در این بودجه ما مجبور بودیم که یک سری برنامه‌های پس از کرونا را اجرا کنیم، برنامه‌های پایه‌ای که در استان سال‌هاست عقب افتاده‌اند
سری گزارش‌های زنده، حضوری و اختصاصی ایران استار با دولت‌های کانادا:
امروز، "پیتر بتلنفالوی" وزیر دارایی درباره بودجه سال ۲۰۲۲ که دیروز آنرا منتشر کرد به رسانه‌های منتخب توضیحاتی داد. وی گفت که لایحه بودجه امسال تا چند سال آینده انتاریو ساخت پنج رکن اساسی بازسازی اقتصاد انتاریو، کار برای کارگران، ساخت بزرگراه‌ها و زیرساخت‌های کلیدی حمل و نقل، پایین نگه داشتن هزینه‌ها، و برنامه‌ای برای باز ماندن اقتصادی بدون بسته شدن کارها بعلت بیماری‌ها می‌باشد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
او گفت که این لایحه از فرصت‌های موجود در مواد معدنی حیاتی برای بیزینس‌ها، باتری‌ها و تولید وسایل نقلیه الکتریکی و هیبریدی استفاده می‌کند، به ارائه مشاغل بهتر و چک‌های حقوق بیشتر برای کارگران کمک می‌کند، در کاهش هزینه‌های خانواده‌ها اهتمام می‌ورزد و کلنگ ساخت بزرگراه‌ها، جاده‌ها، بیمارستان‌ها و غیره را می‌زند و به اتمام می‌رساند. او افزود که زیرساخت‌های کلیدی با لایحه‌ای شفاف برای چند سال همراه با باز نگاه‌داشتن بیزینس‌ها به معنای ساخت حال و آینده انتاریوست.
 
وزیر دارایی انتاریو به سوالات اساسی بودجه امسال پاسخ داد: با این روش‌ها رونق اقتصادی و این صنایع به استان می‌آیند
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

وزیر دارایی در ادامه توضیح داد که "مردم انتاریو شایسته دولتی هستند که برنامه‌ای واقعی برای ساختن داشته باشد. بودجه ما یک چشم‌انداز برتر را در کاستن از بهانه‌ها ولی افزودن به ساخت و ساز فوری که اولویت مردم انتاریو است، به ارمغان می‌آورد". او می‌گوید که بودجه ۲۰۲۲ همچنان پایبند به ادامه مدیریت مالی قوی‌ست و این طرح‌ها شامل افزایش هزینه‌های دولتی در برنامه‌های پایه استان با نرخ متوسط سالانه حدود ۵٪ در طول ۳ سال آینده است و در عین حال در بودجه یک برنامه خاص مشخص شده تا کسری بودجه انتاریو که بدهکارترین استان دنیاست را دو سال زودتر از پیش‌بینی به صفر برساند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
او گفت پس از ۲ سال مبارزه با کرونا و بودجه‌هایی که باید مبتنی بر آن می‌بود، اکنون در این بودجه برنامه‌های ساخت استان بر پایه رشد اقتصادی از جمله بازگرداندن صنایع اتومبیل به انتاریو را در نظر گرفته اما این بازگشت اینبار بصورت خودروهای الکتریکی خواهد بود که آینده دنیا را تشکیل می‌دهد. وی افزود ما نه تنها مکان‌های ساخت خودرو که قبلا بسته شده‌اند را اینبار با خودروی الکتریکی احیا می‌کنیم بلکه صنعت جدید باتری‌های الکتریکی را نیز به انتاریو آورده‌ایم تا دچار معضل در آینده نشویم. او افزود که بدین شکل و با وجود مشاغلی که هنوز خالی مانده‌اند انتظار دارد که شغل‌ها سبب درآمدهای خوبی برای مردم شوند. او معتقد است که استان فقط نیاز به افراد دانشگاه رفته ندارد بلکه نیاز بسیار مبرم و سریع به فارغ‌التحصیلان کالج‌ها نیز دارد و به همین دلیل روی کالج‌ها نیز سرمایه‌گذاری خوبی انجام داده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
وی گفت صنایع خودرو فقط به ساخت منحصر نمی‌شود بلکه باید مشکلات چندین‌ساله ترافیکی استان را نیز همزمان برای خودروهای آینده حل کرد و به همین دلیل انتاریو نیاز به ساخت بزرگراه‌ها از جمله عریض کردن ۴۰۱ دارد تا در وقت و هزینه‌های مردم صرفه‌جویی شود. او افزود که در عین حال دولت با کاهش مالیات کربن، بازگرداندن پول پلاک و برچسب‌های پلاک پول بیشتری را به جیب مردم برمی‌گرداند و برنامه‌ای را هم برای عادلانه کردن بیمه‌های خودرو در این بودجه معرفی کرده است.
 
ایران استار: شما بودجه را بر اساس رشد و کاهش اقتصادی و بخش‌های آن تهیه کرده‌اید، کدامیک از بخش‌های اقتصادی بزرگ‌تر و کدامیک کوچک‌تر خواهند شد؟
این سوال بسیار مهمی‌ست، بله ما سعی داریم که صنعت از دست رفته خودروسازی را به استان بازگردانیم که همراه آن ده‌ها هزار کار بازمی‌گردند و البته نه خودروهای قدیمی را بلکه خودروهای الکتریکی و آینده را، از شورولت گرفته تا هوندا. البته این را اضافه کنم که بسیاری از مشاغل جدید را به سمت جوامع بومیان در شمال خواهیم برد که بحران کار دارند. در کنار این صنعت، صنایع وابسته هم خیلی رشد خواهند کرد.
 
آیا در این بودجه کمک‌هایی به ورود مهاجران نیز دیده شده است؟
بله، باید بگویم که انتظار ایجاد مشاغل بسیاری در استان را داریم، در حالیکه همین الان استان با کمبود افراد متخصص روبروست، به همین علت ما می‌خواهیم مهاجران زیادتری را به انتاریو بیاوریم. در این راه اولین برنامه‌ای که درصدد افزایش آن هستیم مهاجرت سرمایه‌گذاری استانی‌ست که از مدتی پیش پیشبردش را با دولت فدرال کانادا آغاز کرده‌ایم که همراه با سرمایه متخصصان انجامش نیز وارد استان خواهند شد. بعلاوه اینکه یک برنامه خاص برای ارتباط دادن کارهای موجود در استان با مراکز مهاجران ورودی به کانادا داریم که بتوانیم مهاجرانی که به هر دلیل دیگری وارد می‌شوند را زودتر وارد بازار کار کنیم. از سوی دیگر یک طرح جدید داریم که طی آن از معامله‌کنندگان بین‌المللی می‌خواهیم تا به انتاریو بیایند با شرایط خوبی، در واقع می‌خواهیم پای بازرگانان را نیز به انتاریو باز کنیم.
 
آیا بودجه را برای پیروز در انتخابات پیش رو طرح کرده‌اید؟
خیر، در این بودجه ما مجبور بودیم که یک سری برنامه‌های پس از کرونا را اجرا کنیم، برنامه‌های پایه‌ای که در استان سال‌هاست عقب افتاده‌اند زیرا دولت‌های لیبرالی که سال‌ها حکومت استان در دستشان بوده هیچکدام از آن‌ها را انجام نداده بودند. بعلاوه اینکه ما چیزی برای پنهان کردن نداریم، ما بطور واضح و شفاف همه چیز را در لایحه آورده‌ایم و می‌خواهیم تا مردم و مجلس آن‌ها را ببینند و نظر بدهند. این بودجه برای مردم برای ۵ سال آینده است نه برای چند ماه آینده.
 
در بودجه جدید چه فکری به حال کمبود شدید پزشکان خانواده کرده‌اید؟
ما مشکلات زیادی در زمینه بهداشت داریم بطوریکه مجبور شدیم در طی این چند سال بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری و بودجه ممکنه را بخش بهداشت اختصاص دهیم. بودجه‌های بیمارستانی و اورژانسی را به پیش بردیم و مجبوریم که همچنان به پیش ببریم.
 
چرا در بودجه امسال برنامه‌ای برای بومیان و خانه‌های ارزان ندارید؟
چرا داریم، داریم، لطفا همه بودجه را بخوانید. ما داریم تعداد زیادی از کارهایی که در آینده بوجود می‌آوریم را به مناطق بومیان می‌بریم و از سوی دیگر به مشکلات کنونی زندگی آن‌ها می‌پردازیم. در زمینه ساخت خانه‌های ارزان هم داریم سعی می‌کنیم تا سریع‌تر خانه بسازیم، ما در طی همین مدت گذشته ۱۰۰ هزار خانه ارزان ساخته‌ایم و باز هم می‌سازیم.
 
چرا فقط آن‌هایی که کمتر از ۵۰ هزار دلار درآمد دارند از مالیات معاف می‌شوند، برای مثال آن‌هایی که مثلا ۵۰ هزار و دو دلار در می‌آورند معافیت نمی‌گیرند؟
در درجه اول ما در پی کمک به کم‌درآمدها به هر طریقی بوده‌ایم، برای همین منظور هم حداقل درآمد را افزایش داده‌ایم و هم سعی کرده‌ایم هزینه‌های مردمی را کاهش دهیم تا همه بالای یک خط درآمدی برسند. بعلاوه اینکه برای مثال با کاستن از هزینه‌های خودروها که در توانمان بوده، مانند پلاک، برچسب پلاک و مالیات بنزین و نیز بطور غیرمستقیم با بیمه اتومبیل سعی داریم تا خرج‌های اجباری را نیز کاهش دهیم اما در مجموع داریم وضعیت متوسط درآمد را می‌بینیم و این سقف را بر اساس آن تعیین می‌کنیم. این را اضافه کنم که همین تخفیف مالیاتی شامل حال بیش از یک میلیون نفر می‌شود که اصلا تعداد کمی نیست.
 
در زمینه سالمندان چه می‌کنید؟
داریم سعی می‌کنیم تا نه تنها کیفیت خانه‌های سالمندان را بهتر کنیم بلکه حتی یک سری از کمک‌های بهداشتی - اورژانسی - پزشکی را مستقیما به داخل خانه‌های سالمندان می‌بریم. بعلاوه اینکه طبق این بودجه در حال اجرای برنامه‌ای هستیم که مطابق آن سالمندان بتوانند در خانه‌های خودشان بمانند و به خانه‌های سالمندان نروند و در واقع ما امکانات را پیش آن‌ها می‌بریم که کیفیت زندگی آن‌ها را بهتر می‌کند. در این حالت، آنچنان که در بودجه پیش‌بینی کرده‌ایم، حتی اگر آن‌ها برای بهبود وضعیت خانه‌هایشان خرج کنند، ما مقداری از هزینه‌هایشان را به آن‌ها باز می‌گردانیم.
 
در زمینه افزایش تورم چه برنامه‌ای دارید حتی اگر از این هم بیشتر شود؟
ما نگرانش هستیم، برای همین می‌خواهیم به خصوص به افراد کم‌درآمد که با هزینه‌های بالاتری روبرو هستند کمک بیشتر کنیم. کلیه برنامه‌های کاهش مالیات‌ها تا خودروها در همین رابطه است و بعلاوه اینکه حداقل حقوق در استان را هم افزایش داده‌ایم تا کم‌درآمدها از تورم کمترین آسیب را ببینند.
 
در حالیکه قبلا گفته بودید می‌خواهید بودجه استان را تراز کنید، چگونه وقتی مالیات‌ها را افزایش نمی‌دهید و کسری بودجه دارید آنرا تراز خواهید کرد؟
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

بله، بودجه امسال و سال آینده تراز نمی‌شود زیرا باید برای زیرساخت‌ها هزینه کنیم، اما همانطوریکه در طرح ۵ سال آینده این بودجه آمده، ما خواهیم توانست ۲ سال زودتر از برنامه‌ای که در سال ۲۰۲۱ و بعلت کرونا اعلان کرده بودیم، بودجه خود را تراز کنیم. هدف ما فقط تراز کردن بودجه استان نیست بلکه مسئولیت ما در قبال استان همراه با هزینه کردن با همان احساس مسئولیت است و اکنون باید پس از کرونا در راه بازسازی اقتصادی هزینه کنیم. رشد و بازسازی اقتصادی با افزایش مالیات در این شرایط شدنی نیست، بلکه باید برنامه‌ای داشته باشیم که با آن بتوانیم در حین ساخت استان به بودجه و آینده و سپس تراز بپردازیم. تمام اینها را بطور واضح در اختیار مردم قرار داده‌ایم.


این گزارش بصورت زنده با حضور وزیر تهیه شده است. ایران استار رسانه مورد اعتماد دولت‌های فدرال و استانی کاناداست.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, April 29, 2022 - 16:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به