کلیه ۱۸ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- مارک میلر، وزیر مهاجرت کانادا، تایید کرد که درخواست اقامت دائم کانادای اسحاق قالیباف فرزند محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، رد شده زیرا رژیم ایران عملیات تروریستی و ضد حقوق بشر داشته و کانادا در کنار مردم ایران می‌ایستد. برخی از شوخ‌طبع‌ها امروز گفتند: اسحاقی با موتور گازیش ویزای کانادا نگرفت اما آقاش براش راه جای دیگه باز می‌کنه!
۲- دولت کانادا می‌گوید اولگ استپانوف سفیر روسیه به درخواست ملانی جولی وزیر امور خارجه کانادا، برای اعتراض به مرگ الکسی ناوالنی به وزارت خارجه احضار شد.

کانادا مهاجرت اسحاق قالیباف را رد کرد؛ شکایت ۴۰ میلیون دلاری فوتبالیست‌های زن کانادا از هیئت فوتبال؛ دولت کانادا پس از ۱۱۶ سال برای ۳ کلکش به بومیان غرامت می‌دهد

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
۳- فوتبالیست‌های زن کانادا شکایت ۴۰ میلیون دلاری مبنی بر سهل‌انگاری علیه ۱۵ عضو فعلی و سابق هیئت مدیره فوتبال کانادا را در دادگاه ثبت کردند.
۴- کانادا ده‌ها هزار گلوله توپ به اوکراین هدیه می‌کند. کانادا در حال حاضر هر ماه حدود ۵,۰۰۰ گلوله توپ تولید می‌کند و با این اهدا و خالی شدن انبار، ۴۰۰ میلیون دلار برای ساخت خطوط تولید اضافی هزینه خواهد کرد.
۵- جاناتان ویلکینسون، وزیر منابع طبیعی دولت مرکزی کانادا، پس از اینکه شعبه کانادایی شرکت نفتی شورون بطور داوطلبانه ۲۳ مجوز حفر و استخراج نفت و گاز را در را در سواحل اقیانوس آرام، بازپس داد، اعلان کرد که دیگر هیچ مجوز تولید نفت و گازی در این منطقه وجود ندارد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- هنوز و در اواسط زمستان، حداقل ۹۲ آتش‌سوزی فعال در بریتیش کلمبیا و ۵۴ آتش‌سوزی دیگر در آلبرتا در وجود دارد که بعلت هوای خشک همچنان ادامه یافته است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- رئیس پلیس سلطنتی کانادا می‌گوید فروش اسرار نظامی این نیرو توسط یکی از افسرانش به کشور رواندا، باعث آسیب‌پذیری این نهاد شده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- وکلای کامرون اورتیس، مقام سابق پلیس سلطنتی کانادا که سال گذشته بعلت افشای اسرار پلیس و همکاری با مجرمین، برای به دام انداختن آنها، مجرم شناخته و ۱۴ سال زندان گرفته، می‌گویند محاکمه او عادلانه نبوده و باید تبرئه شود.
۹- بومیان ماتسکوی، برای از دست دادن زمین‌های خود به دولت کانادا در سال ۱۹۰۸ (۱۱۶ سال پیش) برای ساخت خط تراموا، ۵۹ میلیون دلار غرامت می‌گیرد. دادگاه حکم داد که پول پرداختی در آن زمان ناکافی بود، دولت توافقنامه ساخت و حفظ حق عبور بر روی خط راه‌آهن را هم نقض کرده و بعلاوه اینکه با دو قسمت کردن کل اراضی باقیمانده، استفاده عملی از دیگر زمین‌های آنها را غیرممکن کرده است.
۱۰- پی‌یر پولیور رهبر محافظه‌کاران فدرال کانادا می‌گوید مردانی که زن می‌شوند نبایستی به ورزش‌های زنانه، رختکن و حمام زنان راه یابند.
۱۱- شرکت دالاراما برای گرانفروشی باطری، وسایل الکترونیکی، لامپ یا اسباب‌بازی‌های دارای باطری، مجموعا ۲.۵ میلیون دلار به مشتریانی که محصولاتی را با هزینه‌های سازگار با محیط زیست خریداری کرده‌اند، بصورت کارت هدیه حداکثر ۱۵ دلاری، پرداخت می‌کند.

اخبار استان‌های کانادا
۱۲- شورای شهر برامپتون رای به استفاده از ۶ میلیون دلار از بودجه سال ۲۰۲۴ خود برای تخریب مرکز تاریخی این شهر که بیش از ۱۰۰ سال پیش ساخته شده، داد.
۱۳- پلیس تورنتو می‌گوید حوادث تیراندازی در این شهر نسبت به سال گذشته ۱۴۰% افزایش یافته، در حالیکه در سال گذشته این شهر رکورد ۱۰ ساله پایین‌ترین تیراندازی را شکسته بود.
۱۴- سیلویا جونز، وزیر بهداشت انتاریو، یک کیف پول پرادا ۴,۰۰۰ دلاری خرید، به مجلس برد و توسط نمایندگان دست انداخته شد.

اخبار جهان
۱۵- اپلیکیشن تیک‌تاک از نظر پخش اخبار، رادیو و تلویزیون را پشت سر گذاشت.
۱۶- هزاران کشاورز هندی که خواستار قیمت‌های تضمینی برای محصولات خود شده بودند پس از رد پیشنهادشان با جرثقیل، بیل مکانیکی و تراکتور راهپیمایی خود را به سمت دهلی آغاز کردند که با حمله پلیس مواجه شدند. اکنون دولت به آنها پیشنهاد مذاکره داده است.
۱۷- جلسه رسیدگی به درخواست تجدید نظر نهایی جولیان آسانژ پس از ۱۲ سال اقامت اجباری و زندان در انگلستان برای مسترد نشدن به آمریکا به پایان رسید. مشخص نیست نتیجه چه زمانی اعلان خواهد شد.

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

۱۸- بعلت حداقل دو حادثه سانحه جدا شدن درب هواپیمای بوئینگ؛ مدیر تولید ۷۳۷ مکس اخراج می‌شود.


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, February 21, 2024 - 19:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به