شرکت "فیلیپ موریس" که بزرگترین شرکت تولید کننده سیگار و محصولات تنباکویی‌ست می‌گوید تکنولوژی جدید این شرکت باعث می‌شود که در عین سیگار کشیدن، با همان طعم و احساس، ۹۵% ضررهایش دیگر وجود نداشته باشد
اکنون دیگر همه می‌دانند که سیگار باعث بیماری می‌شود و واضح است که بهترین کاری که سیگاری‌ها می‌توانند انجام دهند ترک آن است.
اکنون شرکت "فیلیپ موریس" که بزرگترین شرکت تولید کننده سیگار و محصولات تنباکویی‌ست می‌گوید تکنولوژی جدید این شرکت باعث می‌شود که در عین سیگار کشیدن، با همان طعم و احساس، ۹۵% ضررهایش دیگر وجود نداشته باشد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
علمی؛ بزرگترین شرکت تولید سیگار جهان: تکنولوژی جدید ۹۵% ضررهای سیگار معمولی را حذف می‌کند
تحقیقات علمی این شرکت که "آذر هزارخانی" یکی از محققین پروژه و کیفیت محصولات این شرکت را در تورنتو نمایش می‌داد گفت: "چیزی که بسیاری از مردم نمی‌دانند اینست که علت اصلی بیماری‌های ناشی از احتراق آن است. احتراق باعث آزاد شدن سطوح بالایی از مواد شیمیایی مضر در دود می‌شود و در سیگار مانند این می‌ماند که یک کارخانه شیمیایی را روشن کنید تا هزاران ماده شیمیایی را تولید کرده تا وارد بدن خود نمائید". آذر از قول "جیک اولکزاک" مدیر عامل این شرکت می‌گوید احتراق سیگار مواد شیمیای مضر و یا بالقوه مضری را وارد بدن انسان می‌کند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
او می‌گوید به لطف پیشرفت علم و فناوری، اکنون امکان حذف احتراق و جایگزینی آن با "گرمایش کنترل شده در دمای بسیار پایین‌تر" وجود دارد و در این دماهای پایین‌تر، میزان مواد شیمیای مضر بسیار بسیار پایین می‌آید، حتی تا ۹۵% پایین‌تر از سیگار معمولی. او می‌گوید هدف این کمپانی اینست که اگر کسی نمی‌تواند سیگار را ترک کند، لااقل از مضرات آن بکاهد و برای این منظور چندین نسل مختلف از تحقیقات و نیز محصولات این شرکت را نشان می‌دهد. او در نمایشگاهی که به این منظور در مرکز شهر تورنتو برپا شده بود با نشان دادن ۵ سری اطلاعات علمی مختلف روی صفحه نمایش و یک دستگاه مقایسه زنده سیگار معمولی و محصول سیگار این شرکت نشان داد که میزان این کاهش مضرات بسیار زیاد است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
گروه نمایش دهنده این اطلاعات که شامل ۴ نفر با تخصص‌های مختلف بود به مجموعه‌ای از سوالات حاضران از جمله ایران استار پاسخ گفتند. آذر که موضوعات علمی آن را توضیح می‌داد گفت با اینکه این محصول به‌صورت بسیار زیادی از ضررهای سیگار می‌کاهد اما برخی از دولت‌ها همچنان بعلت اینکه این کمپانی در صنعت تنباکو فعالیت می‌کند و این محصول نیز نوعی محصول تنباکویی‌ست، آن را تحت قوانین تنباکو طبقه‌بندی می‌کنند و با اینکه هزاران صفحه از مدارک علمی و تحقیقات در این زمینه را دریافت کرده‌اند و خود آنها نیز آن را آزمایش کرده‌اند اما همچنان مشکلاتی در اینباره وجود دارد. این محصول در انتاریو فعلا فقط در پمپ بنزین‌ها و برخی از فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند و امکان تبلیغات نیز برای آن وجود ندارد.

متخصصین چه می‌گویند؟

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
"دووین می" که خود یک داروساز است و از صنعت دارویی به این شرکت آمده و یکی از افراد گروه نمایش دهنده است می‌گوید که به دلیل همین دسته‌بندی تنباکویی، دولت برای بررسی علمی و قوانین جاری، بین این نوع کمپانی‌ها با کمپانی‌های دارویی تفاوت قائل می‌شود. او می‌افزاید که کمپانی‌های دارویی اکنون محصولی برای "ترک اعتیاد" به بازار روانه کرده‌اند دارند که حدود ۱۲% موفق بوده اما محصول این کمپانی که باعث می‌شود ۷۳% از سیگاری‌ها، سیگار معمولی را با این سیگار جایگزین کنند، را به چالش می‌کشانند.
"کارن دانلی" که زیست‌شناس و یکی دیگر از اعضای این گروه است می‌گوید که این محصول در ژاپن بسیار موفق بوده و باعث شده تا میلیون‌ها نفر از مضرات زیاد سیگار معمولی نجات یابند و می‌افزاید: "با این روند دولت کانادا و انتاریو، اینکه مردم عادی بتوانند با این محصول آشنا شوند و حتی جنبه‌های علمی آن را بدانند، منحصر به دوستانشان و پزشکان معالجشان شده‌اند". او در ادامه توضیح می‌دهد که دولت آمریکا این محصول را چند سال بررسی کرده و در واقع تقریبا کلیه مسیر آزمایشات علمی ارائه شده توسط این کمپانی را طی کرده و سرانجام در حال تصویب آن است و این روند در کانادا نیز در حال طی شدن است.
دووین می‌گوید که تصویب این محصول به دولت‌های استانی و منطقه‌ای بر می‌گردد. وی در مورد اینکه روند مصرف محصولات دارویی و تنباکویی از نظر دولت چیست، می‌گوید جنبه‌های این محصول فقط به تصویب دولت و پول بستگی ندارد بلکه توافق با کمپانی‌های بیمه نیز در این میان نقش مهمی دارند و تصویب چنین محصولی کار مستقیم با تمام کانادا را می‌طلبد. وی در مورد مقایسه کانادا و جهان در برخورد با این محصول را چنین توضیح می‌دهد که حتی برخورد دولت استرالیا با انگلیس که هر دو جزو کشورهای مشترک المنافع هستند، با این موضوع متفاوت بوده اگرچه علم و اسناد ارائه شده به هر دو یکی بوده است. کارن می‌افزاید: "ژاپن بهترین نمونه موفق این محصول بوده و بنظر می‌رسد که به خوبی پیشرفت کرده اما برای مثال در چین هم قانون دولتی در این زمینه وجود دارد، اما در آن کشور چون هم چین محصول تنباکوی ساخت خود را دارد و هم اینکه قوانین را خود دولت تنظیم می‌کند، مسئله ورود به بازار این کشور پُر از سیگاری‌ها، سخت‌تر می‌شود".
دووین می‌گوید برای آنهایی که قادر به ترک سیگار به هر دلیلی نیستند، جلوگیری از آسیب به مردم بسیار مهم‌تر و ارزشمندتر از بیمار شدن آنهاست و سپس تلاش برای بازگرداندن سلامتی آنها. وی که پدر و مادرش سیگاری بوده‌اند گفت که او بهترین راه را سیگار نکشیدن می‌داند و به همه هم همین را توصیه می‌کند و خودش هم سیگار نمی‌کشد، اما در صورتی که کسی سیگار می‌کشد و نمی‌تواند آن را ترک کند، بهترین راه بعدی، جلوگیری از صدمه دیدن اوست که این محصول آن را تا ۹۵٪ کاهش می‌دهد. او می‌گوید که کمپانی فلیپ موریس اعلان کرده که می‌خواهد از صنعت تنباکو خارج شود و از اینکه هنوز گذشته و تنباکو جلوی پیشرفت این محصول را می‌گیرد حس خوبی ندارد. وی می‌افزاید که امیدوار است انسان‌ها با در نظر گرفتن علم خودشان تصمیم درستی برای زندگی خود بگیرند.
کارن می‌گوید که علم و سال‌ها شواهد علمی و تحقیقاتی که پشت این محصول قرار دارد نشان می‌دهد که واقعا لازم نیست که مردم بعلت ناتوانی در ترک سیگار بعلت نیکوتین همچنان خود را در معرض خطر قرار دهند. او می‌گوید عامل اعتیاد سیگار اگرچه نیکوتین است اما نیکوتین به تنهایی به انسان آسیب نمی‌زند بلکه این فرآیند احتراق سیگار است که ضرر دارد. او می‌گوید در محصول آنها همچنان نیکوتین و گیرایی آن وجود دارند و در نتیجه احساس سیگار را به یک فرد سیگاری انتقال می‌دهد اما از آنجایی که هیچ سوختنی صورت نمی‌گیرد خطرات سیگار را به حداقل می‌رساند.
بنظر می‌آید مشکلات عدم تایید چنین محصولاتی در کانادا و جهان، علاوه بر نوع دسته‌بندی بعنوان شرکت و محصول تنباکویی و غیر آن، و چگونگی بررسی علمی مستندات، لابی‌ها و جابجایی‌های مالی نیز باشد که باعث می‌شود همچنان شرکت‌های دارویی بدنبال درمان پس از بیماری باشند اما راه‌های پیشگیری یا کاهش بیماری در درجه بعدی قرار می‌گیرند.
علمی-بزرگترین-شرکت-تولید-سیگار-جهان-تکنولوژی-جدید-۹۵-ضرر-معمولی-حذف-آذر-هزارخانی
 
کسی که سیگار می‌کشد چه می‌گوید؟
تارا که خود پیشتر سیگار معمولی می‌کشیده و اکنون از این محصول استفاده می‌کند می‌گوید: پیش از اینکه به این سیگار روی بیاورم تقریبا فقط همراه با جمع سیگار می‌کشیدم، البته هنوز هم سیگاری نیستم. من با این محصول چند سال پیش آشنا شدم در ابتدا در مورد تجربه آن مشکوک بودم. اما پس از استفاده از این محصول و اینکه بو ندارد و کسی را اذیت نمی‌کد خوشحال شدم، برای مثال بوی این سیگار تقریبا در خودرو نمی‌ماند و بسیار بهتر از سیگار است. حتی مزه آن نیز ناراحت کننده نیست. به اینها یک چیز را هم اضافه کنید، ضرر این سیگار به مراتب کمتر از سیگار معمولی‌ست، البته من با گذشت زمان متوجه جنبه‌های علمی ضرر کم آن شدم که باعث شد تا این سیگار را جایگزین سیگار معمولی کنم. این را هم اضافه کنم که این سیگار برای افرادی که مجاور من هستند نیز خطرات خیلی کمتری دارد و آن‌ها هم این را می‌دانند.
او می‌افزاید که حدود ۲۰ سال سیگار معمولی می‌کشیده و اکنون حدود ۵ تا ۶ سال است که این سیگار را می‌کشد و در پاسخ به این سوال که آیا این سیگار باعث ترک وی می‌شود یا خیر گفت: "فعلا تصمیمی برای کنار گذاشتن کامل سیگار ندارم".
 
دندانپزشکان چه می‌گویند؟
دکتر شراره پورمند که یک دندانپزشک در تورنتوست می‌گوید: "من امروز اینجا علم و تکنولوژی دیدم و خبرهای خوب. من بعنوان یک دندانپزشک مدتهاست آثار مخرب سیگار روی سلامتی مراجعه‌کنندگانم را می‌بینم و امیدوارم دولت و مجمع دندانپزشکان در این زمینه کاری کنند. متعجبم که نمی‌توان این محصول را تبلیغ کرد، و فکر می‌کنم من و جامعه باید کاری کنیم تا دولت در اینباره کاری کند". وی می‌افزاید که تقریبا همه ما در اطرافیانمان کسانی را داریم که نمی‌توانند سیگار را ترک کنند، بیشتر سیگاری‌ها نمی‌توانند آن را ترک کنند و این یک محصول یک جایگزین خوب برای آن‌هاست، به ویژه اینکه ۹۵% از مضرات سیگار را کم کرده است.
او می‌گوید: "اگر دندانپزشکان درباره این محصول بیشتر بدانند و یا با آن آشنا شوند، قلبا آن را به مراجعه‌کنندگان سیگاری خود سفارش خواهند کرد. این تغییر فقط به سود مردم و سلامتی آن‌هاست، در نظر داشته باشید که درمان بیماری‌های ناشی از سیگار مخارج زیادی برای دولت و جامعه دارد". شراره اظهار می‌دارد که بین ۲۰ تا ۲۵ درصد مراجعه‌کنندگانش که بیشتر جوان هستند، سیگار می‌کشند که بیشتر از متوسط ۱۰ درصد کانادایی‌های سیگاری‌ست؛ و اگر از نظر علمی به این نتیجه برسد که این محصول جایگزین مناسب سیگار معمولی‌ست، پس از توصیه به ترک سیگار، حتما این محصول را توصیه خواهد کرد.
او در مقابل این سوال که آیا توضیحات این جلسه او را متقاعد به توصیه کردن این محصول کرده یا خیر گفت: "من خیلی متقاعد شده‌ام اما از آنجایی که درباره دندانپزشکی و دندانپزشک خیلی قانون وجود دارد، باید ابتدا مطمئن شوم که برای پیشنهاد کردن این محصول به مراجعه‌کنندگان سیگاری خودم با مشکل قانونی مواجه نخواهم شد و در ابتدا باید این موضوع را در جامعه دندانپزشکان مطرح کنیم و پس از موافقت آن‌ها، با مردم در میان بگذاریم".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


علمی-بزرگترین-شرکت-تولید-سیگار-جهان-تکنولوژی-جدید-۹۵-ضرر-معمولی-حذف-نمایش
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, October 17, 2023 - 14:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به