی یا کاری می‌شود، بعلاوه اینکه هزینه‌های این تغییرات، گذرنامه گواهینامه شهروندی و اسناد سفر نیز رایگان است.
۲- ایرکانادا هم مانند وست‌جت از هزینه چمدان‌های چک شده مسافران پروازهایش پول بیشتری می‌گیرد. این هزینه‌ها که از سال ۲۰۱۴ اعلان شده، تاکنون ۴۰% افزایش یافته بطوریکه اکنون اولین چمدان بین ۳۵ تا ۴۲ دلار برای بلیت‌های اقتصادی و استاندارد در پروازهای آمریکای شمالی، کارائیب و آمریکای مرکزی خواهد بود. وست‌جت برای همین چمدان نیز بین ۳۵ تا ۴۲ دلار می‌گیرد.

تسهیلات اقامتی ایرانیان در کانادا تمدید شد؛ کمک هزینه برق انتاریو بیشتر شد؛ شروین حاجی‌پور برای آهنگ "برای" زندانی می‌شود

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
۳- کمک دولت کانادا برای خرید اولین خانه، در نیمه‌شب ۲۱ مارس ۲۰۲۴ به اتمام می‌رسد. این طرح که در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی شد، به منظور کمک به کاهش پرداخت‌های ماهانه وام مسکن برای خریدارانی که برای اولین بار خانه می‌خرند، از دولت از سوی دولت اعلان شد که در آن دولت حداکثر ۱۰% یا حداکثر ۱۵۰,۰۰۰ دلار به مدت ۲۵ سال به افراد واجد شرایط وام بدون بهره می‌دهد. تاکنون تنها ۱۸,۲۹۱ نفر از این قانون استفاده کرده‌اند.
۴- دعوای حقوقی به دلیل خطای حسابداری در پرداخت حقوق کهنه سربازان کانادایی، تقریبا ۱ میلیارد دلار روی دست دولت گذاشت. بیش از ۲۷۲,۰۰۰ کهنه سرباز که از سال ۲۰۰۲، تقریبا هشت سال با مشکل دریافت حقوق خود مواجه بوده‌اند و این مشکل را در سال ۲۰۱۰ کشف کردند، از دولت غرامت دریافت می‌کنند.
۵- شعبه کانادایی فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی "بادی شاپ" که اصل آن بریتانیایی‌ست اعلام ورشکستگی کرد. این شرکت یک سوم فروشگاه‌هایش را می‌بندد، فروش آنلاین خود را حذف می‌کند و می‌گوید بیش از ۳.۳ میلیون دلار به طلبکاران خود بدهکار است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- دادگاه عالی کانادا با رای ۵ به ۴ گفت که برای حفظ حریم خصوصی مردم، پلیس حق ندارد بدون حکم دادگاه "آی‌پی" آنها را بدست آورد و چک کند. حتی آدرس "آی‌پی" بدون ارتباط با اطلاعات شخصی نیز توسط قانون حفظ حریم خصوصی تحت منشور قانون اساسی محافظت می‌شود زیرا "آی‌پی" ارتباط مهم بین یک کاربر اینترنتی و فعالیت آنلاین اوست.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- پلیس غرب تورنتو می‌گوید کلاهبرداران در حال ساخت و استفاده از فرم‌ها و پیام‌هایی دقیقا مشابه اداره مالیات کانادا هستند تا در زمان مالیات، از مردم سوء استفاده کنند. پلیس به شهروندان یادآوری می‌کند که اداره مالیات هرگز اطلاعات شخصی یا مالی را از طریق ایمیل و تکست نمی‌خواهد یا از شما نمی‌خواهد روی لینک کلیک کنید.

اخبار استان‌های کانادا

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- در سال ۲۰۲۳، حداقل ۵۴ زندانی در زندان‌های انتاریو، حتی پس از گذشت تاریخ آزادی خود، هنوز زندانی بوده‌اند. کارشناسان و وکلای دادگستری می‌گویند که این استان باید اقدامات فوری برای کشف علت آن را انجام دهد. در این مدت، حداقل ۱۷ زندانی نیز به‌طور نامناسب در بازداشتگاه جنوب تورنتو، تحت بازداشت بودند.
۹- تورنتو مهلت اعلان خالی یا پُر بودن املاک برای دریافت مالیات خالی بودن ملک را از ۲۹ فوریه تا ۱۵ مارس عقب انداخت. مالیات خانه‌های خالی از مالکانی که ملک خود را برای بیش از شش ماه در یک سال تقویمی خالی بگذارند، کسر می‌شود. برای سال ۲۰۲۳ این مالیات معادل ۱% ارزش ملک و امسال معادل ۳% خواهد بود، بعلاوه اینکه مالکان برای اعلان وضعیت، باید ۲۱.۲۴ دلار نیز بپردازند.
۱۰- انتاریو حداقل درآمد خانوارها برای دریافت کمک هزینه برق را ۳۵% افزایش داد تا از ۵۲,۰۰۰ دلار در سال برای یک خانوار پنج نفره به ۷۱,۰۰۰ دلار برسد. این برنامه شامل حدود ۳۱۲,۰۰۰ خانوار خواهد شد بطوریکه هر خانوار ماهانه ۳۵ تا ۷۵ دلار در ماه دریافت می‌کنند.
۱۱- پیتر پولیتیس، شهردار کاکرین که قبلا گفته بود ۱,۵۰۰ قطعه زمین این شهر را هریک به مبلغ ۱۰ دلار می‌فروشد امروز گفت بیش از ۳,۰۰۰ نفر ابراز علاقه کرده‌اند و ما به آنها اجازه می‌دهیم زمین را خودشان انتخاب کنند، اما باید آن را با شرایطی، از جمله چارچوب زمانی برای ساخت خانه، پرداخت هزینه‌های مالی و غیره آباد کنند. این شهر با کمبود شدید بودجه شهرداری مواجه است.

اخبار جهان
۱۲- ایلان ماسک، از شرکت هوش مصنوعی اوپن‌ای‌آی و مدیر عامل آن سام آلتمن، به دادگاه شکایت کرد و گفت که این شرکت در ابتدا به ماسک مراجعه کرده و گفته بودند ماموریت اصلی استارت‌آپ آنها توسعه هوش مصنوعی به نفع بشریت است و نه سود، اما آنها با نقض قرارداد، و همکاری با مایکروسافت، روی سود متمرکز شده‌اند.
۱۳- رئیس بیمارستان شهر غزه که برخی از فلسطینی‌های مجروح را مداوا می‌کند می‌گوید که بیش از ۸۰% کشته‌شدگان و مجروحین بر اثر اصابت گلوله و تیراندازی شدید از سوی نظامیان اسرائیلی بوده‌اند. روز پنجشنبه گذشته دستکم ۱۱۵ فلسطینی که برای دریافت غذا در صف بودند کشته و بیش از ۷۵۰ تن دیگر زخمی شدند.
۱۴- حماس گفت ۷ اسیر دیگر اسرائیل توسط حمله و آتش نیروهای اسرائیلی کشته شدند.
۱۵- پس از رونمایی از جسد الکسی ناوالنی و حضور هزاران نفر، وی در روسیه به خاک سپرده شد.
۱۶- بزرگ‌ترین آتش‌سوزی تاریخ تگزاس و دومین در آمریکا، با سوختن ۵۰۹,۸۰۰ هکتار، تاکنون جان دست کم ۲ نفر را گرفته است.

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

۱۷- شروین حاجی‌پور برای آهنگ «برای» که در زمان خیزش مردمی ایران خواند، محکوم به ۳ سال و ۸ ماه حبس، جمع‌آوری دستاوردهای انقلاب اسلامی، خلاصه‌نویسی کتاب حقوق زن در اسلام، تهیه ۳۰ صفحه از کتاب زن، عدم خروج ۲ساله از کشور و ساختن موسیقی علیه آمریکا، شد.


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, March 1, 2024 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به