عکس سمت راست کلیسای کاتولیک سنت گریگوری در اوسویوس، و عکس سمت چپ آتش‌سوزی کلیسای قلب مقدس در پکتیکتون را نشان می‌دهد
گزارش‌های رسیده از استان بریتیش کلمبیا کانادا حاکی‌ست که دو کلیسای قدیمی کاتولیک در منطقه که در زمین‌های بومیان واقع شده بودند یکشنبه شب آتش گرفته و کاملا سوختند. پلیس می‌گوید که این دو آتش‌سوزی که همزمان بوده مشکوک به نظر می‌رسد اما پلیس هنوز اقدامی جدی در این زمینه نکرده است.
منطقه این دو کلیسا که در شرق ونکوور و غرب کلگری بوده در منطقه عمومی "اوکاناگان" واقع شده‌اند که حدود نیم ساعت با هم فاصله دارند. کلیسای "قلب مقدس" در "پکتیکتون" و کلیسای "سنت گریگوری" در "اوسویوس" سال‌ها پیش و زمین‌های بومیان ساخته شده بودند و گزارش خاکستر شدن آنها صبح دوشنبه اعلان شد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
 
دو کلیسای کاتولیک در شرق ونکوور به آتش کشیده شدند
آتش‌نشانانی که در حوالی ساعت ۳ بامداد به سوی آتش کلیسای سنت گریگوری اعزام شده بودند گفتند که معتقدند این حادثه نبوده بلکه یک آتش‌سوزی عمدی بوده است. "باب گراهام" رئیس بخش آتش‌نشانی اوسویوس افزود: "ما با مشاهده صحنه و محیط پیرامون معتقدیم كه این کلیسا با کمک یک مایع قابل اشتعال {مانند بنزین} خاکستر شده است ... نشانه‌های اولیه نشان می‌دهند كه این آتش‌سوزی عمدی بوده است. وقتی ما به محل رسیدیم ساختمان سوخته و فروریخته بود. بنابراین معتقدم بسیار قبل از اینکه به ما خبر داده شود، این ساختمان دچار حریق شده بود. آنچه از این ساختمان باقی مانده انبوهی از آوار سیاه و خاکستر در در زیرزمین بود. آخرین بخش آتش در ساعت ۹ صبح از نفس افتاد". آتش‌سوزی در کلیسای قلب مقدس از ساعت ۱:۲۲ بامداد آغاز شده بود و شش ساعت در آتش سوخت. در اطراف این دو کلیسا چیزی جز زمین خالی با علف نبود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"ابی ایبکوه" پدر کاتولیک این کلیسا گفت که قبل از اظهار نظر بیشتر در مورد هر دو آتش‌سوزی منتظر نتایج تحقیقات پلیس سلطنتی کانادا می‌ماند. یکی از بومیان محل در مصاحبه‌ای گفت که از سوختن این کلیسا خوشحال نیست اما از اینکه دیگر آنرا نمی‌بیند احساس بهتری خواهد داشت. هیچ فردی در محل این آتش‌سوزی‌ها را به بومیان منطقه نسبت نداده است. رئیس بومیان گفته که بومیان "عصبانی و غیرباورانه" با این موضوع برخورد می‌کنند زیرا کلیسا برای بسیاری از بومیان به معنای آرامش خاطر بوده، آتش‌سوزی کلیساها زخم‌های هیچ‌کسی را مرهم نیست و افزوده: "ما نمی‌توانیم حدس بزنیم كه شاید فردی در رابطه با جوامع بومی منطقه ما اینکار را کرده باشد. ما در این شرایط سخت باورنكردنی کنار هم هستیم. هر کسی آزاد است که هر دینی را داشته باشد و ما در جایگاهی نیستیم که به کسی بگوییم چه بپرستند. همه ما در انتخاب آزادیم و جایگاه ما به عنوان یک جامعه، حمایت از این آزادی برای همه است".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
پلیس سلطنتی کانادا می‌گوید که آنها در حال تحقیق در هر دو منطقه هستند و "بایدا" ریاست منطقه‌ای این نیرو افزود: "اگر تحقیقات ما این آتش‌سوزی‌ها را عمدی تشخیص دهد، این نیرو تمام انگیزه‌های احتمالی را بررسی می‌كند و به واقعیت‌ها و شواهد اجازه می‌دهد تا به حقیقت امر دست پیدا کنیم".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
پنتیکتون و اوسویوس تقریباً ۴۰ کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند و اوسویوس در جنوب‌تر و نزدیک به مرز آمریکا واقع گشته است. طبق اسناد شهرداری و آتش‌نشانی منطقه، هر دوی این کلیسا از چوب ساخته شده بودند و بیش از ۱۰۰ سال قدمت داشتند. سنت گرگوری در سال ۱۹۱۰ و قلب مقدس در سال ۱۹۱۱ ساخته شده بودند. بومیان در این منطقه زمین‌های زیادی دارند که بسیاری از مناطق آنها از قبل توسط دولت کانادا اشغال شده و بعضا در برخی از آنها کلیسا، مدرسه و دیگر ساختارهای اجتماعی ساخته شده است. هر دوی این کلیساها بطور فعال پذیرای مردم بودند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

این آتش‌سوزی‌ها حدودا یک ماه پس از آن صورت گرفت که بقایای گور دستجمعی ۲۱۵ کودک در گورهای بدون علامت در یک مدرسه شبانه‌روزی بومیان در کملوپس که در بریتیش کلمبیا توسط مبلغان کلیسا کاتولیک اداره می‌شد، کشف شد. هر دو گروه پنتیکتون و اوسویوس عضور عضو شورای قبیله "شواسوپ" و نیز "تک املپس سکوپمک" هستند.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, June 21, 2021 - 22:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به