آمریکا به تنهایی ۲۵% کل آمار مبتلایان و کشته‌های جهان را به خود اختصاص داده است
رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ ادعا می‌کند که ۹۹٪ موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا "کاملاً بی‌ضرر" است. او در سخنرانی روز استقلال آمریكا در کاخ سفید نیز تأكید كرد كه استراتژی او برای مقابله با کوید-۱۹ "به خوبی پیش می رود".
به گفته سازمان بهداشت جهانی، آمریکا با آمار حدود ۳ میلیون مبتلا و ۱۳۰ هزار کشته، به تنهایی ۲۵% کل آمار مبتلایان و کشته‌های جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور ماه‌هاست که به تنهایی و با فاصله زیاد صدر آمار کرونای جهان را به خود اختصاص داده است. برزیل و هندوستان در رتبه‌های دوم و سوم، ایران در رتبه یازدهم و چین در رتبه ۲۲ قرار دارند.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
ترامپ: ثابت کردیم ۹۹٪ کرونا کاملا بی‌ضرر است
وی پیشتر به دلیل آغاز این ویروس از چین، این ویروس را "طاعون وحشتناک از چین" خوانده بود و هشدار داده بود که پکن باید به دلیل شیوع آن در سراسر جهان "پاسخگو" باشد. ترامپ با بیان اینکه ایالات متحده اکنون تقریباً از ۴۰ میلیون آمریکایی تست کرونا گرفته، افزود: "با این کار نشان دادیم که کرونا ۹۹٪ کاملاً بی‌ضرر است. این نتایجی‌ست که هیچ کشور دیگری نمی‌تواند نشان دهد زیرا هیچ کشوری نه از نظر تعداد و نه از نظر کیفیت آزمایشاتی را که ما انجام داده‌ایم، انجام نداده است".
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
او چندی پیش با بالا گرفتن تعداد مبتلایان کرونا به وزرات بهداشت گفته بود که آزمایشات بیشتر منجر به پیدا شدن موارد بیشتری از کرونا می‌شود و به همین دلیل وزارت بهداشت "باید کمتر آزمایش کرونا بگیرد". این اظهارات وی چند هفته پیش جنجال آفریده بود. هفته گذشته نیز آمریکا بزرگترین محموله داروی ضد ابولا که بنظر می‌رسد علیه کرونا نیز موثر می‌باشد و مورد تایید وزارت بهداشت آمریکا قرار گرفته را پیش خرید کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
 
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
شوی تبلیغاتی
ترامپ گفت آمریکا در حال تولید لباس، ماسک و تجهیزات جراحی‌ست که قبلاً "تقریباً به طور انحصاری در خارج از آمریکا، به ویژه در چین که کرونا از آنجا آمده، ساخته می‌شد. رازداری، فریب‌ها و سرپوش گذاشتن در چین این امکان را فراهم کرده است تا کرونا ۱۸۹ کشور جهان را درگیر خود کند. چین باید در این زمینه کاملاً پاسخگو باشد".
برخی از کمپانی‌های آمریکایی مانند "تری‌ام" از تولید کنندگان اصلی این محصولات در شرق آسیا هستند. آمریکا قبلا ماسک‌ها و تجهیزات دیگری را در این زمینه در کشورهای دیگر، از جمله در تایلند، چین و کانادا از همپیمانانش، طبق قانون "نیاز اضطراری کشور در زمان بحران و جنگ" ضبط کرده یا خریده بود.
ترامپ در پیام ویدیویی که در حساب کاربری توئیتر کاخ سفید قبل از سخنرانی خود منتشر شده، ادعا کرد که آمریکا "بهتر از هر کشوری در طول تاریخ عمل کرده بود... تا اینکه این طاعون وحشتناک از چین وارد آمریکا شد". وی در ادامه آورده بود: "اکنون ما در حال گشودن راهمان به سوی یک پیروزی عظیم هستیم".
 
وضعیت کرونا در آمریکا چیست؟
به گفته دانشگاه "جان هاپکینز"، در روز ادعای ترامپ، بیش از ۲.۸ میلیون مورد ویروس کرونا در ایالات متحده ثبت شده که بر اثر آن حداقل به ۱۳۰،۰۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. پس از قرنطینه کوتاه مدت آمریکا که در آن آمار کرونا پایین آمده بود، با فشار ترامپ، بازگشایی اقتصادی در این کشور آغاز شد که منجر به رشد شدید و مجدد کرونا در آمریکا گردید. تنها در چهار روز اول ماه جولای (تا روز سخنرانی ترامپ)، ۱۴ ایالت آمریکا اعلام کردند که تعداد مبتلایان جدید روزانه آنها رکورد می‌زند.
اکنون دو ایالت فلوریدا و تگزاس گزارش افزایش روزانه ۲۰،۰۰۰ ابتلا به کوید-۱۹ را منتشر می‌کنند. وزارت بهداشت ایالتی فلوریدا گفت که فقط در روز سخنرانی ترامپ این ایالت ۱۱۴۵۸ مورد جدید کرونا را ثبت کرده که بدین ترتیب این دومین بار در سه روز گذشته بود که تعداد مبتلایان جدید در طی ۲۴ ساعت بیش از ۱۰،۰۰۰ نفر بوده است. در تگزاس نیز تعداد مبتلایان جدید روز شنبه به ۸،۲۵۸ مورد رسید. کارولینای شمالی، کارولینای جنوبی، تنسی، آلاسکا، میسوری، آیداهو و آلاباما همه در روز جمعه رکوردهای جدید ابتلا به کرونا را ثبت کرده‌اند.
علیرغم افزایش تعداد مبتلایان، میانگین کشته‌های روزانه آمریکا به تدریج در هفته‌های اخیر کاهش یافته که بنظر می‌رسد، این احتمالا نشان‌دهنده رشد فزاینده ابتلا در میان افراد جوان‌تر و سالم‌تر است که امکان شکست دادن کرونا را بیشتر دارند.
 
آمار جهانی چیست؟
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


سازمان بهداشت جهانی همزمان با سخنرانی ترامپ خبر از افزایش رکورد کرونا در ۲۴ ساعت گذشته داد. در کل ۲۱۲،۳۲۶ مورد جدید ابتلا در جهان ثبت شده است که بیشترین افزایش موارد آن به ترتیب در ایالات متحده، برزیل و هند رخ داده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, July 5, 2020 - 12:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به