کلیه ۱۰ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- در بیانیه‌ای که توسط وکلای آلیسا پوگورلوفسکی، همسر آلن کاتس ۴۶ ساله که آرش میثاقی و سمیرا یوسفی را به قتل رسانده، امروز منتشر شد آمده که همسرش (که او نیز در تیراندازی جان خود را از دست داد) "نتوانست از دست دادن پس‌انداز تمام زندگی ما را تحمل کند و این همان چیزی است که منجر به این رویداد غم‌انگیز شد. امیدوارم روزی خانواده من این اتفاق تلخ رها شود و بتواند بهبود پیدا کند، وقایعی که منجر به دعوای حقوقی ما با میثاقی و یوسفی شد، خانواده ما را ویران کرده و اکنون آن را به کلی نابود کرده است". در این بیانیه آمده که آلیسا پس از تیراندازی، یادداشتی را که توسط شوهرش آلن نوشته شده بود پیدا کرد که در آن شرح داده بود که آلن به چه فکر می‌کرد و چرا اینگونه عمل کرده است. دادگاه، جزئیات نحوه شکایت آلیسا و آلن از آرش و سمیرا که در تیراندازی کشته شدند را ثبت کرده که در آن آمده این خانواده پس از از دست دادن ۱.۲۸ میلیون دلار در یک کلاهبرداری وام مسکن، به دادگاه شکایت برده‌اند. اتهامات آرش و سمیرا در دادگاه ثابت نشده بود. پلیس هنوز تایید نکرده که آلن خودکشی کرده باشد. آلیسا نقاش است.
۲- کانادا امروز و پس از سال‌ها، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده است. نمایندگان پارلمان کانادا ماه گذشته به اتفاق آرا به لایحه این اقدام رای مثبت داده بودند، اگرچه این لایحه الزام‌آور نبود. دومینیک لوبلان وزیر امنیت عمومی دولت فدرال کانادا گفت که با این تصمیم دولت کانادا فرماندهان و نیروهای سپاه پاسداران حق ورود به خاک کانادا را نخواهند داشت و در صورت حضور آنان، تحقیق بعمل آمده و در صورت لزوم اخراج خواهند شد. پلیس کاناد اکنون می‌تواند هرکسی را که به صورت مالی و یا مادی از این گروه پشتیبانی کند، بازداشت کند. همچنین بانک‌ها مجازند دارایی‌های این افراد را مسدود سازند. دومینیک افزود: "این اقدام پیامی قوی دارد مبنی بر اینکه کانادا از تمام ابزارهای در اختیار خود برای مبارزه با گروه تروریستی سپاه استفاده خواهد کرد". "ملانی جولی" وزیر خارجه کانادا که نیز همراه دومینیک بود گفت: "من به کانادایی‌هایی که الان در ایران هستند می‌گویم اکنون وقت بازگشت به خانه در کاناداست؛ و به کانادایی‌هایی که قصد رفتن به ایران دارند، نیز می‌گویم که به آنجا نروند".

همسر آلن کاتس، قاتل آرش میثاقی و سمیرا یوسفی: آنها پس‌انداز ما را نابود کردند؛ کانادا سپاه را تروریستی اعلان کرد، جولی: کانادایی‌ها برگردند و به ایران نروند؛ گرمای هوا باعث ۶۷۰ مرگ بیشتر در کانادا می‌شود

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
۳- تحقیقات جدید خطرات سلامتی ناشی از قرار گرفتن در معرض دمای بالا نشان می‌دهد، به ویژه در شهرهای بزرگی که اجاره‌نشینان بیشتری، به ویژه با افرادی بالای ۶۵ سال دارند، خطر مرگ در طول گرمای شدید طی دو دهه گذشته به شدت افزایش یافته است. آمار اخیر بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۰، نشان داد در ۱۲ شهر بزرگ کشور خطر مرگ اکنون بالاتر از حد متوسط است و تقریبا باعث ۶۷۰ مرگ بیشتر از حد معمول در دوره‌های گرمای شدید که دو روز یا بیشتر طول کشیده، شده است.
۴- جیکوب هوگارد، خواننده کانادایی درخواست تجدیدنظر محکومیت تجاوز جنسی خود را به دادگاه عالی انتاریو تسلیم کرده و از امروز مورد بررسی قرار گرفت. هوگارد در اکتبر ۲۰۲۲ پس از مجرم شناخته شدن به آزار جنسی با ایجاد صدمه بدنی علیه یک زن اتاوایی به ۵ سال زندان محکوم شده بود، جرمی که قاضی دادگاه آن را تجاوز تحقیرکننده نامیده بود.
۵- شرکت هواپیمایی وست‌جت حدود ۴۰ پرواز خود را از امروز به دلیل اعتصاب کارکنان تعمیر و نگهداری هواپیما لغو کرد و افزود که حدود ۶,۵۰۰ مسافر تحت تاثیر این اعتصاب که روز دوشنبه با ضرب‌العجل ۷۲ ساعته اعلان شد، قرار گرفتند. وست‌جت می‌گوید که شروع به لغو و تثبیت پروازهای خود به منظور پارک کردن هواپیماها به شیوه‌ای امن و سازمان یافته کرده است. حدود ۶۷۰ مکانیک این شرکت از امروز اعتصابات خود را آغاز کردند.

اخبار استان‌های کانادا

لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- واحد جرایم از روی نفرت پلیس تورنتو می‌گوید در حال بررسی یک تبلیغ پخش شده روی یک کامیون گردنده در شهر است که روی صفحه نمایش بزرگ دورتادور آن نوشته شده بود: "کانادا در محاصره مسلمانان است". دو صفحه کناری و یک صفحه پُشتی نمایشی ال‌ای‌دی نصب شده روی این کامیون ویدیویی را پخش می‌کند که رویش پشت سرهم نشان می‌داد: "این یمن است؟ اینجا سوریه است؟ اینجا عراق است؟" سپس با نشان دادن نماز می‌نویسد: "نه. اینجا کاناداست، کانادا بیدار شو، شما در محاصره هستید". این خودرو متعلق به ربل‌نیوز است.

اخبار جهان

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- هزاران نفر از اعضای کادر درمان در کره جنوبی روز سه‌شنبه دست به اعتصاب زدند تا به این وسیله اعتراض خود را به سیاست‌های بهداشتی و درمانی دولت این کشور نشان دهند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- حزب‌الله لبنان یک فیلم ویدئویی بیش از ۹ دقیقه‌ای با کیفیت عالی از یک پهپاد تجسسی خود بر فراز بخش‌هایی از شمال اسرائیل را منتشر کرد که در آن مناطق مختلف غیرنظامی و به ویژه نظامی را به دقت نشان داد. حزب‌الله می‌گوید که ویدیوهای بیشتری از این دست در اختیار دارد. این ویدئو مجتمع صنایع نظامی رافائل که یکی از سه شرکت بزرگ دفاعی اسرائيل است و بخشی از سیستم‌های دفاعی پیشرفته این کشور در آنجا متمرکز شده را نشان می‌دهد که پهپاد بدون هیچ مشکلی روی آن به پرواز در آمده و چندین دور زده است.
۹- جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، نشست گروه مشورتی راهبردی اسرائيل و آمریکا که قرار بود امروز درباره برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران برگزار شود را در اعتراض به ویدیویی از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل لغو کرد زیرا نتانیاهو اخیرا با انتشار ویدیویی مدعی شده بود که آمریکا کمک تسلیحاتی به اسرائيل را تعلیق کرده است. اکسیوس به نقل از دو مقام آمریکایی و دو مقام اسرائیلی گزارش داد که سرویس‌های اطلاعاتی این دو کشور در حال بررسی داده‌های جدیدی درباره مدل‌سازی رایانه‌ای محققان ایرانی‌ از تحقیق و توسعه تسلیحات هسته‌ای، هستند. سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا در سال ۲۰۰۷، گفتند ایران از سال ۲۰۰۳ هیچ فعالیت جدی در زمینه دستیابی به تسلیحات هسته‌ای نداشته است. یک مقام آمریکایی امروز در گفتگو با اکسیوس گفت که این ارزیابی هیچ تغییری نکرده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


۱۰- سازمان ملل: شواهدی از نسل‌کشی جمهوری اسلامی در دهه ۶۰ وجود دارد؛ اقدامات اسرائیل در غزه ممکن است نقض نظاممند و مکرر قوانین جنگ در حقوق بین‌الملل باشد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, June 19, 2024 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به