به گفته استیون فان خوخت، ویروس‌شناس و سخنگوی اپیدمی ویروس کرونا در بلژیک به نظر می‌رسد که گربه‌ها و انسان‌ها گیرنده‌های مشابهی بر سطح سلول‌های تنفسی‌شان دارند که امکان ورود ویروس کرونا را به درون سلول‌ها می‌دهد
نتایج یک پژوهش جدید که در ژورنال پزشکی نیوانگلند منتشر شده است، نشان‌دهنده سرایت ویروس کرونا میان گربه‌های دارای ویروس کرونا به گربه‌های سالم که در یک خانه نگهداری می‌شدند، است.
پژوهشگران در این بررسی یک گربه را که سابقه عفونت قبلی با ویروس کرونا را نداشت، با ویروس آلوده کردند و بعد آنها را با سه گربه عاری از ویروس در یک جا نگهداشتند تا ببینند آیا ویروس می‌تواند از طریق سرایت مستقیم به گربه‌های سالم منتقل شود یا نه. آنها دریافتند در طول سه روز ویروس در نمونه‌های همه گربه‌های آلوده شده یافت می‌شود و در طول هشت روز آزمایش کرونای همه گربه‌های سالم هم مثبت شد. نکته جالب این بود هیچکدام از این شش گربه علائمی از جمله افزایش دمای بدن، کاهش وزن یا بیماری چشمی بروز ندادند. این پژوهشگران می‌گویند با توجه به این یافته‌ها لازم است زنجیره سرایت بالقوه انسان-گربه- انسان ویروس کرونا مورد بررسی قرار گیرد و به این احتمال هم توجه کرد که یک گربه می‌تواند ناقل بدون علامت کرونا باشد.
با این وجود کارشناسان می‌گویند اغلب گربه‌های خانگی در معرض خطر عفونت  با ویروس کرونا نیستند. البته گزارش‌هایی درباره انتقال ویروس کرونا از انسان‌ها به گربه‌سانان منتشر شده است. این گزارش در مورد یک گربه خانگی در بلژیک است‌ که از صاحبش که دچار کووید-۱۹ بود، بیماری را گرفت. به گفته مقامات بهداشتی بلژیک یک هفته پس از ابتلای صاحب این گربه به کرونا‌، گربه‌اش هم دچار علائم عفونت با ویروس کرونا به صورت اسهال، استفراغ و مشکلات تنفسی شد.
صاحب گربه نمونه‌های مدفوع و استفراغ گربه را به به دانشکده دامپزشکی شهر لیژ فرستاد. آزمایش‌های ژنتیکی میزان بالای ویروس جدید کرونا (ویروس سارس-کرونا-۲) را را در این نمونه‌ها شناسایی کرد. این گربه پس از ۹ روز بهبود پیدا کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
تعمیرات خانه، آسفالت
به گفته استیون فان خوخت، ویروس‌شناس و سخنگوی اپیدمی ویروس کرونا در بلژیک به نظر می‌رسد که گربه‌ها و انسان‌ها گیرنده‌های مشابهی بر سطح سلول‌های تنفسی‌شان دارند که امکان ورود ویروس کرونا را به درون سلول‌ها می‌دهد. پس اگر علائم کرونا را در خود احساس کردیم حتما از حیوان خانگی‌مان دوری کنیم چه بسا که بیماری را به او انتقال دهیم و همچنین او را به جایی که احتمال خطر این بیماری است نبریم.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Thursday, May 14, 2020 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به