دستورالعمل ضدعفونی کردن نیز به روز شده است
امروز سه‌شنبه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا اعلان کرد که انتقال ویروس کرونا از طریق سطوح بسیار نادر رخ می‌دهد. بنابراین اگر هنوز هم برای جلوگیری از شیوع کوید-۱۹، تقریباً همه چیز را ضدعفونی می‌کنید، اکنون وقت آن است که خیلی این کار را نکنید. این راهنمایی جدید در تعارض کامل با یک سال گذشته همین مرکز قرار دارد که در آن گفته بود عامل اصلی انتقال سطوح است و به همین دلیل مردم باید همه چیز را ضدعفونی کرده، دستکش دست کنند و دست‌هایشان را مرتبا بشورند، و در عین حال زدن ماسک را اجباری نکرده بود.
همین امروز نیز یک مسئول آژانس دارویی اروپا ارتباط میان واکسن انگلیسی کرونا موسوم به آسترازنکا و موارد گزارش شده لختگی خون در میان برخی دریافت کنندگان این واکسن را تایید کرد ولی توضیحی در مورد چگونگی این فرآیند نداد. بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، فرانسه، ایتالیا، نروژ، اسپانیا، دانمارک و اتریش زدن این واکسن را تعلیق کرده ولی انگلستان آنرا رد کرده است.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
اعلان شد: کرونا از سطوح منتقل نمی شود؛ آسترازنکا با لخته خون ارتباط دارد
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا راهنمای نحوه تمیز و ضد عفونی کردن سطوح به منظور جلوگیری از شیوع کوید-۱۹ در خانه و مراکز به روز کرد. این آژانس اکنون می‌گوید: "تمیز کردن خوب، با آب و صابون یا مواد شوینده، مانند پیش از زمان کرونا می‌تواند به خوبی از عفونت‌های کوید-۱۹ محافظت کند. برای از بین بردن کامل این ویروس روی سطوح، نیازی به استفاده از اسپری و ضد عفونی کننده نیست". "روشل والنسکی" مدیر این مرکز در جلسه توجیهی کاخ سفید گفت: "در بیشتر شرایط، تمیز کردن منظم سطوح با صابون و مواد شوینده، و نه لزوما ضد عفونی کردن آن سطح، برای کاهش خطر گسترش کوید-۱۹ کافی است. البته افراد می‌توانند از طریق تماس با سطوح آلوده کرونا بگیرند، اما منظور من این است که واقعاً خطر کم است، بطوریکه در مجموع احتمالش ۱ در ۱۰,۰۰۰ است".
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
تمیز کردن موثر و با برنامه همه سطوح در منزل و دیگر محل‌ها در کل میکروب‌ها را از سطوح پاک می‌کند و ضدعفونی کردن با کشتن آنها در محل، حتی یک قدم جلوتر می‌رود. این رویه کلی برای سلامتی همه افراد مناسب است چه کرونا باشد و چه نباشد. اما ضد عفونی کردن شدید و زیاد برای ویروس کرونا، که یک ویروس تنفسی است و اغلب از طریق تماس افراد منتقل می‌شود، در بیشتر اوقات واقعاً لازم نیست. "دیوید کراوز"، سم‌شناس ایالتی فلوریدا و متخصص مستقل که قبلاً ریاست کمیته داخلی محیط زیست انجمن بهداشت صنعتی آمریکا را بر عهده داشت با تایید این موضوع افزوده: "من كاملاً طرفدار تمیز كردن آب و صابون هستم. راه صحیح همیشه تمیز کردن صحیح سطوح در ابتدا و سپس استفاده از مواد ضد عفونی کننده است. اگر در ابتدا سطوح تمیز نشوند ما بیشتر در حال مصرف مواد ضد عفونی کننده هستیم و فقط میکروب‌ها را به اطراف پخش می‌کنیم".
در حالیکه دو روز پیش گزارش موثر بودن نور آفتاب و اشعه ماوراء بنفش روی ویروس کرونا منتشر شده بود، این آژانس امروز گفت که هیچ شواهد خوبی وجود ندارد كه نشان دهد روش‌های ضدعفونی "جایگزین" مانند اشعه ماوراء بنفش، چراغ‌های آبی، یا ضدعفونی كردن از طریق "تونل‌های الکتریکی هوا" واقعاً برای از بین بردن ویروس موثر هستند. اکنون در بازار محصولات الکترونیک خاصی به این منظور ساخته شده‌اند.
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
 
ضد عفونی بدون تهویه مناسب برای سلامتی مضر است
این آژانس می‌گوید نظافت سنگین می‌تواند بیشتر برای سلامتی انسان مضر باشد تا سود‌آور. اشاره متخصصان به موارد ایجاد بیماری آسم در افراد است. آژانس توضیح می‌دهد که استفاده مکرر از مواد ضدعفونی کننده قوی در سطوحی که در مکان‌های پُر رفت و آمد است، در عین اینکه می‌تواند تقریبا بی‌اثر باشد، می‌تواند باعث سختی نفس کشیدن، افزایش حمله آسم و از بین رفتن و پراکنده شدن سطوح در هوا شود.
آژانس می‌گوید ضد عفونی کردن باید منحصر به سطوحی با لمس زیاد در فضاهای مشترکی که افراد غریبه در آن ملاقات می‌کنند، گردد. البته آژانس می‌گوید در فضاهایی که افراد کرونایی زیادی بدانجا رفت و آمد می‌کنند هنوز علاوه بر  شستن دست، باید ادامه یابد؛ به ویژه افراد که از بیماران مراقبت می‌كنند باید سطوح با لمس بالا و چیزهایی را که یک بیمار آنها را لمس کرده، تمیز و ضد عفونی کنند. سطوح با میزان لمس بالا از جمله کنترل از راه دور تلویزیون، دستگیره درها، پیشخوان آشپزخانه و حمام‌های مشترک نقاط مهمی هستند.
آژانس تأکید می‌کند که اگر در خانه ضد عفونی می‌کنید، باید:
  • ابتدا مطمئن شوید که سطوحی را که ضدعفونی می‌کنید پیشتر به درستی تمیز کرده‌اید.
  • دستورالعمل‌های چگونگی کار، مندرج روی محصول را به طور کامل بخوانید تا بدانید که ضد عفونی کننده چگونه کار می‌کند (بیشتر آنها حداقل برای چند دقیقه باید مرطوب بمانند).
  • درها و پنجره‌ها را باز کنید تا هنگام پاک‌سازی و ضد عفونی کردن، فضا تهویه شود.
 
آسترازنکا با لخته خون ارتباط دارد
"مارکو کاوالری"، مسئول سیاست‌گذاری واکسیناسیون آژانس دارویی اروپا امروز ارتباط میان واکسن کرونای آسترازنکا و لختگی خون را تایید کرد و گفت: "ما اکنون این ارتباط را تایید می‌کنیم، این موضوع اکنون روشن شده است. البته ما هنوز نمی‌دانیم که فرآیند و چگوگی و علت ایجاد لخته خون چیست اما می‌دانیم که ارتباطی در این میان وجود دارد. ما همچنان باید این موضوع را بررسی کنیم... از جمله اینکه چرا آمار این لختگی در افراد جوان‌تر بسیار بیشتر از حد انتظار ما است". این موضع تازه، مغایر اعلامیه‌های پیشین سازمان دارو و واکسن اروپاست که آنها همگام با سازمان جهانی بهداشت، بر موثر و ایمن بودن واکسن آسترازنکا تاکید می‌کنند. آژانس دارویی اروپا اوایل ماه مارس طی بیانیه‌ای گفته بود که بررسی‌هایش نشان می‌دهد واکسن آسترازنکا خطر لختگی خون در مغز را افزایش نمی‌دهد.
علاوه بر گزارش‌های متعدد از آلمان، دانمارک، نروژ و اتریش، اخیرا در انگلستان که دانشگاه‌ آکسفورد آن در ساخت واکسن آسترازنکا مشارکت داشته، ۳۰ مورد لختگی خون و هفت مورد مرگ ناشی از آن در بین ۱۸ میلیون دریافت کننده این واکسن گزارش شده است. انگلستان تا هفته پیش آماری در این زمینه ارائه نکرده بود و می‌گفت که موثر بودن و حافظ جان بودن این واکسن نسبت به خطراتش می‌ارزد.
آسترازنکا در داخل اروپا تولید می‌شود و به انگلستان نیز صادر می‌گردد. این واکسن علاوه در اروپا، در هند، کره جنوبی و آمریکا نیز ساخته می‌شود که این نسخه‌های آسترازنکا به میزان بسیار کمی با نسخه اروپایی آن متفاوت است. تا اواسط ماه پیش هند نیز هیچ گزارشی از عوارض جانبی این واکسن را ارائه نداده بود. کانادا واکسن‌های آسترازنکای خود را از هند دریافت می‌کند و هفته گذشته و پس از هفته‌ها مقاومت، سرانجام اعلان کرد که این واکسن نباید به افراد زیر ۶۵ سال زده شود.
Date: Tuesday, April 6, 2021 - 08:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به