کلیه ۱۳ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- مالکان فروشگاه‌های خواروبار زنجیره‌ای لابلا و سوبیس توسط بازرس رقابت در بازار به دلیل رفتارهای ضدرقابتی مورد بازجویی قرار گرفتند. کمیسیونر ادعا می‌کند که قراردادهای اجاره‌ای این شرکت‌ها برای محدود کردن مستاجران، بطور یکطرفه طراحی شده است. صاحب سوبیس این تحقیق را غیرقانونی خواند و لابلا گفت که با تحقیقات همکاری خواهد کرد. کمیسیونر از دولت می‌خواهد که با سودهای وحشتناک این فروشگاه‌ها مقابله کند، کنترل اموال مستاجران در قراردادها به نفع این فروشگاه‌هاست و دولت باید محدودیت‌ها و بندهای انحصارطلبانه آنها را بررسی کند.
۲- دانشگاه تورنتو به معترضان کشتار اسرائیل در غزه اخطار داد که اگر تا ساعت ۸ صبح دوشنبه چادرها را جمع نکرده و تخلیه نکرده باشند، باید منتظر پیامدهای ناشی از آن، از جمله دستگیر شدن توسط پلیس، تعلیق، ۵ سال اخراج، جریمه نقدی و دادگاه باشند. دانشجویان با رد پیشنهاد یکطرفه دیروز دانشگاه گفتند که دانشگاه از قبل برای این داستان برنامه‌ریزی کرده و پی مذاکره و توافق نبوده است.

مرزبانان کانادا امسال هم اعتصاب می‌کنند؛ فروش مشروب در سوپرمارکت‌های انتاریو آزاد و مواد مخدر ممنوع است؛ دیوان لاهه: اسرائیل حمله رفح را فورا متوقف کند

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- کوین وونگ، نماینده مستقل تورنتو، از پی‌یر پولیور خواست که به جمع محافظه‌کاران بپیوندد. لیبرال‌ها چند روز قبل از انتخابات سال ۲۰۲۱ روابط خود را با وونگ قطع کردند و گفتند که او از اتهام تجاوزهای جنسی که کرده، اطلاعی به آنها نداده بود، با این حال وونگ کرسی مجلس را برد و بعنوان نماینده مستقل در مجلس نشست و در طی چند سال گذشته بیشتر در کنار محافظه‌کاران رای داده بود. سارا فیشر سخنگوی حزب محافظه‌کار گفت که محافظه‌کاران در نظر ندارند او را به عضویت حزب بپذیرند.
۴- جاسکیرات سینگ سیدو، راننده کامیونی که باعث تصادف وحشتناک اتوبوس تیم هاکی نوجوانان هامبولت برانکوز شده بود، حکم اخراج فوری به زادگاهش هندوستان گرفت. او که فقط دارای اقامت دائم کاناداست، حکم اخراجش را طی فقط ۱۵ دقیقه از هیئت مهاجرت و پناهندگی در یک جلسه مجازی دریافت کرد. سیدو به واسطه ازدواج، در سال ۲۰۱۴ وارد کانادا شد، در سال ۲۰۱۸ با این اتوبوس تصادف کرد که طی آن ۱۶ نفر کشته و ۱۳ نفر مجروح شدند. وی سپس به جرم رانندگی خطرناک اعتراف کرد و ۸ سال زندان گرفت اما سال گذشته به طور کامل از آزادی مشروط برخوردار شد. با این حال اخراج او احتمالا ماه‌ها و سال‌ها طول می‌کشد زیرا وکیل وی اعلان اعتراض خواهد کرد.
۵- تصمیم دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه طی حکمی سه قسمتی به اسرائیل دستور داد تا فورا حمله رفح را متوقف کند، به بازرسان جنایات جنگی اجازه دسترسی به غزه را بدهد و مجوز افزایش فوری کمک‌های بشردوستانه به منطقه را صادر کند. جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا امروز گفت که اسرائیل باید از حکم دیوان لاهه پیروی کند، دیگر نباید عملیات نظامی در رفح انجام دهد و همه باید از قوانین بین‌المللی پیروی کنند. بعید است اسرائیل به این دستور عمل کند، اسرائیل امروز گفت که هیچ نیرویی در جهان نمی‌تواند جلویش را بگیرد و این حکم جدید ضدیهودی‌ست. ارتش اسرائیل می‌گوید اجساد میکل نیسنبام، اوریون هرناندز و هانان یابلونکا، سه گروگان دیگر این کشور در جبالیا در غزه کشف و از آنجا خارج کرده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- بیش از ۹,۰۰۰ عضو اتحادیه خدمات عمومی کانادا (۹۶%) که برای آژانس خدمات مرزی کانادا کار می‌کنند با اکثریت قاطع به دستور اعتصاب رأی دادند. این افراد، افسران خدمات مرزی در فرودگاه‌ها، نقاط ورودی زمینی، بنادر دریایی، افسران اجرای داخلی و اطلاعاتی و بازرگانی و بازرسان هستند که خواهان قرارداد دائم، افزایش دستمزد، دورکاری انعطاف‌پذیر، مزایای بازنشستگی بیشتر، تغییرات تکنولوژیکی و ساعات کار کمتر می‌باشند.

اخبار استان‌های کانادا

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- دادستان دادگاه انتاریو می‌گوید یک گروه حداقل ۳ نفره که با داعش در تماس است، نقشه حمله و قتل نعیم عکل ۲۵ ساله را در تیراندازی به رستورانش کشیدند زیرا متوجه شدند که او از ارتباط آنها با داعش بو برده و می‌خواهد آنها را به مقامات کانادایی لو بدهد. آناند ناث، سلیمان رضا و نقش عباسی به یک فقره قتل درجه یک و ۵ فقره اقدام به قتل متهم شدند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- شورای تورنتو بار دیگر اسکوتر برقی را غیرقانونی اعلام کرد و خواستار مقررات و استاندارد جدیدی در این رابطه شد. در طول سال گذشته، پلیس ۸۹ برگ جریمه ۶۰ تا ۹۰ دلاری به اسکوترسواران یا دوچرخه‌سواران داده است. شهرداری می‌گوید اسکوتر برقی خطرناک است، اما اسکوترسواران می‌گوید شهرداری می‌خواهد به زور آنها را سوار اتوبوس و مترو کند.
۹- انتاریو فروش آبجو، شراب و مشروبات الکلی آماده را از ۱ آگوست در ۴۵۰ فروشگاه مواد غذایی؛ از ۴ سپتامبر در فروشگاه‌های رفاه و پمپ بنزین‌ها؛ و از ۳۱ اکتبر در همه سوپرمارکت‌ها و خواربارفروشی‌ها آزاد اعلان کرد. این آغاز ۱۶ ماه زودتر از موعد برنامه‌ریزی شده می‌باشد که استان می‌گوید تا سقف ۲۲۵ میلیون دلار به فروشگاه‌های آبجو فروشی بیراستور پرداخت می‌کند زیرا توافق ۱۰ ساله انحصاری دولت لیبرال قبلی که قرار بود در سال ۲۰۲۵ منقضی شود را زودتر لغو می‌کند. همه این فروشگاه‌ها باید از ۱۷ ژوئن به صورت آنلاین ثبت‌نام کنند.
۱۰- بیش از ۱۶۳ مکان و بیزینس در تورنتو از فردا شنبه و نیز در روز یکشنبه، درب‌های خود را به روی مردم باز می‌کنند تا مردم از نزدیک با آنها و کارشان آشنا شوند. این برنامه معروف به "درب‌های باز" است که در بسیاری از شهرهای کانادا سالی یکبار اجرا می‌شود.
۱۱- فورد جرم‌زدایی از مواد مخدر در استان انتاریو را یک کابوس مطلق نامید و گفت: این یک فاجعه خواهد بود، که هرگز در انتاریو اتفاق نخواهد افتاد، تا زمانی که من نخست‌وزیر هستم، ما هرگز مواد مخدر را جرم‌زدایی نمی‌کنیم. هم شهر تورنتو و هم دولت فدرال می‌خواهند طرفدار جرم‌زدایی از مواد مخدر مانند کوکائین هستند. استان بریتیش کلمبیا اخیرا پس از جرم‌زدایی با موج بزرگی از مرگ و میر روبرو شد که بطور اضطراری از دولت ترودو خواست تا مصرف این مواد را مجددا جرم اعلان کند که مورد توافق دولت فدرال قرار گرفت.

اخبار جهان
۱۲- گرمای شدید که بخش اعظم مکزیک را در بر گرفته و موجب مرگ ده‌ها نفر شده، ۱۰ تا ۱۵ روز آینده نیز پابرجا خواهد ماند و همه رکوردها را خواهد شکست. دما هم‌اکنون بین ۳۷ تا ۴۱ درجه سانتی‌گراد است که بیشتر نیز خواهد شد. این موج گرما، بین ۱۲ تا ۲۱ ماه می، باعث مرگ ۲۲ نفر شده است.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


۱۳- پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، معجزه دوم کارلو آکوتیس متولد لندن که مهارتش در انتشار آموزه‌های کلیسای کاتولیک در اینترنت باعث شد اینفلوئنسر خدا لقب بگیرد و در ۱۵ سالگی بر اثر سرطان خون درگذشت را "قدیس" اعلان کرد. پاپ می‌گوید کارلو توانسته پس از مرگش دو مریض را شفا دهد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Friday, May 24, 2024 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به