کلیه ۱۶ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- یک گردباد در مرز میان دو استان کبک و انتاریو، سقف چندین خانه را طی چند دقیقه کند بطوریکه امروز ساکنان این مناطق مشغول پاکسازی منطقه شدند. این گردباد چند دقیقه در نزدیکی ترس-سنت-ردمپشور را جارو کرد که خوشبختانه به کسی آسیبی نرسید. ادامه همین طوفان در شرق کبک ۱۵ سانتیمتر برف آورده است.
۲- پس از گذشت چهار سال از ورود کووید-۱۹ به جهان، اکنون دو نسخه جدید کی‌پی ۲ و کی‌پی ۳ که از خانواده امیکرون هستند، تبدیل به گونه‌های غالب این ویروس در کانادا شدند تا ۱۹ مه امسال، ۴۹.۲% از موارد کرونا در کانادا، ناشی از یکی از این دو نوع ویروس است.

گردباد در کبک و انتاریو، سقف‌ها را کند و ۱۵ سانتیمتر برف آورد؛ فرود اضطراری دو هواپیما در کانادا؛ کی‌پی ۲ و ۳ نسخه‌های جدید و غالب کرونا شدند

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- آزار و اذیت نمایندگان مجلس کانادا از سوی مردم در طی ۵ سال گذشته تقریبا ۸ برابر افزایش یافته است. این افزایش اکثرا در فضای آنلاین، دیدارهای حضوری و یا در رویدادها بوده است. در سال ۲۰۱۹ تقریبا ۸ پرونده آزار و اذیت تشکیل شده بود که امسال تعداد این پرونده‌ها به ۵۳۰ پرونده رسیده است.
۴- اولین لیگ حرفه‌ای فوتبال زنان کانادا با عنوان "سوپرلیگ شمال" راه اندازی شد. حالی که کارها برای فصل افتتاحیه ادامه دارد، فصل این مسابقات قرار است در آوریل ۲۰۲۵ با حضور ۶ باشگاه از تورنتو، ونکوور، کلگری و هالیفاکس بعلاوه مونترال و اتاوا در سراسر کشور آغاز شود. مسابقات معمولی این لیگ ۲۵ بازی خواهد داشت و پس از آن مرحله حذفی برگزار می‌گردد.
۵- پرواز ای‌سی ۰۴۲ از شرکت هواپیمایی ایرکانادا که عازم هند بود، پس از خاموش شدن یک موتورش پس از برخاستن از باند، مجبور به بازگشت به فرودگاه بین‌المللی پیرسون تورنتو شد. با اینکه موتور هواپیما خاموش شده بود اما از آنجایی که این هواپیماها طوری طراحی شده‌اند که بتوانند با یک موتور نیز فرود آیند، خلبانان دوره‌دیده توانست بدون مشکل و با فرود اضطراری آن را به زمین بنشاند. این پرواز فردا به هند می‌رود.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- یک پرواز هواپیمایی وست‌جت که عازم کلگری بود مجبور به فرود اضطراری در شمال بریتیش کلمبیا شد زیرا یک مسافر بی‌ضابطه، نظم پرواز را به هم زده بود. این مسافر مزاحم، در حین بلند شدن روی صندلی خود نمی‌ماند، علائم پارانویا از خود بروز می‌داد و تلاش می‌کرد درهای خروجی را باز کند. این مرد قبل از دستگیری در داخل هواپیما توسط پلیس، اعتراف کرد که قبل از پرواز مواد مخدر مصرف کرده است. پلیس وی را اساس قانون بهداشت روانی به یک بیمارستان محلی منتقل کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- دولت فدرال و دولت انتاریو بر اساس استراتژی ملی مسکن به توافقی ۳۵۷ میلیون دلاری دست یافتند. دولت فدرال از استان‌ها می‌خواهد برای جبران کمی خانه، مجوزهای ساخت چهارپلکس صادر کنند که انتاریو می‌گوید با این موضوع موافقت نکرده، اما افزوده طرحی را به دولت فدرال می‌دهد تا بتواند با آن تعداد واحدهای مورد نیاز را بسازد.

اخبار استان‌های کانادا

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- سامانتا کلاین، دانشجوی دانشگاه اُکد تورنتو برای دریافت غرامت ۱ میلیون دلاری از این دانشگاه به دادگاه شکایت کرد و گفت اُکد از او که یهودی‌ست در برابر تبعیض و آزار و اذیت محافظت نکرده بطوریکه وضعیت برایش غیرقابل تحمل شده و احساس تهدید و خشونت می‌کرده است. اُکد امروز گفت که تهدید و آزار غیرقانونی را تحمل نمی‌کند و هر نوع تبعیض از جمله یهودی‌ستیزی، را کاملا خلاف ارزش‌هایش می‌داند. نیکول اسزورس، یک دانشجوی یهودی دیگر شکایت مشابهی را در اواسط ماه آوریل علیه دانشگاه متروپولیتن تورنتو به دادگاه برده است.
۹- برای اولین‌بار در تاریخ استان انتاریو، یک نماینده مجلس توانست در مجلس و بطور رسمی به زبانی غیر از انگلیسی و فرانسه سخنرانی کند. سول ماماکوا، نماینده بومی از حزب نیودموکرات در مجلس به زبان اوجی-کری که یک زبان بومی‌ست، صحبت کرد و بطور همزمان این زبان به انگلیسی و فرانسوی ترجمه شد.
۱۰- تورنتو نام استادیوم پارک سنتنیال در اتوبیکوک را به نام راب فورد که راب در آنجا مربی فوتبال بود، تغییر می‌دهد. مراسم تغییر نام امروز همزمان با ۵۵ سالگی راب در ساعت ۱۸ برگزار شد. راب، شهردار سابق تورنتو در مارس ۲۰۱۶ و در سن ۴۶ سالگی بر اثر سرطان درگذشت. او شهردار تورنتو و برادر بزرگ داگ فورد، نخست وزیر فعلی انتاریو بود.
۱۱- اسکات واتر، دانشیار روانشناسی، علوم اعصاب و رفتار در دانشگاه مک‌مستر متهم به روابط جنسی غیراخلاقی، نامناسب و در برخی موارد استثمارگرانه با حداقل یک دانشجو شد و اخراج گشت. این در سال ۲۰۱۷ اتفاق افتاده که اگرچه در آن زمان وی از اتهامات تبرئه شده بود، اما تحقیقات داخلی دانشگاه ادامه یافت و نشان داد که وی با یک دانشجوی فارغ‌التحصیل شده در ارتباط بوده در حالیکه می‌دانسته آن دانشجو دست به خودزنی می‌زد. اسکات از طریق وب‌سایت‌های دوستیابی خود را به دانشجویانش می‌رسانده است.

اخبار جهان
۱۲- جی اوسترم، شهردار ۶۴ ساله سابق داکوتای جنوبی به ۳ قتل از جمله دو برادر ۲۶ و ۲۱ ساله و یک مرد ۳۵ ساله متهم شد. وی با ۳ اتهام قتل درجه اول زندانی‌ست و برای آزادی فقط می‌تواند یک میلیون دلار نقد وثیقه بگذارد. همسر اوسترم به پلیس گفت که همسایه‌ای به نام پل به او تجاوز جنسی کرده و وقتی او این موضوع را با شوهرش در میان گذاشته، اوسترم بلند شد و با عصبانیت از خانه بیرون رفت.
۱۳- امروز نروژ، اسپانیا و جمهوری ایرلند، در یک روز و با هم کشور مستقل فلسطین را به رسمیت شناختند. اکنون ۱۴۴ کشور از ۱۹۳ عضو سازمان ملل متحد، فلسطین را به عنوان کشور به رسمیت می‌شناسند. از سوی دیگر تانک‌های اسرائیلی برخلاف دستور دیوان لاهه به مرکز رفح رسیدند و در راه ۲۱ کشته و ۶۴ زخمی فلسطینی بجا گذاشته و یک تپه مشرف به مصر را نیز تصرف کردند. دیروز نیز اسرائیل ۲ سرباز مصری را در این ناحیه کشته بود. به همین دلایل شورای امنیت سازمان ملل متحد یک نشست اضطراری برای بررسی حمله ارتش اسرائیل به رفح برگزار می‌کند. گاردین نیز امروز گزارش داد که موساد دادستان دیوان کیفری بین‌المللی لاهه را تحت فشار گذاشته و تهدید کرده تا تحقیقات درباره جنایات جنگی اسرائیل را رها کند.
۱۴- پاپ فرانسیس در یک جلسه محرمانه با اسقف‌های ایتالیایی ضمن تکرار اینکه نباید به همجنس‌گرایان اجازه کشیش شدن داده شود، از اصطلاحی بسیار تحقیرآمیز برای جامعه دگرباشان جنسی استفاده کرده است. واتیکان امروز گفت وی قصد استفاده از کلام به عنوان ابزار همجنس‌گرا هراسی را نداشته و اگر کسی را آزرده کرده عذرخواهی می‌کند.
۱۵- وزارت دفاع روسیه گزارش داد که نیروهای این کشور ضدحملات نیروهای اوکراینی را در مناطق خارکیف، آودیئیفکا، دونتسک، زاپروژیا و خرسون دفع کرده و سپس کنترل دو شهرک در مناطق خارکیف و دونتسک را به دست گرفته‌اند. این در حالی‌ست که رهبران اروپایی گفتند اوکراین اجازه حمله به داخل روسیه را دارد و پوتین در واکنش به آن گفت اروپائیان در حال بازی با آتش هستند.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


۱۶- محمدباقر قالیباف با ۱۹۸ رای، در مجلس دوازدهم، برای یکسال رئیس مجلس شد و مجتبی ذوالنوری با ۶۰ رای و منوچهر متکی با ۵ رای را شکست داد. حمیدرضا حاجی بابایی با ۱۷۵ رای و علی نیکزاد با ۱۶۹ رای، به عنوان نایب رئیس اول و دوم انتخاب شدند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, May 28, 2024 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به