کلیه ۱۸ خبر مهم امروز کانادا و جهان
۱- یک سوم وسایل نقلیه دزدیده شده در کانادا، با تغییر شماره ثبت خودرو روی بدنه، دوباره در کشور فروخته می‌شوند. پلیس می‌گوید که سارقان از ضعف سیستم‌های ثبت شماره خودرو در استان‌ها سوء استفاده می‌کنند. زمانی که یک وسیله نقلیه دزدیده می‌شود، شماره ثبت آن در سراسر آمریکای شمالی اعلان می‌شود تا از فروش آن جلوگیری شود، اما مجرمان یک شماره ثبت دیگر را از روی یک خودروی مشابه در یک استان دیگر، یا کشور آمریکا یا قبرستان اتومبیل برمی‌دارند، آن را مثل روز اول درست کرده و روی شماره ثبت خودروی دزدیده شده می‌کوبند. هیچیک از دو کشور کانادا و آمریکا دارای سیستم ثبت ملی خودروها نیستند.
۲- اعضای شورای عالی بانک مرکزی کانادا در جلسه‌ای که در اوایل این ماه برگزار کردند، در مورد زمان و چگونگی کاهش نرخ بهره اختلاف نظر داشتند، اما علیرغم اختلافات، این شورای موافقت کردند که بهره را فعلا روی ۵% نگه دارد و سپس به تدریج آن را پایین بیاورند. اقتصاددانان انتظار دارند که کاهش بهره از ژوئن یا جولای آغاز شود.

یک سوم اتومبیل‌های دزدی همینجا فروخته می‌شوند؛ پرتغال غرامت دزدی و برده‌داری سیاهپوستان را می‌دهد؛ توماج صالحی بعلت افساد فی الارض اعدام می‌شود

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
۳- بومیان پگوئیس کانادا شکایتی به ارزش یک میلیارد دلار ناشی از سیل را علیه دولت فدرال، دولت استانی و دو شهرداری در شمال اینترلیک مانیتوبا به دادگاه تسلیم کردند. آنها در سال ۱۹۰۷ به اجبار آواره شدند، و می‌گویند که دولت هنوز نتوانسته مکان امنی برای زندگی فراهم کند و آنها تحت تاثیر بلایای طبیعی قرار گرفته‌اند.
۴- نورماند مورین، معاون سابق اجرایی شرکت اس‌ان‌سی لاوالان کانادا در پرونده رشوه‌خواری، فساد و کلاهبرداری یک پل در شهر مونترال به ۳ سال و نیم زندان محکوم شد. او ۲.۲۳ میلیون دلار رشوه پرداخت تا قراردادی ۱۲۸ میلیون دلاری برای تعمیر پل ژاک - کارتیه را در اوایل دهه ۲۰۰۰ به دست آورد.
۵- کارشناسان هشدار می‌دهند که پزشکان کانادایی از دستورالعمل‌های قدیمی برای غربالگری سرطان استفاده می‌کنند. متخصصان سرطان می‌گویند در توصیه‌های فعلی از داده‌های قدیمی استفاده می‌شود، توصیه‌ها تخصصی نیستند و و به‌روزرسانی آنها بسیار کُند بوده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
۶- آنجلا دیویدسون، معروف به چشمان رنگین کمان، معاون رهبر حزب سبزها با محکومیت ۶۰ روزه در زندان مواجه است. او که به بریده شدن درخت‌های بسیار قدیمی در جزیره ونکوور اعتراض داشت، پس از دستگیری اولیه و آزادی با وثیقه، ۶ بار دیگر نیز دستگیر شد. بریدن این درخت‌ها با مجوز بوده است. آنجلا با ۷ مورد توهین جنایی روبروست.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
۷- دولت فدرال کانادا می‌گوید ۳۶.۴ میلیون دلار دیگر به ۷۵ میلیون دلاری که قبلا برای کسانی که به واسطه واکسن زدن بیمار، مجروح یا کشته شده‌اند، اضافه کرده است. این طرح از پایان سال ۲۰۲۰ و برای پوشاندن مشکلات همه‌گیری کووید اجرایی شده که غرامت مالی پرداخت شده تا دسامبر سال گذشته به ۱۱.۲ میلیون دلار رسیده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
۸- شرکت سوئدی لوازم خانگی آی‌کیا کانادا در این ماه قیمت ۸۰۰ کالایش، از قفسه کتاب و مبلمان گرفته تا وسایل آشپزی و چراغ‌ها را کاهش داد. قیمت سالانه لوازم خانگی در ماه مارس ۳.۸% کاهش یافته، اما قیمت سالانه آن در ماه مارس، به نسبت سال گذشته، ۰.۵% افزایش یافته است.

اخبار استان‌های کانادا
۹- در حالی که اداره هواشناسی برای یخبندان امشب و فردا شب در ویندزور، نیاگارا و تورنتو، هشدار اعلان کرده، اما پس از یک روز بادی و بارانی در روز شنبه، دمای هوا تا ۲۳ در روز یکشنبه افزایش می‌یابد که ۸ درجه گرمتر از میانگین دما در این ماه خواهد بود. هفته آینده عمدتا بارانی با دمای ۱۹ درجه‌ای تا آخر این ماه پیش‌بینی می‌شود.
۱۰- انتاریو لزوم ارائه گواهی مریضی استعلاجی در استان را لغو می‌کند. هر شهروند این استان می‌تواند ۳ روز در ماه مرخصی استعلاجی بگیرد که اکنون دولت استانی می‌گوید این کاغذبازی را حذف می‌کند تا سر پزشک‌ها خلوت‌تر شود. اما کارفرمایان این حق را حفظ خواهند کرد که از یک کارمند مدرک دیگری مانند گواهی یا رسید برای داروهای بدون نسخه درخواست کنند.
۱۱- از ۱۲ جولای محدودیت سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به طور دائم در ۱۰ منطقه دیگر انتاریو به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت افزایش می‌یابد. پیش از این از سال ۲۰۲۰ در ۶ بخش دیگر محدودیت سرعت افزایش یافته و تاکنون مشکلی گزارش نشده است. شش بخش این تغییر سرعت در بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بزرگراه کشور یعنی ۴۰۱ خواهد بود.

اخبار جهان
۱۲- در حالیکه نمایندگان ۱۷۶ کشور جهان در اتاوا نشستی در مورد چگونگی کاهش زباله‌های پلاستیکی دارند، تحقیقات جدید دانشگاه دالهوسی نشان می‌دهد که بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲، بیش از نیمی از آلودگی پلاستیکی تنها به ۵۶ شرکت برمی‌گردد. بیش از ۲۰% از کل آلودگی‌های مربوط به چهار شرکت کوکاکولا (۱۱%)، پپسی‌کو (۵%)، نستله (۳%) و دانون (۲%) است. این مطالعه همچنین اشاره می‌کند که تولید پلاستیک دو برابر شده و از ۲۰۰ میلیون تُن در سال ۲۰۰۰ به ۴۰۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ رسیده است.
۱۳- ایالات متحده در هفته‌های اخیر به طور مخفیانه موشک‌های دوربرد را برای استفاده در نبرد با روسیه به اوکراین ارسال کرده و تاکنون اوکراین دو بار از آنها استفاده کرده است. این موشک‌ها در بسته کمک نظامی ۳۰۰ میلیون دلاری آمریکا به اوکراین بوده که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در ۱۲ مارس تصویب کرده بود.
۱۴- درآمد خالص سه ماهه اول تسلا نسبت به سال گذشته ۵۵% کاهش یافته است. این شرکت گفت که زودتر از زمان پیش‌بینی شده، ساخت ۲ مدل کوچکتر و ارزان‌تر را آغاز خواهد کرد. درآمد این شرکت از ژانویه تا مارس ۱.۱۳ میلیارد دلار بوده که در مقایسه با ۲.۵۱ میلیارد دلار در مدت مشابه سال، افت نشان می‌دهد. تسلا سال گذشته بیش از ۱.۸ میلیون اتومبیل فروخت، که امسال بیشتر خواهد فروخت.
۱۵- مارسلو ربلو دو سوسا، رئیس جمهور پرتغال اعلام کرد که این کشور مسئول بسیاری از جنایات دوران برده‌داری است و می‌خواهد آن را جبران کند. در دوران رواج برده‌داری و برای بیش از چهار قرن، دست‌کم ۱۲.۵ میلیون آفریقایی ربوده و به‌زور توسط کشتی‌ها شدند تا بازرگانان عمدتا اروپایی آنها را به سرزمین‌هایی دور مانند مزارع آمریکا، برزیل و کارائیب به عنوان برده ببرند و بفروشند. پرتغال نزدیک به ۶ میلیون نفر از این برده‌ها را جابجا کرده است.
۱۶- جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید ویرانی‌های شهرهای غزه از ویرانی‌های شهرهای آلمان در جریان جنگ جهانی دوم بیشتر شده، زیرا بیش از ۶۰% زیرساخت‌های فیزیکی نوار غزه آسیب دیده و ۳۵% نیز بطور کامل ویران شده‌اند بطوریکه هزینه بازسازی زیرساخت‌ها از ۹۰ میلیارد دلار نیز فراتر خواهد رفت. او گفت کشته‌های فلسطینی‌ها نیز از ۳۴,۰۰۰ نفر و مجروحین از ۷۰,۰۰۰ نفر گذشته، بعلاوه اینکه اسرائیل بیش از ۲۴۹ نیروی بشردوستانه و حدود ۱۰۰ خبرنگار را نیز کشته است.
۱۷- اندرو هولنس، نخست‌وزیر جامائیکا اعلام کرد که این کشور به عنوان صد و چهلمین عضو سازمان ملل متحد موجودیت کشور فلسطینی را به رسمیت می‌شناسد. چند روز پیش نیز باربادوس، فلسطین را به رسمیت شناخت. آخرین تلاش تشکیلات خودگردان فلسطینی برای به دست آوردن عضویت کامل سازمان ملل متحد، روز ۱۹ آوریل به رغم ۱۲ رای موافق، مجددا با وتوی آمریکا در شورای امنیت شکست خورد.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


۱۸- دادگاه انقلاب اصفهان توماج صالحی را بعلت افساد فی الارض به اعدام محکوم کرد. توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی و زندانی سیاسی، نخستین‌بار در جریان اعتراضات آبان ۱۴۰۱ بازداشت شد و بار دیگر، در جریان اعتراض‌های مردم ایران پس از جان باختن مهسا امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد. نکته عجیب‌تر اینجاست که دادگاه بدوی، برای مجازات اعدام، حکم تکمیلی هم در نظر گرفته و توماج صالحی را به ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ۲ ممنوعیت از فعالیت‌های هنری و شرکت در کلاس‌های مدیریت رفتار و مهارت دانش دادگستری اصفهان محکوم کرده است. این دادگاه همچنین مجازات تعلیقی توماج صالحی را نیز قابل اجرا خوانده است. جمهوری اسلامی بیشترین تعداد اعدام‌ها در جهان را دارد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, April 24, 2024 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به