کلیه ۱۳ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- جاستین ترودو امروز برای توضیح درباره دخالت دولت‌های خارجی در انتخابات کانادا، سوگند خورد و شهادت داد. در حالیکه چنین اتفاقی به ندرت روی می‌دهد، ترودو پس از شهادت گفت اطلاعات کافی برای حذف هان دانگ نماینده لیبرال دان‌ولی شمالی در تورنتو، در سال ۲۰۱۹ وجود نداشت. اسناد نشان می‌دهند در سال ۲۰۱۹، مقامات امنیتی به مقامات ارشد دفتر ترودو گفته بودند که هان بخشی از شبکه مداخله خارجی چین در امور کاناداست و حزب باید نامزدی وی را لغو کند که ترودو چنین کاری نکرده بود. هان هفته گذشته شهادت داد که هیچ‌گونه اطلاعی از مداخله چین یا وسیله قرار گرفتنش نداشته است. این بررسی مجلس، علاوه بر ترودو، افراد کلیدی دفتر نخست وزیری و چندین نماینده مجلیس و وزیر را نیز برای ادای شهادت احضار کرده و سوال پرسیده است.
۲- بانک مرکزی کانادا برای ششمین بار متوالی از ژوئیه سال گذشته تاکنون نرخ بهره را روی ۵% ثابت نگاه داشت و گفت که قبل از حرکت به سمت کاهش آن، به‌دنبال نشانه‌هایی مبنی بر تداوم کاهش تورم خواهد بود. این در حالی‌ست که مردم سال‌هاست تحت فشار شدید تورم و بهره بالا قرار دارند. شاخص بورس تی‌اس‌ایکس امروز با این اعلان، ۱۶۰ واحد افت کرد، بازارهای آمریکا نیز با اعلان گزارش تورم در آن کشور سقوط کردند. بانک مرکزی گفت که تورم هنوز خیلی بالاست، و کاهش بهره در ماه ژوئن در محدوده احتمالات قرار دارد. این بانک برای ماه آینده بازبینی نرخ بهره ندارد. تورم در ماه فوریه به ۲.۸% کاهش یافته بود.

سوگند و شهادت امروز جاستین ترودو در مجلس؛ فیس بوک مقاله ضد ترودو را به‌خواست شورای نگهبان کانادا حذف کرد؛ بایدن رفع اتهام از جولیان آسانژ را بررسی می‌کند

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- لایحه سوگند اختیاری به چارلز پادشاه انگلستان در مجلس کانادا شکست خورد. نمایندگان کبکی‌ها و نیودموکرات‌ها در پی اختیاری کردن جمله "خداوند پادشاه را برایمان حفظ کند" بودند که با مقابله نمایندگان لیبرال‌ها و محافظه‌کاران مواجه شدند بطوریکه این لایحه با ۱۱۳ رای موافق و ۱۹۷ مخالف، شکست خورد.
۴- فیس بوک درخواست حذف مقاله ضد ترودو، ارائه شده توسط شورای نگهبان کانادا را پذیرفت، به اجرا گذاشت و بدین شکل مقاله تحلیلی بوفالو چرونیکل در جریان انتخابات ۲۰۱۹ حذف شد. این درخواست پیگیری آلن ساترلند از شورای نگهبان، در پی درخواست اولیه ایان شوگارت صورت گرفته بود.
۵- ایرکانادا که مانند بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی دیگر، پروازهای خود به اسرائیل را از شش ماه پیش و پس از آغاز جنگ اسرائیل و حماس تعلیق کرده بود، می‌گوید از دیروز پروازهایش را از سر گرفته است. این شرکت گفت پروازهای تورنتو - تل‌آویو از ۹ آوریل، و مونترال - تل‌آویو هفته‌ای یک‌بار از ماه می ‌از سر گرفته می‌شوند. دولت فدرال کانادا همچنان به کانادایی‌ها توصیه می‌کند که از سفرهای غیرضروری به اسرائیل خودداری کنند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- بارش حداقلی برف، گرمای هوا و خشکسالی مداوم خطر تکرار آتش‌سوزی‌های بسیار گسترده کانادا را برای امسال نیز به میزان زیادی افزایش داده است. فصل آتش‌سوزی سال ۲۰۲۳ بدترین فصل در تاریخ کانادا بود که بیش از ۱۵ میلیون هکتار (بیشتر از کل کشور اسپانیا) را سوزاند و بیش از ۲۳۰,۰۰۰ نفر را مجبور به ترک خانه‌های خود کرد. در حال حاضر حدود ۷۰ آتش‌سوزی عمدتا در بریتیش کلمبیا، آلبرتا و قلمروهای شمال غربی همچنان از سال گذشته در حال سوختن هستند که حتی بارندگی و سرمای زمستان هم آنها را از نفس نیانداخت.

اخبار استان‌های کانادا

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- پل کالاندرا، وزیر مسکن انتاریو می‌گوید که قانون کاهش تشریفات اداری برای ساخت خانه‌های بیشتر که امروز در این استان اعلان شد شامل بندهایی‌‌ست مانند اعطای قدرت بیشتر به دانشگاه‌ها برای ساخت مسکن دانشجویی در زمین دانشگاه، که می‌تواند به کمتر کردن مشکل مسکن کمک کند. انتاریو باید ۱.۵ میلیون خانه جدید تا سال ۲۰۳۱ بسازد که فعلا این استان از برنامه امسال خود فقط ۸۸,۰۰۰ مسکن ساخته، در حالیکه حداقل به ۱۲۵,۰۰۰ خانه نیاز داشت. حداقل تعداد خانه برای ساخت سال آینده باید ۱۷۵,۰۰۰ واحد باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- انتاریو از لایحه حزب نیودموکرات برای اعلام خشونت شریک زندگی، به‌عنوان یک اپیدمی در استان، حمایت کرد. پل کالاندرا که رئیس مجلس نیز هست گفت که دولت محافظه‌کار استان از کمیته عدالت مجلس می‌خواهد این خشونت را به طور کامل بررسی کند و توصیه‌های خود را ارائه دهد.
۹- حداقل ۱۵ افسر پلیس خلافکار در شمال غربی انتاریو، در مجموع حداقل ۳.۴ میلیون دلار در حال تعلیق از خدمت از سال ۲۰۱۳، دریافت کرده‌اند. آنها با اتهامات اعمال غیرحرفه‌ای، قانون‌شکنی و نیز بیشتر آنها با اتهام‌های جنایی مرتبط هستند.

اخبار جهان
۱۰- اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده می‌گوید در حال بررسی ادعاهای سام صالح‌پور، مهندس و افشاگر بوئینگ است که می‌گوید این شرکت از نگرانی‌های ایمنی و کیفیتی در تولید جت‌های ۷۸۷ و ۷۷۷ هواپیماهایش باخبر بوده و کاری نکرده است. سام می‌گوید که پس از شناسایی مشکلات مهندسی که بر یکپارچگی ساختاری جت‌ها تأثیر می‌گذارد، و سپس اعلان آنها به شرکت، با اقدامات تلافی‌جویانه مانند تهدید و محرومیت از جلسات مواجه شد و ادعا می‌کند که بوئینگ از میانبرهایی برای کاهش تنگناهای تولید در طول مونتاژ ۷۸۷ استفاده کرده است. بوئینگ این ادعاها را نادرست اعلان کرده است.
۱۱- یک تکنسین ۵۱ ساله در نمایشگاه پیناکوتهاک در مودرن در موزه مونیخ آلمان پس از آویزان کردن آثار هنری خود به ابعاد ۶۰ سانتیمتر در ۱.۲ متر، اخراج شد. او فقط برای چند ساعت به آرزویش مبنی بر نمایش آثارش در یک موزه معروف رسید که ماموران با شناسایی اثر، آن را پایین آورده و او را اخراج کردند. پلیس می‌گوید وی بعلت دو پیچی که برای آویزان کردن اثرش به دیوار زده بود، ۱۰۷ دلار جریمه شد.
۱۲- حازم، امیر و محمد سه پسر، به همراه سه نوه اسماعیل هنیه شامل دختر حازم، و پسر و دختر امیر، در حمله هوایی اسرائیل به خودرو آنها در اردوگاه الشاطی غزه کشته شدند. هنیه در قطر گفت: خون پسران من از خون مردم ما عزیزتر نیست… آنها کنار مردم فلسطین در غزه ماندند، خارج نشدند و فرار نکردند… این افتخار است… خواسته‌های ما روشن و واضح است و با این کشتار هم به اسرائیل امتیازی نخواهیم داد. اسرائیل مسئولیت حمله را بر عهده گرفت و آنها را عوامل حماس نامید. هنیه ۶۱ ساله ۱۳ پسر و دختر داشت و تاکنون ۶۰ نفر از اعضای خانواده‌اش توسط اسرائیل کشته شده‌اند. از سوی دیگر بنا به گزارش سی‌ان‌ان، امروز برای دومین روز پیاپی اسرائیل از ترس حمله جمهوری اسلامی، سیگنال‌های جی‌پی‌اس بر فراز این کشور را چندین بار از کار انداخت. خامنه‌ای امروز در مراسم نماز عید فطر گفت که اسرائیل را بخاطر حمله به کنسولگری ایران در دمشق تنبیه می‌کند.

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

۱۳- جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفته در حال بررسی درخواست استرالیا برای صدور دستور منع تعقیب، رفع اتهام و بازگشت جولیان آسانژ، بنیان‌گذار ویکی‌لیکس به استرالیاست. آمریکا مدت‌هاست که در پی استرداد جولیان آسانژ از بریتانیا و دادگاهی کردن او به اتهام افشای اسناد نظامی بوده است. آسانژ این اتهامات را رد می‌کند و می‌گوید افشای این اسناد که بخشی از جنایات آمریکاست، در چارچوب کار روزنامه‌نگاری بوده است. برخی از این اسناد نشان می‌دهند که ارتش آمریکا هزاران غیرنظامی را در جریان حوادثی گزارش نشده در طول جنگ عراق و افغانستان کشته است. آسانژ ۵۲ ساله از سال ۲۰۱۹ در بریتانیا زندانی است و تلاش می‌کند در دادگاه با تقاضای استرداد آمریکا مقابله کند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, April 10, 2024 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به