کلیه ۹ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- بنا به اداره آمار، نرخ فقر کانادا در سال ۲۰۲۲ بالا رفت و به ۹.۹% رسید، در حالی که ۲۳% کانادایی‌ها احساس ناامنی غذایی می‌کنند و ۴۴% نیز می‌گویند که نسبت به سال گذشته وضعیت اقتصادی بدتری دارند. اما بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰، درصد کانادایی‌هایی که زیر خط فقر زندگی می‌کردند از ۱۴.۵% به ۶.۴% کاهش یافته بود.
۲- بلین هیگس نخست وزیر استان نیوبرانزویک کاناد می‌گوید که گروه آموزش جنسی از ارائه سخنرانی در مدارس منع می‌شوند. زیرا در سخنرانی‌هایشان مطالبی خارج از برنامه درسی که تند هم بوده را ارائه کرده است. چندین سال است که تغییرات محتوای دروس جنسی در استان‌های کانادا به کشمکش منجر شده است.

فقر کانادا در سال ۲۰۲۲ بالا رفت و به ۱۰% رسید؛ طوفان ۳ ایالت جنوبی آمریکا را در هم کوبید؛ اهدای جایزه ویژه داوران کن به محمد رسول‌اف ایرانی

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- فرانسوا لوگو، نخست‌وزیر کبک می‌گوید آماده برداشتن گام‌های اساسی برای محدود کردن استفاده از رسانه‌های اجتماعی در بین کودکان و نوجوانان است. درخواست شاخه جوانان حزب لوگو برای ممنوعیت دسترسی به رسانه‌های اجتماعی برای افراد زیر ۱۶ سال در حال افزایش است، محدودیت‌هایی از این قبیل از پیش در استان‌های انتاریو و آلبرتا به اجرا درآمده است.

اخبار جهان
۴- طوفان‌های قدرتمند امروز، تگزاس، اوکلاهاما و آرکانزاس در جنوب آمریکا را در هم کوبید بطوریکه پس از تخریب خانه‌ها و یک ایستگاه کامیون که در آن ده‌ها نفر به دنبال سرپناهی در یک سرویس بهداشتی بودند، دست‌کم ۱۵ کشته گرفت. ردپای گسترده‌ای از ویرانی این طوفان در سراسر منطقه به چشم می‌خورد. اداره هواشناسی آمریکا می‌گوید امسال انتظار طوفان‌های بیشتر و شدیدتری را دارد و به همین دلیل حشرات به سمت مناطق شمالی آمریکا به ویژه نزدیک مرز با کانادا رفته‌اند.
۵- دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی در کنوانسیون حزب راست‌گرای لیبرترین آمریکا از سوی مردم حاضر در این مراسم، ابتدا تشویق و سپس هو شد. اعتراض مردم به ویژه زمانی بلند شد که ترامپ از آنها خواست در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر به او رای دهند، اما پس از این اظهار، وی مجبور شد بعد از حدود نیم ساعت سخنرانی خود را کوتاه کرده و به آن خاتمه دهد. لیبرترین در انتخابات سال ۲۰۲۰ تنها ۱.۲% از آرای آمریکا را به خود اختصاص داده بود و مقامات این حزب از بایدن هم برای سخنرانی دعوت کرده بودند که بایدن آن را رد کرد.

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- حماس در ۲ روز متوالی ده‌ها راکت را راهی شهرهای جنوبی و مرکزی اسرائیل، از جمله تل‌آویو کرد. اسرائیل می‌گوید همه راکت‌ها را زده اما گزارشگر فرانس‌پرس می‌گوید حداقل ۳ انفجار در مرکز اسرائیل رخ داده است. این در حالیست که بین پلیس و هزاران معترضانی که خواستار بازگرداندن گروگان‌های اسرائیلی به هر قیمتی و سقوط دولت نتانیاهو هستند، درگیری روی داد. از سوی دیگر پزشکان فلسطینی می‌گویند علیرغم دستور دیوان لاهه به توقف حمله اسرائیل به رفح، حمله هوایی اسرائیل به این شهر ۲۲ کشته برجای گذاشت و شمار کشته‌شدگان فلسطینی نیز از ۳۶,۰۰۰ نفر گذشت. در حالیکه فعالان اسرائیلی کامیون‌های کمک‌ها به فلسطین را غارت می‌کنند و اسرائیل ۱۲ روز عبور کامیون‌ها را سد کرده بود، امروز برای اولین بار حدود ۲۰۰ کامیون از مرز کرم شالوم مصر وارد بازرسی مرزی اسرائیل شدند، مشخص نیست چه تعدادی از اینها بتوانند وارد غزه گردند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- مقام‌های شیلی می‌گویند یک مامور آتش‌نشانی و یک کارمند جنگل‌بانی را به ظن شروع حریقی که در ماه فوریه حداقل ۱۳۷ کشته در منطقه والپارائیسو در ۱۲۲ کیلومتری سانتیاگو، پایتخت به جا گذاشت، را دستگیر کرده‌اند. این مرگبارترین آتش‌سوزی شیلی به شمار می‌رود و پلیس می‌گوید یکی از این دو مرد در استخدام شرکت جنگل‌بانی ملی و مسئول مقابله با حریق‌های جنگلی بود که متهم به آتش‌افزوی مرگبار شده و بازداشت گشته است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- سیل دوباره در افغانستان جان ۱۷ نفر از جمله ۱۰ عضو یک خانواده را گرفت. دو هفته پیش سیل فقط در بغلان بیش از ۳۱۵ کشته و ۱,۶۰۰ زخمی بجا گذاشته بود و سازمان ملل می‌گوید زندگی بیش از ۸۰ هزار نفر را تحت تأثیر قرار داده بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


۹- محمد رسول‌اف، فیلمساز ۵۱ ساله ایرانی، جایزه ویژه هیات داوران جشنواره کن را برای فیلم دانه انجیر معابد بدست آورد. این فیلم که به‌طور مخفیانه فیلم‌برداری شده، به ماجرای خانواده یک بازپرس حکومتی در بحبوحه اعتراضات سال ۱۴۰۱ ایران می‌پردازد، و وزیر ارشاد آن را یک تخلف محرز خوانده است. جایزه نخل طلایی کن به فیلم آنورا ساخته شان بیکر فیلم‌ساز آمریکایی، جایزه هیات داوران به فیلم امیلیا پرز ساخته ژاک اودیار کارگردان فرانسوی، جایزه بهترین کارگردان به میگل گومیس، کارگردان پرتغالی برای فیلم گرند تور تعلق گرفت. جایزه بهترین فیلمنامه نیز به کورالی فارگیت برای فیلم جسم رسید.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, May 26, 2024 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به