کلیه ۸ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- دولت کانادا می‌گوید پروژه‌های صنعتی بزرگ تولید کننده مایحتاج اولیه، تحت صلاحیت استان‌ها که مقادیر انبوهی از کربن را منتشر می‌کنند، دیگر مورد ارزیابی زیست‌محیطی فدرال قرار نخواهند گرفت (مانند پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها). این اعلان گروه‌های زیست‌محیطی را خشمگین کرد. دولت لیبرال در اصلاحیه‌های قانون بحث‌برانگیز سال ۲۰۱۹ خود که بخش‌هایی از آن را دیوان عالی در پاییز گذشته خلاف قانون اساسی تشخیص داد، از این الزام عقب‌نشینی کرده است.
۲- پس از آنکه شرکت پُست کانادا در سال ۲۰۲۳ زیان هنگفت ۷۴۸ میلیون دلاری را به ثبت رسانده، می‌گوید وضعیت مالی آن به قدری وخیم است که ممکن است در کمتر از یک سال بودجه‌اش تمام و ورشکست شود. این شرکت که تحت مالکیت دولت کاناداست می‌گوید بدون استقراض اضافی و تامین مالی مجدد، تا اوایل سال ۲۰۲۵، دارائی‌هایش کمتر از نیازهای عملیاتی و ذخیره نقدی مورد نیاز برای گردش کارها خواهد بود. شرکت پُست کانادا از سال ۲۰۱۸ در حال ضرر کردن است، بطوریکه در طی ۶ سال گذشته، مجموعاً ۳ میلیارد دلار ضرر داشته است. این شرکت حدود ۲.۲ میلیارد نامه در سال جابجا می‌کند.

شرکت پُست کانادا در حال ورشکستگی؛ ازدواج یک زن ۸۲ ساله با یک مرد ۹۰ ساله در ساسکاچوان؛ اسرائیل، شبکه الجزیره را تعطیل کرد

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- امروز یکشنبه در کانادا، روز لباس قرمز است که به عنوان روز ملی آگاهی برای زنان، دختران و افراد بومی مفقود و کشته شده نیز شناخته می‌شود. این روز از یک پروژه که جیمی بلک، هنرمند متیس آن را اجرا کرده، الهام گرفته است. میزان قتل در میان زنان و دختران بومی ۶ برابر بیشتر از همتایان غیربومی آنهاست، و نیز احتمال ناپدید شدن یا قتل آن‌ها ۱۲ برابر بیشتر است.

اخبار استان‌های کانادا
۴- تیم هاکی روی یخ تورنتو میپل‌لیفز، با یک باخت دیگر در بازی هفتم، اینبار با نتیجه ۲ بر ۱ در وقت اضافه درمقابل بوستون بروینز، از مسابقات ان‌اچ‌ال حذف شد.
۵- امروز سوزان نوفلد ۸۲ ساله با اولریش ریشتر ۹۰ ساله در پاین ویو مانور، در خارج از شهر روسترن در استان ساسکاچوان ازدواج کردند. این زوج یک سال قبل از ازدواجشان با هم آشنا شدند؛ آنها فقط چند منزل با یکدیگر فاصله داشتند و هر دو از مهاجران اروپایی به کانادا هستند که در اواخر قرن بیستم برای شروع زندگی در کانادا مهاجرت کرده‌اند. هر دو قبلا ازدواج کرده و همسرانشان فوت کرده‌اند.

اخبار جهان

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- سیندی مک‌کین، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا، یکی از مقامات ارشد سازمان ملل، روز یکشنبه اسرائیل را متهم کرد که تعمدا در حال گرسنگی دادن به نوار غزه است بطوریکه قحطی تمام عیار در شمال غزه رخ داده، محاصره ۲.۳ میلیون نفر در این نوار همراه با بیماری‌ها و بمباران باعث کشتار مردم شده است. تخمین زده می‌شود که حداقل ۲۰% جمعیت از کمبود شدید مواد غذایی رنج می‌برند و از هر سه کودک یک کودک دچار سوءتغذیه حاد است. اسرائیل می‌گوید در غزه کمبودی وجود ندارد بلکه حماس همه غذاها را برای خود برمی‌دارد. اسرائیل گفت گذرگاه کرم شالوم در شمال غزه از امروز به دلیل حمله راکتی حماس که منجر به کشته شدن ۳ و زخمی شدن بیش از ۱۰ سرباز اسرائیلی شده، نیز از این پس بسته خواهد بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- اسرائیل به کلیه دفاتر شکبه الجزیره قطر دستور تعطیلی داد و بلافاصله پس از آن پلیس این کشور به دفاتر این شبکه حمله برد تا کلیه تجهیزات ضبط و پخش آن را مصادره کند تا بدین شکل از پخش گزارش‌های این کانال و نیز با مسدود کردن وب‌سایت‌های آن، این شبکه را در اسرائیل حذف کند. الجزیره گفت که از تمام راه‌های قانونی موجود حقوقی بین‌المللی برای محافظت از حقوق خود، آزادی بیان، خبرنگاران و حق کسب اطلاعات مردم دفاع خواهد کرد. اسرائیل تاکنون دستکم ۹۷ روزنامه‌نگار و کارمند رسانه‌های مختلف را طی ۶ ماه گذشته کشته و می‌گوید الجزیره صدای حماس است. نتانیاهو گفت که اسرائیل به زودی به رفح حمله می‌کند و درخواست حماس مبنی بر پایان جنگ و عقب‌نشینی در مقابل تحویل گروگان‌ها را رد می‌کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- شکایت علیه شرکت متا، مالک فیس‌بوک و اینستانگرام در مورد اینکه آیا کاربران فیس‌بوک حق دارند فیدهای خود را با استفاده از ابزارهای خارجی کنترل کنند، به دادگاه کشید. شاکیان استدلال می‌کند که یک قانون فدرال که اغلب برای محافظت از شرکت‌های اینترنتی در برابر مسئولیت استفاده می‌شود، نه فقط به شرکت‌ها که حتی به افراد اجازه می‌دهد تا از ابزارهای خارجی (مانند آنفالو اوریتینگ ۲.۰) برای کنترل فید خود استفاده کنند. فیدهای متا، همگی اجباری و خارج از کنترل کاربر هستند و با الگوریتم‌های خاصی کنترل می‌شوند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, May 5, 2024 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به