کلیه ۱۵ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا درخواست برخی پزشکان از دولت مبنی بر معاف کردن فقط پزشکان از مالیات بر سرمایه، را رد کرد. پزشکان می‌گفتند که تغییر مالیات می‌تواند تلاش‌ها برای استخدام و حفظ پزشکان در کانادا را تضعیف و ثبات سیستم مراقبت‌های بهداشتی را تهدید کند. ترودو گفت: ثروتمندترین افراد کشور باید اکنون اندکی بیشتر مالیات بپردازند.
۲- اداره پُست کانادا از جمع آوری سلاح‌های گرمی که در سال ۲۰۲۰ توسط دولت فدرال ممنوع شده، به دلیل نگرانی در مورد امنیت کارکنانش، امتناع می‌کند. طبق قانون اتاوا، این برنامه که برای بازخرید و حذف ۱۴۴,۰۰۰ سلاح گرم از میان مردم اجرا می‌شود، قرار است در سال ۲۰۲۵ نهایی شود.

دو ارتباط با ایرانیان در لیست خطرناکترین مجرمان فراری کانادا؛ هزینه سناتورها از جیب مردم ۳۰% افزایش یافت؛ رد درخواست اختصاصی پزشکان برای عدم افزایش مالیات

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- سناتورهای کانادایی در سال گذشته ۷.۲ میلیون دلار هزینه کردند که نسبت به سال قبل، هزینه‌هایشان از جیب ملت ۳۰% افزایش نشان می‌دهد. این مبلغ شامل ۴ میلیون دلار مسافرت، ۲.۱ میلیون دلار برای هزینه‌های زندگی، ۱ میلیون دلار برای هزینه‌های اداری و بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دلار برای مهمان‌نوازی است. پول مردم هزینه‌های کوچک و بزرگ سناتورها مانند پرواز، هتل، کتاب، غذا، هدایا، لوازم اداری، پرداخت به مشاوران و هزاران دلار برای اجاره آثار هنری را پوشش می‌دهد؛ اما حقوق خود آنها، کارکنانشان، پرسنل اداری و هزینه‌های کمیته‌هایشان را در برنمی‌گیرد و آنها از منبع دیگری از جیب مردم تامین می‌شود.
۴- اریک دژاگر، یک کشیش کاتولیک ۷۶ ساله، که در ایگلولیک نوناووت کار می‌کرد و قبلا به ۸ تجاوز جنسی و ۳۲ جرم به دلیل آزار جنسی محکوم شده بود، و پیش از دادگاهش در یک مرکز در شهر کینگستون انتاریو تحت نظر بود، به قید وثیقه آزاد شد. وی اکنون منتظر محاکمه با اتهامات جدیدی‌ست که بین سال‌های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۲ انجام داده است. وی در سال ۲۰۱۵ نیز به خاطر جنایاتی که بین سال‌های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۲ مرتکب شده بود به ۱۹ سال زندان محکوم شد، اما بعلت بازداشت طولانی، زندانش به ۱۱ سال کاهش یافت و البته  در ماه مه سال گذشته با آزادی مشروط آزاد گشت.
۵- سوفی گرگوار، همسر سابق جاستین ترودو در کتاب جدیدش به نام نزدیکتر به هم، می‌گوید که زندگی خانوادگی او با پس از جدایی از جاستین به‌هم‌ریخته شده، اما آنها با احترام و عشق، هنوز از یکدیگر حمایت می‌کنند. او می‌گوید برخی تلاش خواهند کرد تا برایشان شایعاتی بسازند اما چیز زیادی برای شایعه‌سازی وجود ندارد. او می‌گوید تلاش برای آسیب رساندن فیزیکی به جاستین، قطبی شدن و مسمومیت سیاست با لفاظی‌ها او را غمگین می‌کند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- سازمان اکوفکس کانادا می‌گوید در حال بررسی چگونگی اجرای تاثیردادن اجاره‌ها روی امتیازات اعتباری است. بیش از ۵ میلیون کانادایی اجاره‌نشین هستند. دولت فدرال اخیرا اعلام کرد که می‌خواهد سابقه پرداخت اجاره‌ها در امتیازات اعتباری حساب شود. در همین حال، اجاره بها در تورنتو برای سومین ماه متوالی، اینبار به میزان ۰.۷% کاهش یافت و بطور میانگین ۲,۷۸۲ دلار در ماه رسید.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفت که خانواده‌های ساکن استان ساسکاچوان همچنان بازپرداخت پول مالیات کربن را دریافت می‌کنند علیرغم اینکه اسکات مو نخست وزیر ساسکاچوان از پرداخت مالیات‌های کربنی که از ماه فوریه برای دولت فدرال جمع کرده، امتناع می‌کند.

اخبار استان‌های کانادا

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- جمعیت گله‌های گوزن کاریبو در بریتیش کلمبیا و آلبرتای کانادا که زمانی در معرض خطر بودند، اکنون از حدود سال ۲۰۲۰ به دلیل کشتار صدها گرگ، ۵۲% بیشتر شده‌اند. کشتار گرگ‌ها قرار است تا چند دهه آینده ادامه یابد. بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۲۰۲۳، جمعیت کاریبو نصف شده، بطوریکه بیش از یک سوم گله‌ها ناپدید شده بودند. اکنون ۴,۵۰۰ راس کاریبو در این دو استان وجود دارد که حدود ۱,۵۰۰ راس آنها بیشتر از پیش‌بینی‌هاست.
۹- پلیس تورنتو فهرستی به روز شده از ۲۵ فراری برتر کانادا را معرفی کرد و رئیس پلیس شهر اعلام کرد که مجموعا یک میلیون دلار جایزه برای ردیابی این مظنونان در نظر گرفته شده است. هنوز کیارش پرژام، ایرانی کانادایی به اتهام قتل کیان حسینی در سال ۲۰۲۲، نفر ۲۳ جانیان این لیست است و دشوان دیویس که متهم به دزدی الناز حاج‌تعمیری‌ست نیز در رتبه ۱۱ جانیان قرار دارد. در حالیکه ربیع الخلیل نفر اول فهرست تحت تعقیب کاناداست، لیست امروز پلیس، مایکل ببی را در صدر قرار داده است.
۱۰- برای دومین بار در کمتر از یک هفته، تلاش نمایندگان نیودموکرات و لیبرال انتاریو در مجلس این استان برای برانداختن دستور رئیس محافظه‌کار مجلس در ممنوعیت کفیه (چفیه) در مجلس، شکست خورد. در حالی که در رای‌گیری امروز حتی تعداد بیشتری از نمایندگان محافظه‌کار به ممنوعیت رای منفی دادند، اما همچنان آرا کم بود.
۱۱- چشم‌پزشکان کبک می‌گویند تاکنون ۴۰ مورد آسیب چشمی ناشی از خورشیدگرفتگی در ۸ آوریل را ثبت کرده‌اند که ممکن است به این تعداد افزوده گردد. برخی از صدمات چشمی این افراد دائمی‌ست.

اخبار جهان
۱۲- رئیس حقوق بشر سازمان ملل خواستار تحقیقات مستقل درباره کشف بیش از ۳۱۰ جسد در گورهای دسته‌جمعی اطراف دو بیمارستان غزه شد. کارمندان سازمان ملل می‌گویند که برخی از اجساد دست و پا نداشتند یا با دستبند بسته شده بودند و این به معنای احتمال ارتکاب جنایات جنگی توسط اسرائیل است زیرا بیمارستان‌ها بر اساس قوانین بشردوستانه بین‌المللی باید امن بمانند. این گورهای دستجمعی در مجتمع پزشکی الشفا و ناصر در خان‌یونس پس از عقب‌نشینی نیروهای اسرائیلی کشف شده و ارتش اسرائیل می‌گوید در جستجوی اجساد گروگان‌هایش مشغول بازرسی بوده و سپس این اجساد را دفن کرده است. از سوی دیگر تلالنگ موفوکنگ، گزارشگر ویژه سازمان ملل امروز گفت بدیهی است اسرائیل با بمباران، در حال کشتار و وارد کردن آسیب‌های جبران ناپذیر به غیرنظامیان فلسطینی، نسل‌کشی، قحطی، سوء تغذیه و کم آبی آگاهانه و عمدی است در حالیکه از سوی دیگر نظام بهداشتی در غزه را نیز کاملا از بین برده است.
۱۳- بیش از ۱۳۳ نفر در تحصن حمایت از غزه در محوطه دانشگاه نیویورک دستگیر شدند و پس از صدور احضاریه دادگاه، موقتا آزاد شدند. این در حالی است که اعتراضات در دانشگاه‌های ییل، کلمبیا، ام‌آی‌تی، میشیگان و سایر مراکز آموزش عالی نیز تشدید شده بطوریکه تاکنون بیش از ۲۴۰ نفر بازداشت گشته‌اند. از سوی دیگر مراسم اهدای جوایز انجمن قلم آمریکا، پس از آنکه ۶۱ نویسنده و نامزد جوایز این انجمن، و نیز ۹ نفر از ۱۰ نویسنده‌ای که برای جایزه کتاب انجمن قلم آمریکا نامزد شده بودند در اعتراض به جنگ غزه از شرکت در آن انصراف دادند، لغو شد. این مراسم سالانه قرار بود ۲۹ آوریل برگزار گردد.
۱۴- آسمان جنوب یونان روز سه‌شنبه به رنگ نارنجی در آمد زیرا ابرهای غباری که از شمال آفریقا و پس از عبور از دریای مدیترانه به آنجا رسیده بودند، آکروپولیس و دیگر مکان‌های دیدنی آتن را به رنگ نارنجی درآوردند. بادهای شدید جنوبی گرد و غبار را از صحرای صحرا حمل کرده و وارد جنوب یونان کردند بطوریکه فضای پایتخت یونان شبیه کره مریخ شده بود. دمای جزیه کرت نیز امروز به ۳۰ درجه سانتیگراد رسید که بیش از ۲۰ درجه سانتیگراد بالاتر از شمال یونان بود.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


۱۵- انتشار تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد طالبان بخش عمده‌ای از آب رودخانه مرزی مشترک با ایران را به سمت شوره‌زار گودزره در افغانستان منحرف کرده و حاضر است تا آب را هدر بدهد اما آب به ایران نرسد. افغانستان سال‌هاست از آزادسازی حقابه رودخانه مرزی هیرمند سر باز می‌زند و حتی با بارش‌های زیاد امسال و سرریز شدن حوضه‌های آبی هنوز مانند سال‌های گذشته سیلاب هیرمند را به بیابان انحراف داده و آب شیرین رودخانه هیرمند را به تلخاب تبدیل کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, April 23, 2024 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به