در ضمن درج چنین مواردی در پرونده یک پزشک می‌تواند بر شکایت و اقدامات بعدی دانشکده علیه او تأثیر بگذارد
امروز و پس از دریافت شکایات فراوان از یک پزشک متخصص اطفال مربوط به اظهاراتش درباره به چالش کشیدن توصیه‌ها و مقررات بهداشت عمومی در کنترل کرونا، کالج پزشکان و جراحان انتاریو به این پزشک هشدار داد. سازمان تنظیم مقررات پزشکان انتاریو به همین دلیل سه اخطار جداگانه برای این پزشک متخصص صادر کرده است.
این کالج نتایج یافته‌های کمیته سوالات، شکایات و گزارشات خود را در روز چهارشنبه برای عموم منتشر نمود. یافته‌ها شامل اظهارات این پزشک در توئیتر در تابستان گذشته بود که در آنها برای توصیه‌ها و مقررات پذیرفته شده بهداشت عمومی علامت سوال مطرح کرده بود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
اخطار کالج پزشکان و جراحان انتاریو به پزشکی که مقررات کرونا را به چالش کشیده همراه با درج در پرونده
دکتر "کالویندر کور گیل" در توییت‌هایش که باعث شکایت شده چنین آورده: "هیچ دلیل پزشکی و علمی برای این بستن طولانی مدت، مضر و غیرمنطقی وجود ندارد". وی در توئیت دیگر نگاشته: "اگر هنوز متوجه نشده‌اید که ما نیازی به واکسن نداریم، شما هنوز متوجه موضوع نشده‌اید".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
کمیته شکایات خاطرنشان کرد که گرچه طیف وسیعی از دیدگاه‌ها در مورد بستن وجود دارد و حتی برخی اشکالات نیز در این زمینه بروز کرده اما گیل این نکات را در توییت‌هایش مطرح نکرده است و این تحقیق نشان می‌دهد که اظهارات وی فاقد مدارک بوده، با سلامت عمومی همخوانی ندارد و دقیق نیست. این کمیته با ارجاع به شرایط بستن در چین و کره جنوبی گفت که به نظر می‌رسد این بستن‌ها در کاهش انتشار ویروس تاثیر داشته است. این کمیته در ادامه آورده: "در صورتیکه موارد بالا به نظر مخاطب رسانده نشده باشد، اطلاعات و اظهار نظرهای این چنینی نادرست و گمراه کننده بوده و بعلاوه سخنی غیرمسئولانه در شبکه‌های اجتماعی در هنگام شیوع کروناست".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
این کمیته نسبت به ادعای وی مبنی بر عدم نیاز به واکسن کرونا نیز، چنین ارزیابی نشان داده که استراتژی مصونیت دسته‌جمعی همراه با "مرگ و میر قابل توجهی" میان مردم خواهد بود و گیل نیز هیچ مدرکی برای ادعای خود در این زمینه ارائه نکرده است. در مجموع این کمیته به این نتیجه رسید که توییت‌های گیل "غیرمسئولانه" و "یک خطر بالقوه برای سلامت عمومی" است و به همین دلیل به وی سه اخطار می‌دهد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 
گیل: خارج از متن و شخصی بوده
بر اساس این اسناد، گیل در دفاع از خود در مقابل کمیته ادعا کرده که متون و برداشت‌های بررسی شده از توییت‌های وی، از متن اصلی خارج شده و دقیقا با منظور و نوشته او مطابقت ندارد و نیز استدلال کرده که این توئیت‌ها از حساب شخصی برداشته شده که به شغل و عمل وی ارتباطی ندارد. کمیته اما با این استدالال‌های او موافقت نکرد و اظهار داشته که از بیوگرافی توئیتر وی مشخص شده است که وی پزشک می‌باشد و حساب توئیتر شخصی او نشان می‌دهد که وی یک پزشک است و او یکی از پزشکان پیشرویی می‌باشد که در این مورد نگران هستند.
طبق اسناد کمیته، این کمیته به گیل اخطارهای شخصی داده تا وی "با توجه به عدم تخصص در این زمینه و نیز عدم رعایت احتیاط در پُست‌های خود در شبکه‌های اجتماعی، رفتار غیر مسئولانه‌ای از یک عضو این حرفه از خود نشان داده که خطری احتمالی برای بهداشت عمومی بدنبال دارد". جلسه دادرسی میان این کمیته و گیل در ۳ فوریه برگزار شده بود و گزارش آن اکنون در اختیار عموم قرار گرفته است.
طبق این گزارش، اطلاعات این پرونده به همراه اخطارها در پرونده عمومی این پزشک درج می‌شود تا بیماران "بتوانند پیش از برخورد با وی از نگرانی‌های مربوطه در این زمینه آگاهی داشته و درباره مراقبت از خود آگاهانه تصمیم بگیرند". در ضمن درج چنین مواردی در پرونده یک پزشک می‌تواند بر شکایت و اقدامات بعدی دانشکده علیه او تأثیر بگذارد.

دانشکده می‌گوید که کل این موارد رسما به گیل ابلاغ شده و او نیز گفته که قصد دارد حداقل در دو مورد این اخطارها درخواست تجدید نظر کند. گیل شخصا به درخواست رسانه‌ها برای اظهار نظر پاسخی نداده است.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, March 4, 2021 - 20:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به