پیشتر وزیر کارش چندین بار گفته بود که اگرچه همه گزینه‌ها (از جمله بخشش) روی میز دولت است اما دولت خیال بخشیدن ندارد
پس از ماه‌ها طناب‌کشی بین دولت و مردم بر سر تفسیر اینکه میزان حداقل درآمد ۵,۰۰۰ دلار در سال افراد برای دریافت کمک ماهیانه ۲,۰۰۰ دلاری کرونا، درآمد خالص یا درآمد کل بوده؛ سرانجام با اظهارات ترودو مبنی بر بخشیده شدن آنها پایان می‌گیرد. آنچه در ابتدا بیان شده بود فقط اشاره به حداقل درآمد ۵,۰۰۰ دلار سالیانه داشت که چندین ماه بعد توسط اداره مالیات کانادا به درآمد خالص تفسیر شده بود و سپس اداره مالیات خواستار بازپرداخت دریافت شده‌های این افراد گشته بود. بدین شکل برخی از کانادایی‌های خود اشتغال از بازپرداخت هزاران دلار دریافت شده ماهانه ۲,۰۰۰ دلاری معاف می‌شوند.
جاستین ترودو نخست وزیر این خبر را روز سه‌شنبه در یک کنفرانس خبری در خارج از محل اقامت خود اعلام کرد. پیشتر وزیر کارش چندین بار گفته بود که اگرچه همه گزینه‌ها (از جمله بخشش) روی میز دولت است اما دولت خیال بخشیدن ندارد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
افراد خود اشتغال با درآمد ناخالص ۵,۰۰۰ دلاری که ماهانه ۲,۰۰۰ دلار گرفتند بخشیده می‌شوند، سودها نیز بخشیده می‌شوند، اما قوانین تغییر می‌کنند
ترودو در کنفرانس خود گفت: "برای افرادی كه به جای درآمد خالص، بر اساس درآمد ناخالص خود کمک‌های دولتی را دریافت کرده‌اند، تا زمانی كه سایر معیارهای واجد شرایط بودن را داشته باشند، دیگر مجبور نیستید دریافتی‌های ماهانه ۲,۰۰۰ دلار خود را بازپرداخت کنند. هنگامی که ما این کمک‌ها را در ماه مارس گذشته راه‌اندازی کردیم، به این دلیل بود که مردم در مواجهه با یک بحران جهانی نیاز به کمک داشتند".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-Niagara-Falls-Light-Festival-رهتورز-تور-آبشار-نیاگارا-فستیوال-نور
یک منبع دولتی که مجاز به صحبت در جمع نبود گفت که این اعلان نخست وزیر شامل همه آنهایی می‌شود که از طریق اداره مالیات و یا از طریق سرویس کانادا و بعلت عدم تشخیص درآمد خالص یا ناخالص مبالغی را برای کمک در شرایط کرونا دریافت کرده‌اند. او گفت کسانی از این دسته که پیشتر بطور داوطلبانه مبالغ دریافتی را بازپرداخت کرده‌اند، آن مبالغ را مجددا دریافت خواهند کرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
در ماه نوامبر و دسامبر سال گذشته حدود ۴۴۱,۰۰۰ كانادایی نامه‌های اخطاری را که اداره مالیات کانادا به آنها "نامه‌های آموزشی" می‌گوید را از دولت دریافت كردند مبنی بر اینكه شاید آنها باید هزاران دلار دریافتی ماهانه ۲,۰۰۰ دلاری بازپرداخت کنند. برخی از کانادایی‌های خود اشتغال گفتند که اداره مالیات در عدم مشخص کردن درآمد خالص یا ناخالص ۵,۰۰۰ دلار درآمد در سال ۲۰۱۹ یا در ۱۲ ماه گذشته، اشتباه کرده و بسیاری از کانادایی‌ها در تماس با رسانه‌ها و اداره مالیات گفتند كه اعلان دولت به درآمد کل (ناخالص) است زیرا در اعلان دولت هیچ کجا کلمات هزینه یا خالص ذکر نشده است. اداره مالیات اصرار دارد که کلمه "درآمد" برای خود اشتغال‌ها همیشه به "درآمد خالص پس از کسر هزینه‌ها" اشاره دارد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Rahtours-Tour-South-Africa-رهتورز-تور-آفریقا-جنوبی
 

ترودو: در مورد بازپرداخت‌ها مشخص نبود
اما اتحادیه کارمندان مالیات دهنده کانادا نیز افشا کرده که حتی اداره مالیات خود نیز نحوه محاسبه درآمد را به کارمندانش اشتباه گفته و کارمندان نیز همین اشتباه را حداقل به مدت سه هفته پیش از رو شدن اشتباه، به مردم انتقال داده بودند. در آن زمان "کارلا کوالترو"، وزیر کار و اشتغال گفت که دولت بخشش بدهی این افراد را در نظر ندارد و در ماه دسامبر گفت: "فعلا صحبتی در زمینه اینکه مردم را ببخشیم نداریم، افرادی را که واجد شرایط نبوده و دریافتی داشته‌اند باید وجوه را پس بدهند".
و نیز ترودو در مصاحبه پایان سال گذشته خود نیز با عدم مشخص کردن بخشش یا عدم بخشش گفته بود: "ما می خواهیم با آنها (مردم) کار کنیم و نمی‌خواهیم مردم در زمان کریسمس نگران باشند. این سیستم باید عادلانه باشد اما برای حمایت از آسیب‌پذیرترین افراد. این تصمیمی است که ما از ابتدا گرفتیم، ما پشت همه کانادایی‌ها خواهیم ایستاد". و وی در مقابل سوال اینکه آیا آنها بخشیده می‌شوند گفته بود که دولت "طیف وسیعی از احتمالات" را بررسی می‌کند.
 
تغییر جهت و تغییر قوانین
وزیر کار در مصاحبه‌اش گفت که گذشت زمان به دولت اجازه داده در موقعیت اولیه خود تجدید نظر کند و افزود: "فکر نمی‌کردم در موقعیتی باشم که بگویم می‌بخشیم، اما نخست وزیر گفت که همه گزینه‌ها روی میز است و سرانجام به این راه‌حل رسیدیم که فکر می‌کنم بهترین راه‌حل است". وزیر گفت که او نمی‌داند چه تعداد از مردم نامه‌های بازپرداخت اداره مالیات را دریافت کرده‌اند و گفت که دولت هنوز هم در حال جمع‌آوری اطلاعات در این زمینه است تا بتواند بفهمد چه تعدادی از مردم تحت تاثیر قرار می‌گیرند.
او گفت که دولت در حال بررسی تغییرات احتمالی در دریافت مزایای کروناست. این مزایا که بجای ماهیانه ۲,۰۰۰ دلار و مالیات به عهده مردم تبدیل به دو هفته‌ای ۴۵۰ دلار پس از کسر مالیات توسط دولت شده دارای منتقدانی است که می‌گویند این برنامه ناقص است و جایگزین کافی برای تضمین مرخصی استعلاجی با حقوق کارفرمایان نیست زیرا مبلغ آن کم است و کفاف زندگی اقشار آسیب‌پذیر را نمی‌کند. اکنون دولت در حال بازنگری این برنامه است که قرار بوده تا آخر امسال معتبر باشد.
کوالترو گفت: "برخی از استان‌ها مانند بریتیش کلمبیا و قلمرو یوکان برنامه‌های هدفمند دیگری را ارائه داده‌اند و من پیشنهاد می‌کنم که دیگر استان‌ها نیز برنامه‌های خوبی ارائه دهند". وقتی از وی سوال شد که اگر استانی برنامه‌های دیگری را ارائه نکند آیا دولت فدرال برای کمک وارد عمل می‌شود گفت: "هنوز چیزی مشخص نیست. ما امیدواریم که موج دوم را رد کرده باشیم. ممکن است موج سومی هم داشته باشیم. ما همیشه در حال صحبت کردن در مورد حمایت‌های دولتی هستیم و هنوز هیچ تصمیمی در مورد کمک هزینه بیماری گرفته نشده است".
 
بخشش بهره‌ها
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا

دولت فدرال همچنین امروز اعلام کرد که کانادایی‌هایی که به دولت بدهی دارند، از پرداخت بهره آنها در طی مدت شیوع کرونا، حداکثر تا یک سال فرصت دارند تا مبالغ بدهی خود را بدون بهره به دولت پرداخت کنند. این قانون برای کسانی‌ست که در سال ۲۰۲۰ حداکثر تا ۷۵,۰۰۰ دلار درآمد مشمول مالیات داشته و یکی از پنج مزایای کمک‌های دولتی یا مزایای بیمه بیکاری را از دولت فدرال دریافت کرده باشند.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, February 10, 2021 - 08:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به