مدرسه شبانه‌روزی ماریوال پس از افتتاح در سال ۱۸۹۸، بین سال‌های ۱۸۹۹ و ۱۹۹۷ کار می‌کرد که در سال ۱۹۹۶ تعطیل شد
"کدموس دلرم" رئیس بومیان "کاوسس" امروز صبح در کنفرانس خبری گفت که می‌تواند تایید کند که حداقل ۷۵۱ گور بدون نشان در مدرسه شبانه‌روزی "ماریوال" وجود دارد که برخی از آنها حاوی اجساد کودکان هستند. او گفت داستان‌های شفاهی از دفن بومیان بزرگسالان در آنجا نیز وجود دارد و این مکان توسط کلیسای کاتولیک روم اداره می‌شد. او گفت در این مکان تعدادی سنگ قبر نیز وجود دارد و کدموس افزود: "ما این سنگ قبرها را بر نداشتیم، برداشتن سنگ قبر در کشور جرم است. ما در حال حاضر با یک صحنه جنایت روبرو هستیم و در حال ادامه کار برای یافتن اطلاعات بیشتری می‌باشیم".
چند ساعت پس از اعلان کدموس، "دون بولن" اسقف اعظم رجینا از بومیان ساسکاچوان عذرخواهی کرد. این اسقف گفت که اخبار این کشف او را ناکام کرده و در طی نامه‌ای سرگشاده خطاب به بومیان افزود: "من فقط می‌توانم درد و احساسی که اکنون شما بعنوان بومیان این کشور تجربه می‌کنید را تصور کنم. من می‌دانم که با روشن شدن رنج‌های گذشته شما، ارائه عذرخواهی من یک گام بسیار کوچک به نظر می‌رسد، اما من برای بار دوم عذرخواهی خود را دوباره خدمت شما عرض می‌کنم".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
بومیان: کشف حداقل ۷۵۱ گور در ساسکاچوان صحنه جنایت است؛ اسقف اعظم رجینا عذرخواهی کرد
رئیس کدموس در کنفرانس مطبوعاتی توضیح داد که جستجوی گورهای بدون نشان در کاوسس فعلا فقط در مرحله اول اکتشاف است. او گفت که این فرآیند با کمک دانشگاه پلی تکنیک ساسکاچوان و با استفاده از فناوری رادار نفوذکننده به زمین در تاریخ ۲ ژوئن آغاز شده که در آن نسبت به یافتن جسد ۲۱۵ کودک در گور دستجمعی "کملوپس" بریتیش کلمبیا فقط کمی تغییر شکل دارد و به سمت بالا حرکت کرده است. او افزود که تا روز چهارشنبه ۷۵۱ "مورد {جسد}" با استفاده از این رادار کشف شده که ۱۰ تا ۱۵ درصد خطا دارد و طی این فاز اول ۴۴,۰۰۰ متر مربع جستجو شده است. دلورم گفت: "ما نمی‌توانیم تأیید کنیم که بیش از یک (جسد) در زیر امواج رادار وجود دارد یا بیشتر" در بعضی موارد، گورها فقط یک متر یک متر از یکدیگر فاصله دارند. او این مکان را گور دسته‌جمعی نخواند و آنرا در عوض اکتشافات گورهای بدون نشان و بالاخص "صحنه جنایت" نامید.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
دلورم در ادامه افزود: "در دهه ۱۹۶۰ کلیسای کاتولیک تعدادی از سنگ قبرها را برداشته و امروز بیش از ۶۰۰ قبر بدون نشان داریم." این قبرستان اولین بار در سال ۱۸۸۶ با ورود کلیسای کاتولیک روم آغاز شده و پس از دهه ۱۹۷۰ که کلیسای کاتولیک روم و اسقف اعظم فعالیت مدرسه مسکونی را متوقف کردند، به عنوان قبرستان "جامعه" شناخته می‌شد. مدرسه شبانه‌روزی ماریوال پس از افتتاح در سال ۱۸۹۸، بین سال‌های ۱۸۹۹ و ۱۹۹۷ کار می‌کرد که در سال ۱۹۹۶ تعطیل شد. طبق داستان‌های شفاهی، كودكانی از بعضی مناطق در جنوب غربی مانیتوبا نیز علاوه بر مناطق جنوب مرکزی ساسکاچوان به این مدرسه اجباری اعزام می‌شده‌اند که اکثر کودکان از قلمرو پیمان ۴ بومیان جنوب ساسکاچوان با دولت کانادا هستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
اسقف اعظم رجینا عذرخواهی کرد
اسقف بولن، دو سال پیش برای اولین بار به خاطر ناکامی‌ها و گناهان کلیسا در قبال بومیان عذرخواهی کرده بود. او امروز از پاپ فرانسیس خواست که عذرخواهی کند و افزود: "پاپ باید از آنچه در مدرسه شبانه‌روزی ماریوال اتفاق افتاده عذرخواهی کند. عذرخواهی یک مرحله از چند مرحله کمک به افراد است". او متعهد شد که عذرخواهی روز پنجشنبه‌اش را به "اقدامات مشخص و معنی‌داری" تبدیل کند؛ از جمله حداکثر کمک ممکنه در کسب اطلاعاتی از آنچه اتفاق افتاده و اسامی افراد دفن شده در گورهای بدون نشان را فراهم نماید و صریحا رو به بومیان گفت: "به هر طریقی که بخواهید در کنار شما می‌ایستم. این کشف گورستان ما را با میراث وحشیانه سیستم مدارس شبانه‌روزی بومیان روبرو می‌کند که نتیجه تاریخ استعماری کشور است که این همه رنج و آسیب را بین نسل‌ها، حتی برای آن دسته از ما که در آنجا نبودیم یا درگیر آن نبودیم برجای گذاشته است".
پاپ فرانسیس در تاریخ ۶ ژوئن گفت که اخبار مربوط به یافته‌ها در کملوپس را "با درد" دنبال می‌کند، اما عذرخواهی نکرد. هر دو مدرسه توسط کلیسای کاتولیک اداره می‌شدند. مجمع ملی اسقف‌های کاتولیک در کانادا در حال آماده سازی اعزام هیاتی از بومیان به واتیکان برای دیدار با پاپ فرانسیس برای بحث در مورد سیستم این مدارس شبانه‌روزی در کانادا و نقشی‌ست که کلیسای کاتولیک ایفا کرده است. اسقف بولن گفت که این هیئت قرار است قبل از پایان سال با پاپ دیدار کند. رئیس دلرم افزود که اسقف بولن قبل از اعلامیه روز پنجشنبه‌اش با وی صحبت کرده و "آنچه كه در حال حاضر با وی انجام خواهد داد این است كه قرار است اسامی را بر روی این گورهای بدون نشان قرار دهند". او گفت بولن چند بار به محل رفته و متعهد شده تا به آنچه می‌خواهیم کمک کند.
 
ترودو: بسیار ناراحت شدم
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

"جاستین ترودو" نخست وزیر کانادا پس از این اعلان گفت که وی پس از کشف صدها قبر بدون نشان در محل این مدرسه ساسکاچوانن "بسیار ناراحت شده است" و قول داد که از بومیان حمایت کند تا "این اشتباهات وحشتناک روشن‌تر شوند". ترودو روز پنجشنبه در بیانیه‌اش افزود: "قلب من برای جامعه بومیان کاوسس و برای همه جوامع بومی در سراسر کانادا شکست. هیچ كودكی نباید هرگز از خانواده‌ها و اجتماعات خود گرفته شود، و زبان، فرهنگ و هویت آنها به سرقت برود".

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, June 24, 2021 - 21:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به