ایران استار: وزارت بهداشت در ایران اعلام کرده است که علی رغم قرار گرفتن ۲۶ استان ایران در شرایط قرمز و احتمال ابتلا ۷۳ میلیون ایرانی به کرونا، در نهایت کنکور سال ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد. این تصمیم در حالی خبری شده که در هفته‌های گذشته میان وزارت علوم و برخی اعضای ستاد مقابل با کرونا اختلاف شدیدی درباره برگزاری کنکور بود اما گویا در این چالش زور وزارت علوم چربیده است.

پیوند نامبارک کنکور و کرونا در ایران
همزمان با شیوع دوباره بحران کرونا که آمار مرگ و میر آن به روزانه بالای ۲۰۰ نفر افزایش یافت و اعلام وضعیت قرمز در بسیاری از شهرهای ایران این خبر به طور گسترده منتشر شد که آزمون دکتری، کنکور و کارشناسی ارشد و همچنین آزمون‌های وزارت بهداشت برگزار نخواهد شد و در همین راستا کمپین نسبتا بزرگی هم در شبکه‌های اجتماعی به نفع عدم برگزاری کنکور شکل گرفت. در مقابل مسئولان وزارت علوم دولت ایران اعلام کردند برگزاری کنکور به هیچ عنوان به لغو نخواهد شد در همان زمان تعیین شده در مرداد برگزار خواهد شد.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
مسئولان ستاد مقابله با کرونا اما برگزاری این آزمون ها را در تشدید شیوع کرونا موثر دانستند از جمله آقای زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت که با توجه به بحران کرونا تهران نمی‌تواند میزبان متقاضیان آزمون‌ها به خصوص از استان‌هایی با شرایط قرمز باشد و این آزمون‌ها باید تعلیق شوند.
در بحبوحه این اختلاف نظرها اما زمان برگزاری آزمون دکتری رسید و این آزمون با وجود انتقادهای شدید برگزار شد. بسیاری از حاضران در این آزمون اذعان داشتند که پروتکل های بهداشتی به نحو مناسبی در این آزمون رعایت نشده است. همین موضوع باعث شد تا کمپین لغو برگزاری کنکور با جدیت بیشتری پیگیری شود اما در نهایت ساعتی قبل سعید نمکی وزیر بهداشت ایران اعلام کرد که این آزمون برگزار خواهد شد. از قرار معلوم در جلسه ای که امروز برای بررسی نحوه برگزاری کنکور سراسری با حضور وزاری بهداشت و علوم، روسای کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شده است، روز موافقان برگزاری کنکور چربیده است به طوری که نمکی پس از پایان جلسه اعلام کرد زمان برگزاری کنکور سراسری به تعویق نخواهد افتاد و براساس برنامه ریزی قبلی، کنکور سراسری در روزهای پنج‌شنبه ۳۰ و جمعه ۳۱ مرداد برگزار خواهد شد.
 
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
استدلال مخالفان برگزاری کنکور
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
عمده استدلال مخالفان حول این موضوع است که برگزاری یک تجمع چند هزار نفره در ایران آن هم در شرایطی که ۲۶ استان کشور و در شرایط قرمز قرار دارند و نزدیک به ۷۳ میلیون ایران در تیررس مستقیم ویروس کروناست، یک اشتباه مهلک خواهد بود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
در میان مخالفان برگزاری کنکور چهره های شناخته شده ای وجود دارند از جمله خانم مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا که گفته است: «اصلا وضعیت فعلی تهران خوب نیست و کنکور باید عقب بیفتد و به‌هیچ‌وجه هیچ نوع تجمعی توصیه نمی‌شود».
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


خانم محرز یکی از مخالفان جدی تجمعات از جمله مراسم محرم در ایران است. به گفته وی: «اگر این اجتماعات در همه ایران برگزار شود، فاجعه خواهد شد. اجتماعات محرم تنها در شرایطی باید برگزار شود که بتوانند مراسم را در جای سرباز با فاصله‌گذاری فیزیکی و ماسک و هوای آزاد برگزار کنند، نه در جای بسته. یعنی رعایت این مسائل خطر را کم می‌کند به شرطی که همه ماسک بزنند و ۲ متر فاصله را هم رعایت کنند».
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, August 3, 2020 - 13:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به