این دوربین‌ها در همان دو ماه اول برای شهرداری سودآوری چند میلیون دلاری داشتند
تورنتو به دنبال خرید و راه‌اندازی ۲۵ دوربین رادار و عکس‌برداری جدید برای گوشه و کنار شهر است تا به کاهش تعداد تلفات تصادفات رانندگی و جراحات جدی کمک کند، اما منتقدان می‌گویند که دوربین‌های زیر نظر گیرنده و جریمه کننده مساوی کاهش خطر نیست بلکه باید کارهای دیگری انجام شود تا خیابان‌های شهر ایمن شوند.
در سال ۲۰۲۰، تورنتو ۵۰ دوربین خودکار گرانقیمت نصب کرد که آنها را هر سه تا شش ماه یکبار جابجا می‌کند تا متخلفان بیشتری را جریمه کند. این دوربین‌ها در همان دو ماه اول برای شهرداری سودآوری چند میلیون دلاری داشتند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
تورنتو دوربین‌های جریمه و نقره‌داغ کننده رانندگی بیشتری سفارش می‌دهد
شهرداری تورنتو می‌گوید نتیجه بررسی و تحقیقات "بیمارستان کودکان تورنتو" نشان می‌دهد که در مناطقی که این دوربین‌ها نصب شده‌اند سرعت کاهش یافته و کودکان کمتری تصادف کرده‌اند. "مایک لیتون" نماینده شورای شهر تورنتو که پسر "جک لیتون" سیاستمدار فقید کانادایی نیز هست می‌گوید نتیجه این تحقیق باعث شده که شهرداری دنبال دوربین‌های بیشتری باشد. او گفت: "{ما می‌خواهیم} مطمئن شویم که همان تأثیر مثبت را روی ایمنی جاده‌های بیشتری خواهیم داشت. به زبان ساده: یک طرح موفق را باید تقویت کرد". بدنبال موفق بودن این طرح در تورنتو، شهرهای بزرگ و کوچک اطراف آنچنان استقبالی از خرید این دوربین‌ها کرده‌اند که اکنون پیش‌خرید آنها تا ماه اپریل پُر شده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Pierre Poilievre Nowruz 1402 2023 Canada Conservative Party پی‌یر پولیور حزب محافظه‌کار کانادا
در شهر تورنتو و در سال ۲۰۲۱، ۵۸ نفر بر اثر تصادف در خیابان‌های شهر جان خود را از دست دادند. شهرداری می‌گوید این دوربین‌ها تنها بخشی از طرح کاهش تعداد مرگ و میر ناشی از ترافیک به صفر است. کمیته زیرساخت و محیط‌زیست شهر قرار است فردا سه‌شنبه برای بحث در مورد این دوربین‌های جدید تشکیل جلسه بدهد و در صورت تایید، دوربین‌های جدید از سال ۲۰۲۳ در مکان‌های استراتژیک که بر اساس داده‌های ترافیکی تعیین می‌شود، نصب خواهند شد. لیتون می‌گوید اگرچه می‌توانست دوربین‌های جدید زودتر راه‌اندازی شوند اما قرار است آنها همراه با یک طرح اوماتیک شده دیگر که روند طولانی کاغذبازی را برای افسران اجرای استانی ساده‌تر می‌کند، بطور همزمان اجرایی گردد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Achev---Job Work Canada - کاریابی - شغل - کار - کانادا
 
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
تحقیقات تاثیر مثبتی را نشان می‌دهد
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
محققان بیمارستان کودکان می‌گویند که نتیجه سال اول استفاده از این دوربین‌ها در آگوست ۲۰۲۱ نشان از کاهش سرعت خودروها دارد به ویژه خودروهایی که بسیار بیش از حد مجاز گاز می‌دهند. به عنوان مثال، تعداد وسایل نقلیه با سرعت بالا در مناطق ۴۰ کیلومتر در ساعتی، از ۴۹ درصد به ۲۸ کاهش یافت؛ و در مناطق ۳۰ کیلومتر در ساعت شاهد کاهش تعداد آنها از ۵۵ درصد به ۴۴ درصد بوده‌اند. این گزارش می‌گوید میانگین اضافه سرعت در مناطق ۴۰ کیلومتر در ساعتی به میزان ۱۲ کیلومتر در ساعت، و در مناطق ۳۰ کیلومتر در ساعتی به میزان ۳ کیلومتر در ساعت کاهش یافته است.
هر یک از این دوربین‌ها ۵۰,۰۰۰ دلار قیمت دارند و هر برگ جریمه آنها بطور متوسط ۱۵۰ دلار است. شهرداری می‌گوید که در طی یک سال شهرداری ۲۲۷,۳۲۲ قبض جریمه صادر کرده که میزان درآمد شهرداری حداقل ۳۴,۰۹۸,۳۰۰ دلار برآورد می‌شود. اما لیتون می‌خواهد روشن کند که این کار برای سود بیشتر شهرداری نیست بلکه موضوع امنیت عمومی در میان است و می‌گوید: "جریمه باعث می‌شود تا مردم از انجام رفتارهای خطرناک مانند سرعت غیرمجاز دست بردارند".

کارشناسان چه می‌گویند؟
اما کارشناس می‌گویند دوربین و جریمه راه‌حل مطلق تخلفات نیست و باید کارهای دیگری در شهر انجام گیرد. "متی سیمیاتیکی" مدیر زیرساخت دانشگاه تورنتو می‌گوید: "دوربین‌ها به خودی خود راه‌حل معجزه‌آفرین برای رسیدن به تخلف صفر نیستند. قرار نیست ۲۵ دوربین جدید یکدفعه‌ای ما را به آن نقطه برساند". وی معتقد است که شهرداری به جای تغییرات تدریجی در طول زمان، بهتر است یک برنامه اقدام متمرکز را به اجرا بگذارد: بازنگری کامل در نحوه چیدمان و ساخت جاده‌های تورنتو و طراحی مجدد ترافیک شهری".
او می‌گوید بهتر است خطوط حرکت خودروها در خیابان‌ها از ۳ خط رفت و ۳ خط برگشت به ۲ خط رفت و ۲ خط برگشت کاهش یابد تا از حرکت سریع خودروها در سریع‌ترین زمان ممکن که اغلب منجر به خطر برای عابران پیاده و دوچرخه‌سواران می‌شود، جلوگیری شود. وی می‌افزاید این تغییرات طرح ترافیکی باید سریع‌تر در مکان‌های که کشته داده‌اند اجرا گردند.

کجا نصب می‌شوند؟

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید: ادامه مطلب پس از این تبلیغات
مجید جوهری نوروز

هنوز مشخص نیست که آیا این دوربین‌ها ثابت خواهند بود یا متحرک. اما آنچه متی می‌گوید اینست که دوربین‌ها باید در "پارک ساید"، "اونیو رود"، "او-کانور و "گاردینر" که شهر کشته می‌دهد نصب گردند.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, January 9, 2022 - 22:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به