کلیه ۱۰ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- بطور غیرمنتظره‌ای در ماه آوریل ۹۰,۰۰۰ شغل در کانادا ایجاد شد که بسیار بالاتر از میانگین ۲۰,۰۰۰ شغلی است که بسیاری از اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کردند. این در حالی‌ست که نرخ بیکاری همچنان در ۶.۱% ثابت ماند. بیش از ۵۰,۰۰۰ شغل غیرمنتظره به بخش‌های پاره‌وقت اضافه شده‌اند، با این حال، نرخ اشتغال پس از ۶ ماه کاهش یافتن مرتب که به معنای رکود اقتصادی‌ست، اینبار ثابت ماند.
۲- جهان با ۱۴۳ رای مثبت کشورها در مقابل ۹ رای مخالف و ۲۵ رای ممتنع، از جمله رای ممتنع کانادا، در مجمع عمومی سازمان ملل به دولت فلسطین رای آری داد. جاستین ترودو نخست وزیر کانادا پس از رای‌گیری گفت که کانادا به تعهد خود برای وجود دو دولت اسرائیل و فلسطینی پایبند است. این در حالیست که سفیر اسرائیل در نطق امروز خود، بخشی از چارتر سازمان ملل را با دستگاه خُردکُن، ریزریز کرد و به شدت به کشورهایی که موافقش نبودند تاخت. با تصویب این قطعنامه فلسطین، که قبلا عضو ناظر بود، با یک قدم رو به جلو اکنون به عنوان کشوری واجد شرایط برای عضویت کامل به رسمیت شناخته شده اما برای بدست آوردن آخرین مرحله و حق رای نیاز به تصویب شورای امنیت دارد که این درخواست برای چندمین‌بار طی ده‌ها سال گذشته به این شورا می‌رود، جایی که همیشه آنرا آمریکا وتو کرده است. کشورهای جمهوری چک، مجارستان، اسرائیل، میکرونژیا، نائورو، پالائو، پاپوآ نیو گوئینا، آمریکا و آرژانتین رای منفی؛ کشورهای آلبانی، اطریش، بلغارستان، کانادا، کروواسی، فیجی، فنلاند، گرجستان، آلمان، ایتالیا، لاتویا، لیتوانی، مالاوی، جزایر مارشال، موناکو، هلند، مقدونیه شمالی، پاراگوئه، مولدوا، رومانی، سوئد، سوئیس، اوکراین، انگلستان، و وانواتو رای ممتنع؛ و باقی کشورهای جهان به تشکیل و عضویت کشور فلسطین رای مثبت دادند.

رای قاطع کشور شدن فلسطین در سازمان ملل در مقابل دستگاه ریزریزکُن؛ شفق شمالی در امشب و فردا شب جنوب کانادا؛ عراق: هیات سازمان ملل و زندانیان داعشی کشورها بروند بیرون

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- با آغاز مجموعه‌ای از طوفان‌های خورشیدی قدرتمند، احتمالا امشب و فردا شب در سراسر جنوب کانادا می‌توان به طور غیرعادی انتظار دیده شدن شفق شمالی را داشت. دانشمندان می‌گویند که این می‌تواند یک طوفان ژئومغناطیسی ایجاد کند که شفق‌های رنگارنگی را در جنوب کانادا، شمال ایالات متحده و بخش‌هایی از اروپا بوجود می‌آورد. این طوفان ممکن است باعث ایجاد اختلالاتی در ارتباطات در آخر هفته نیز گردد.
۴- در حالی که اوکراین در تلاش است تانک‌های لئوپارد خود که بعلت کمبود قطعات یدکی زمین‌گیر شده‌اند را دوباره به خدمت بگیرد، کانادا از آلمان خواست تا خط تولید قطعات آن را مجددا راه‌اندازی کند. علاوه بر کانادا، آلمان و چند کشور دیگر نیز این نوع تانک پیشرفته ساخت آلمان را برای مقابله با حمله روسیه، به اوکراین اهدا کرده‌اند. کانادا علاوه بر تقریبا ۴ بیلیون دلار نقدی که به اوکراین کمک مالی کرده، می‌گوید ۷۶ میلیون دلار دیگر نیز به صندوق دفاع هوایی اوکراین که ساخت آلمان است پول بلاعوض خواهد داد. در همین حال روسیه حمله زمینی جدیدی را در منطقه خارکیف اوکراین آغاز کرد.
۵- سازمان انتقال خون کانادا از جامعه دگرباشان جنسی کانادا، به دلیل سیاست‌های «مضر» قبلی خود که باعث می‌شد برای چند دهه مردانی که با مردان دیگر رابطه جنسی دارند نتوانند خون اهدا کنند، عذرخواهی کرد. کانادا در سال ۱۹۹۲ یک ممنوعیت مادام‌العمر برای اهدای خون مردان همجنسگرا وضع کرد و خدمات اهدای خون آنها از جمله خود خون و پلاسما ارائه شده توسط مردان همجنسگرا و دوجنسه فعال جنسی را اعلان کرده و به اجرا گذاشت. این قوانین در سال ۲۰۲۲ به‌روز شد تا بجای تصمیم‌گیری بر مبنای گرایش جنسی، روی رفتار جنسی تمرکز کند.

اخبار استان‌های کانادا

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- دانشگاه مک‌گیل مونترال درخواستی را برای صدور حکم اضطراری برچیدن دانشجویان طرفداران فلسطین از محوطه دانشگاه، به دادگاه ارائه کرد. اگر این حکم در دادگاه تصویب شود، پلیس مونترال می‌تواند دانشجویان را به‌زور از آنجا اخراج کند. چادرهای دانشجویان نزدیک به دو هفته پیش برپا شد و آنها خواستار قطع هرگونه بودجه و ارتباط مالی با اسرائیل شدند زیرا می‌گویند اسرائیل در حال نسل‌کشی در غزه است. در همین حال، پلیس استان آلبرتا، اردوگاه اعتراضی دانشجویان دانشگاه آلبرتا در شهر کلگری را فقط یک روز پس آغاز، با حمله‌ای برق‌آسا در امروز صبح، جمع کرد؛ اما چادرهای دانشجویان در دانشگاه‌های ادمونتون و تورنتو افزایش یافتند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- شانون سالتر، رئیس خدمات مدنی استان بریتیش کلمبیا فاش کرد که یک کشور یا یک دولت پشت چندین حمله سایبری برای هک کردن شبکه‌های دولتی این استان قرار دارد. تیم امنیت سایبری میکروسافت در حال کمک به این استان برای بازیابی اطلاعات است. هنوز نام کشور مظنون اعلان نشده است.

اخبار جهان

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- دولت آمریکا می‌گوید که ممکن است اسرائیل که با استفاده از سلاح‌های آمریکایی در غزه کشتار کرده، قوانین بشردوستانه را نیز نقض کرده باشد. با اینکه این سند می‌گوید دولت آمریکا در ارزیابی خود «اطلاعات کامل» ندارد اما می‌افزاید آمریکا به قول اسرائیل اعتماد دارد و حتی با این کشتار نیز امکان ادامه ارسال سلاح به اسرائیل وجود دارد. این گزارش می‌افزاید اگرچه اسرائیل از دانش، تجربه و ابزار لازم برای اعمال بهترین روش‌ها برای کاستن از آسیب وارده به غیرنظامیان برخوردار است اما نتایج واقعی، از جمله شمار بالای کشته و زخمی‌های غیرنظامیان، سوالاتی جدی درباره ارتش اسرائیل به وجود می‌آورد.
۹- عراق ماموریت هیات مساعدت سازمان ملل متحد برای این کشور را غیر ضروری دانست و طی نامه‌ای به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، خواستار خروج کامل این هیات تا پایان سال ۲۰۲۵ شد. این هیات از سال ۲۰۰۳ و پس از تهاجم نظامی آمریکا به عراق کار خود را شروع کرده است. دولت عراق از سال ۲۰۲۳ تاکنون اقداماتی را برای پایان دادن به چندین ماموریت بین‌المللی از جمله ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا که در سال ۲۰۱۴ برای مبارزه با داعش تشکیل شد و ماموریت سازمان ملل متحد برای پاسخگوسازی داعش در قبال جنایاتش، اتخاذ کرده تا به حضور آنها در کشور خود پایان دهد. آمریکا می‌گوید خروج نیروهایش از عراق در دستور کارش نیست و احتمالا کمی از تعداد نیروهایش که بیشتر جنبه آموزشی دارند، خواهد کاست. دولت عراق از ۶۰ کشور خواست تا اتباعشان که قبلا جزو داعش بودند و اکنون در زندان‌های عراق هستند را به کشورهای خود بازگردانند
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


۱۰- از پنج روز قبل، حدود ۵۰۰ ارمنی راهپیمایی‌هایی را در سراسر این کشور به سمت پایتخت آغاز کردند و مخالفت خود را علیه واگذاری قلمرو توسط دولت ارمنستان به آذربایجان ابراز کردند. این روند امتیازدهی ارمنستان به آذربایجان در ۲۳ آوریل آغاز شد و مستلزم تعیین مرزهای تاریخی بین این دو جمهوری شوروی سابق است. این مخالفان همراه با افزوده شدن افراد جدیدی به آنها، امروز وارد ایروان شدند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, May 10, 2024 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به