کلیه ۱۶ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- دو جامعه بومی به همراه آکواریوم ونکوور عملیات نجات یک بچه نهنگ قاتل ماده دو ساله که از چند روز پیش در یک تالاب دورافتاده در جزیره ونکوور به دام افتاده را آغاز می‌کنند تا او را به داخل آب‌های آزاد برسانند. چند روز پیش، این نهنگ همراه مادر باردارش توسط جزر و مد در تالاب گیر افتاد که مادرش در ساحل صخره‌ای جان داد. عملیات نجات احتمالا تمام روز ادامه خواهد داشت و مردم امیدوارند این بچه نهنگ پس از آزادی بتواند در جمع دیگر نهنگان پذیرفته شود.
۲- علی‌رغم جنجال پیشین در مورد تخفیف‌های مواد غذایی رو به انقضاء در فروشگاه‌های لابلا که این شرکت قول داده بود تخفیف را از ۳۰% دوباره به ۵۰% برگرداند، هنوز گزارشات ناقضی در اینباره دریافت می‌شود. اگرچه تخفیفات در خود فروشگاه لابلا ۵۰% شده‌اند اما بیش از ۱۰۰ فروشگاه زنجیره‌ای دیگر آن موسوم به سوپراستور هنوز تخفیف ۳۰ درصدی را اعمال می‌کنند.

دادگاه عالی: کانادا با زیر پا گذاشتن قرارداد بومیان غیر شرافتمندانه عمل کرده؛ قیمت املاک ۱۰% رشد می‌کند؛ سیل روسیه و قزاقستان را برد

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- دادگاه عالی کانادا اعلام کرده است که کانادا با زیر پا گذاشتن تعهدات قراردادی خود در قبال یک جامعه بومیان در آلبرتا، غیر شرافتمندانه عمل کرده، اما با توجه به قانون‌های محدود کننده این استان استان، بومیان به‌ناچار شکایت نکرده‌اند. قاضی میشل اوبونساوین گفت که معامله دولت کانادا با بومیان تاسف بار بود، و البته بومیان نیز نتوانستند در چارچوب زمانی مشخص شده طبق قانون، شکایت کنند.
۴- دولت فدرال قصد دارد زمین‌های عمومی را برای ساخت و ساز مسکن جدید اجاره دهد. ترودو می‌گوید که با هدف ساختن تقریبا ۳.۹ میلیون خانه تا سال ۲۰۳۱، دومین استراتژی ملی مسکن را به اجرا می‌گذارد. در سال ۲۰۱۷، دولت یک طرح ۱۰ساله مسکن را با هدف ساخت ۱۰۰,۰۰۰ واحد مسکونی ارزان قیمت و تعمیر ۳۰۰,۰۰۰ واحد مسکونی دیگر را راه‌اندازی کرد که شان فریزر وزیر مسکن کانادا گفت این اقدام جدید مکمل برنامه ۲۰۱۷ خواهد بود.
۵- رویال لوپیج می‌گوید انتظار بالا رفتن ۰.۵ درصدی فروش و ۱۰ درصدی قیمت خانه را دارد. قیمت خانه در منطقه بزرگ‌شهر تورنتو با ۹% افزایش، پس از کلگری با ۱۱% در سال ۲۰۲۴ قرار خواهد گرفت تا از ونکوور ۸ درصد پیشی بگیرد. مونترال نیز رشد ۸.۵ درصدی خواهد داشت. قیمت خانه نیز با افزایش ۴.۹ درصد، شاهد افزایش ۱.۷ درصدی تعداد فروش خواهد بود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- برزیل معافیت‌های ویزای توریستی برای کانادا، ایالات متحده و استرالیا را تا سال ۲۰۲۵ تمدید کرد تا بتواند صنعت گردشگری خود را تقویت کند. نزدیک به ۶۷۰,۰۰۰ آمریکایی در سال ۲۰۲۳ از برزیل دیدن کردند تا برزیل پس از آرژانتین، دومین مقصد آمریکایی‌ها در جنوب این قاره شود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- بحران مواد مخدر تجویز شده در زندان‌های فدرال کانادا غوغا می‌کند زیرا اکنون تقریبا یک نفر از هر چهار زندانی، تحت درمان آگونیست‌های افیونی مانند متادون یا سوباکسون هستند. در میان ۱۷ نفری که بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر در زندان جان داده‌اند، این مواد عامل موثر در مرگ ۱۵ نفر دیگر نیز بوده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- والمارت کانادا می‌گوید ربات‌ها را به دو انبار خود در شهرهای می‌سی‌ساگا و کورنوال در استان انتاریو می‌برد. پیشتر، در انباری در کلگری که تقریبا به بزرگی هشت زمین فوتبال است، ارتشی از روبات‌ها در حال کار هستند. اداره آمار کانادا در سال ۲۰۲۰ تخمین زد که ۱۰.۶% از کارگران کانادایی در معرض خطر بالای از دست دادن شغل خود به واسطه جایگزین شدن با ربات تا سال ۲۰۲۶ هستند.
۹- یوهانس ریووار، کشیش متهم به آزار جنسی کودکان در نوناووت، پس از یک بیماری طولانی در سن ۹۳ سالگی درگذشت. ریووار، کشیش فرانسوی مدتهاست که با اتهامات آزار جنسی از کودکان در نوناووت در دهه ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ روبرو بوده است. او بیش از ۳۰ سال به عنوان کشیش در این قلمرو، بیشتر در مناطق آرویات و نوجات، کار کرد. او این اتهامات را رد کرده و از بازگشت به کانادا برای محاکمه خودداری کرده بود.

اخبار استان‌های کانادا
۱۰- دو تن از پردرآمدترین کارمندان شهرداری برمپتون، سال گذشته پُردرآمدترین افراد آن بودند در حالیکه اصلا در آنجا کار هم نکردند. هری شلنگ با ۳۰۰,۰۰۰ دلار درآمد سالیانه و دیوید باریک با ۲۸۵,۰۰۰ درآمد سالیانه، قبلا به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ اخراج شده بودند اما آنها همراه با دیگر افرادی که شهرداری یا اخراج شدند و یا خودشان خارج شدند، بیش از ۱.۵ میلیون دلار در سال گذشته به خانه بردند. برمپتون ۳۸ میلیون دلار به عنوان دستمزد در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۲۱ پرداخت کرده که ۹.۵ میلیون دلار به دلیل خروج بیشتر کارمندان با سابقه شهرداری بعلت شهردار شدن پاتریک براون بوده است.
۱۱- سازمان فرودگاه‌های تورنتو برنامه‌ای چند میلیارد دلاری برای به‌روزرسانی و مدرن‌سازی فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو را اعلان کرد. این فرودگاه در سال ۲۰۲۳ شاهد ۴۵ میلیون مسافر بود و انتظار می‌رود تا اوایل دهه ۲۰۳۰ سالانه حدود ۶۵ میلیون مسافر داشته باشد.
۱۲- پلیس تورنتو می‌گوید توانسته ۲۲ وسیله نقلیه دزدیده شده را پیدا کند، زیرا یک بنگاه اتومبیل کرایه‌ای در می‌سی‌ساگا که به آنها خودرو کرایه می‌داد، با گرفتن آدرس منزل آنها، خودروهای شخصی آنها را از مقابل منزلشان می‌دزدید. پلیس می‌گوید تامر و محمد الجمال، اهل میسیساگا، به ۷۹ جرم متهم هستند، از جمله ۴۹ فقره در اختیار داشتن اموال به دست آمده از جنایت، که در همکاری با آژانس‌های بیمه مختلف و نیز شورای ثبت وسایل نقلیه انتاریو، شماره‌های خودروها را تغییر می‌دادند.
۱۳- سیلوی هاوث، ۵۷ ساله، اهل اتاوا و رئیس سابق پلیس تاندربی، به عنوان بخشی از تحقیقات در حال انجام، بعلت دو فقره ممانعت از اجرای عدالت، یک مورد نقض اعتماد و یک فقره ممانعت دستگیر و متهم شد. این سومین سری دستگیری در تحقیقات پلیس استانی انتاریو در مورد اتهامات سوء رفتار در نیروی پلیس تاندربی است.
۱۴- شکوفه‌های گیلاس در ‌های‌پارک تورنتو که معمولا بین اواخر آوریل و اوایل ماه می به اوج شکوفه می‌رسند، امسال در دو هفته آینده باز می‌شوند و ۴ تا ۱۰ روز باقی می‌مانند. این درختان را سال‌ها پیش سفیر ژاپن هدیه داده است.

اخبار جهان
۱۵- سیل در روسیه و قزاقستان ۱۱,۷۰۰ خانه را زیر آب برد. هفته گذشته آب چندین رودخانه از جمله اورال، سومین رود بزرگ اروپا بالا آمده و در مناطق ساحلی مجاور جاری شد. تعداد زیادی از این رودخانه‌ها بین روسیه و قزاقستان جریان دارند. همزمان با بارش سنگین باران، دمای بالای هوا باعث ذوب شدن سریع برف و یخ شده است. امروز ارتفاع رود اورال در اورنبورگ به ۱۱ متر و ۴۳ سانتی متر رسید.

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

۱۶- جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در جمع خبرنگاران در کاخ سفید گفت که انتظار دارد ایران به‌زودی زود به اسرائیل حمله کند و افزود: آمریکا به دفاع و حمایت آهنین از اسرائیل پایبند است و ایران موفق نخواهد شد. وزیر دفاع اسرائیل نیز گفت دشمنان ما فکر می‌کنند که می‌توانند اسرائیل و ایالات متحده را از هم جدا کنند، اما برعکس، ما شانه به شانه هم ایستاده‌ایم. نتانیاهو هم گفت که اسرائیل در صورت هرگونه حمله به آن پاسخ خواهد داد. تهران به واشنگتن اعلام کرده که به حمله اسرائیل به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه به‌گونه‌ای پاسخ خواهد داد که در راستای اجتناب از تشدید تنش‌ها باشد و به همین دلیل عجولانه عمل نخواهد کرد. وزارت امور خارجه کانادا امروز از کلیه کانادایی‌ها خواست که از سفر به اسرائیل تا اطلاع ثانوی پرهیز کنند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, April 12, 2024 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به