کلیه ۶ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- کمال خرا وزیر تنوع، همه‌گرا و معلولان کانادا اعلام کرد که دولت فدرال ۱۱۰.۴ میلیون دلار برای چندین پروژه ضد نژادپرستی و تبعیض بین سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۸ اختصاص می‌دهد. وی مشخصات این پروژه‌ها را بیان نکرد اما گفت قطعا اثر مثبتی بجا خواهد گذاشت.
۲- ده‌ها هزار نفر در اتاوا و تورنتو در حمایت از اسرائیل تظاهرات کردند و از سوی دیگر ده‌ها هزار نفر دیگر نیز در این دو شهر در حمایت از فلسطین راهپیمایی کردند. در هر دو رویداد چند نفر توسط پلیس دستگیر شدند.

کلیسای انگلیکن ۱۲۴ ساله پرتغالی‌های تورنتو با ۷ اثر هنری خاکستر شد؛ اسرائیل با آمریکا ۴ گروگانش را با کشتن ۲۷۴ فلسطینی، آزاد کرد؛ پیروزی میانه‌روها و دست راستی‌ها در انتخابات اروپا

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
۳- کلیسای انگلیکن سنت آن در لیتل‌پرتغال که یک کلیسای تاریخی ۱۲۴ ساله در انتهای غربی شهر تورنتوست، به همراه ۷ اثر هنری که در آن نگهداری می شد، در طی یک آتش‌سوزی به طور کامل ویران شد. هیچ فردی آسیب ندیده است. این کلیسا در سال ۱۹۸۰ توسط دولت انتاریو و شهرداری تورنتو، و در سال ۱۹۹۶ توسط دولت کانادا بعنوان میراث فرهنگی شناخته و ثبت شده بود.

اخبار جهان
۴- اسرائیل می‌گوید ۴ گروگانش را در پی عملیاتی در اردوگاه نصیرات که منجر به کشته شدن یک سربازش و کمتر از ۱۰۰ فلسطینی شده، آزاد کرده؛ اما گزارش‌های بیمارستان‌ها و سازمان ملل می‌گوید حداقل ۲۷۴ جسد و ۴۰۰ مجروح غیرنظامی دریافت کرده‌اند. اکسیوس به نقل از یک مقام دولت آمریکا گفت که هسته‌ای ویژه از نیروهای آمریکایی، پایانه دریایی کمک‌رسانی آمریکا در غزه در این عملیات مشارکت داشته‌اند و چندین گزارش دیگر می‌گویند ردیاب‌هایی که آمریکا در کمک‌های خود به غزه گذاشته بود باعث کشف مکان این افراد شده است. حماس می‌گوید در طی این عملیات، اسرائیل خودش ۳ اسیر دیگر اسرائیلی، از جمله یک اسرائیلی آمریکایی را کشته است، اسرائیل و آمریکا در این زمینه سکوت کرده‌اند. جوزپ بورل، مسول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن استقبال از آزادی ۴ گروگان اسرائیلی، کشتار فلسطینی‌ها در این عملیات را قتل عام، وحشتناک و حمام خون خواند. یک روز پس از این عملیات ژنرال بنی گانتس از کابینه جنگ اسرائیل کناره‌گیری کرد و خواستار برگزاری انتخابات پیش از موعد در اسرائیل شد.
۵- شهروندان ۲۱ کشور اروپایی امروز یکشنبه در چهارمین و آخرین روز انتخابات پارلمان اروپا برای برگزیدن ۷۲۰ نماینده خود پای صندوق‌های رای رفتند. گزارشات نشان می‌دهند میانه‌روهای حامی اروپا برنده انتخابات پارلمانی خواهند بود و دست راستی‌ها به ویژه در آلمان، اتریش، ایتالیا، فرانسه و چند کشور دیگر پیشرفت کردند، بطوریکه در فرانسه پس از شکست سنگین حزب حاکم ماکرون از راست افراطی، وی دستور انحلال مجلس را صادر کرد تا انتخابات زودهنگام مجلس برگزار گردد.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- افراد و نامزدهای تائید صلاحیت‌شده از سوی شورای نگهبان برای انتخابات ریاست‌جمهوری جمهوری اسلامی مشخص شدند: مصطفی پورمحمدی، امیرحسین قاضی‌زاده، علیرضا زاکانی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف. نامزدها در پنج مناظره شرکت خواهند کرد. ۸۰ نفر در مجموع برای رفتن به پاستور ثبت نام کرده اما برخی از این افراد قبل از اعلام رسمی نتایج تایید صلاحیت انصراف داده بودند. از جمله ردی‌ها می‌توان به محمود احمدی‌نژاد، علی لاریجانی، وحید حقانیان، مهرداد بذرباش اشاره کرد. انتخابات جمعه ۸ تیر برگزار می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, June 9, 2024 - 18:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به