امروز انتاریو گفت که اکنون نیمی از کرونایی‌ها جوانان ۱۸ تا ۲۲ سال هستند
استان آلبرتا کانادا امروز گزارش کرد که شیوع "قابل توجه" کرونای برزیلی باعث آمار ۵۵۰ ابتلای روزانه کرونا در این استان شده است. دکتر "دینا هینشاو"، رئیس ارشد پزشکی گفت که شیوع این بیماری در این استان در رابطه با بازگشت یک مسافر است و خدمات بهداشتی آلبرتا با هر کسی که در معرض مستقیم با این مسافر بوده، تماس می‌گیرد. جیسون کنی، نخست وزیر آلبرتا هنوز استان را در موج دوم نبسته اما گفته می‌شود وی در حال بررسی و رایزنی چگونه بستن است.
امروز انتاریو نیز با اعلان ۳,۰۰۹ مورد ابتلای روزانه کرونا گفت که اکنون نیمی از کرونایی‌ها جوانان ۱۸ تا ۲۲ سال، و اکثرا دانشجو ساکن شهر لندن انتاریو می‌باشند که مبتلا به کرونای انگلیسی شده‌اند. آمار نشان می‌دهد که انتاریو در موج سوم خود بسرعت در حال بازگشتن به رکوردشکنی‌های موج دوم است و این استان می‌گوید کرونای آفریقای جنوبی نیز به سرعت در حال شیوع می‌باشد.
Han Dong Toronto Canada MP
IELTS Course Canada کلاس آیلتس مهاجرت کانادا
 
بیداد کرونای برزیلی در آلبرتا و بریتیش کلمبیا و کرونای انگلیسی در انتاریو و کبک؛ خورشید قاتل کرونا
روز شنبه با تخمین ۱,۱۰۰ مورد ابتلای جدید کرونا، گفته می‌شود حدود ۳۵ درصد موارد جدید از نسخه‌های غیر چینی کرونا هستند. "تام مک میلان" سخنگوی بهداشت و سلامت آلبرتا در نامه‌ای به رسانه‌ها نوشت که کرونای برزیلی توسط یک مسافر که از خارج کانادا وارد استان شده، شیوع یافته است. کلیه مسافرانی که به کانادا می‌آیند از نظر قانونی ملزم به قرنطینه ۱۴ روزه در هتل هستند و تا زمانیکه جواب منفی آزمایش کرونای آنها در یک فرودگاه کانادایی نرسد نمی‌توانند هتل خود را ترک کنند بجز آنکه جزو افرادی باشند که از این قانون مستثنی هستند. بدون در نظر گرفتن نتیجه مثبت یا منفی، هر مسافر وارد شده به کانادا باید خودش را ۱۴ روز قرنطینه کند. مک میلان گفت: "اداره بهداشت آلبرتا اطلاعاتی در مورد دور زدن قرنطینه توسط این مسافر ندارد و قانون قرنطینه در هتل و سپس در خانه در همه فرودگاه‌های بین‌المللی کانادا اجباری است".
Condo Toronto Sale Investment Yonge Buy Real Estate Realtor Builder
رادیو اینترنتی صدای ولیعصر - تورنتو
کرونای برزیل اکنون با سرعت در حال شیوع در بریتیش کلمبیا نیز هست بطوریکه طی یک ماه گذشته و اخیراً این نوع کرونا به عنوان عامل اصلی شیوع بیماری شناخته می‌شود بطوریکه توانسته رکوردهای کرونای انگلیسی را نیز بشکند. برخی تحقیقات نشان داده که کرونای برزیلی تا ۲.۵ برابر بیشتر از کرونای چینی قابلیت انتقال دارد. بریتیش کلمبیا با مشاهده این گسترش شدید نسخه برزیلی، استان را تا ۱۹ آوریل برای ۳ هفته بست.
 
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
Ontario COVID-19 Vaccine Farsi
کرونای انگلیسی بلای جان انتاریو و کبک
انتاریو امروز شنبه با اعلان ۳,۰۰۹ مورد ابتلای روزانه کرونا، با ۹۵۴ نفر در تورنتو، ۴۳۴ نفر در پیل و ۳۴۸ نفر در یورک می‌گوید شیوع کرونای انگلیسی اکنون میان کارمندان بهداشتی استان و جوانان غوغا می‌کند. در همین حال کرونا به جان نسل جوانی که بنظر می‌رسید در مقابل این بیماری مقاوم باشد افتاده است.
انتاریو و شهر لندن در غرب تورنتو هشدار دادند که بیش از ۵۰ درصد عفونت‌های جدید کرونا در ۴۸ ساعت گذشته مربوط به جوانان بین ۱۸ تا ۲۲ سال می‌باشد. داده‌ها نشان می‌دهند که بیشتر مراجعه کنندگان تست کرونا نیز افراد زیر ۱۹ سال هستند. اداره بهداشت منطقه لندن انتاریو می‌گوید حداقل ۲۴۴ ابتلای جدید کرونا در جمعه و شنبه ثبت شده که ۱۳۲ مورد آن مربوط به جوانان است. این دانشگاه که با شیوع چندگانه در ساختمان‌ها و خوابگاه‌های دانشجویان دست و پنجه نرم می‌کند به دانشجویان توصیه کرده در صورت امکان هرچه سریعتر از خوابگاه‌ها یا ساختمان‌های پُرجمعیت خارج شوند. این اداره می‌گوید قدرت سرایت کرونای انگلیسی چندین برابر کرونای چینی است و دیگر نسل جوان در مقابل آن محافظت ندارد.
برخی از سازمان‌های بهداشتی، از جمله بیمارستان مایکل گارون، بیمارستان هامبر ریور و تیم بهداشتی شمال غربی تورنتو از امروز ساکنان ۵۰ سال به بالا را نیز در محله‌های پُرشیوع واکسن می‌زنند. این در حالیست که طبق برنامه اکنون استان مشغول واکسن زدن به افراد بالای ۶۰ سال در استان است اما تاکنون حدود نیمی از سالمندان برای واکسیناسیون مراجعه ننموده‌اند.
در عین حال، استان کبک نیز که شهرهای کبک ، لویس و گاتینو را برای حداقل ۱۰ روز بسته است می‌گوید رشد سریع کرونای انگلیسی ۴ منطقه دیگر را نیز با خطر بسته شدن تهدید می‌کند و از مردم خواست تا از هرگونه اجتماعات پرهیز کنند.
 
خورشید و آفتاب قاتل ویروس کرونا
در حالیکه بنا به گزارشات، بجز واکسن فایزر، دیگر واکسن‌ها موفقیتی که در مقابل کرونای چینی دارند را مقابل کرونای انگلیسی، کرونای برزیلی، کرونای آفریقای جنوبی و کرونای نیجریه‌ای ندارند، اکنون دانشمندان می‌گویند نور خورشید می‌تواند همه انواع کرونا را تا ۸ برابر سریع‌تر و بیشتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد، غیر فعال کند. آنچه قبلا در اینباره توسط محققان منتشر شده بود نشان می‌داد که اثر نابودی نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش روی ویروس کرونا حدود ۳ برابر بیشتر از ویروس آنفولانزاست.
فقط نیم ساعت قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید در تابستان می‌تواند ۹۰ درصد ویروس‌های کرونا را نابود کند. محققان دانشگاه و بیمارستان "سانتا باربارا" در آمریکا با انجام آزمایشاتی توانستند پی ببرند که بعد از ۱۰ تا ۲۰ دقیقه قرار گرفتن در معرض نور خورشید تقریبا تمامی ویروس‌های کرونا غیر فعال شدند. محققان نوشته‌اند سرعت غیر فعال شدن این ویروس بر اثر آفتاب تا ۸ برابر سریع‌تر و بیشتر از تئوری‌های مطرح شده قبلی‌ست.
این محققان می‌گویند بدین ترتیب احتمالا راهی جدید برای غلبه بر این ویروس با کمک اشعه‌های ماوراء بنفش آ و ماوراء بنفش ب، باز می‌شود، اما همچنان نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه است.
توضیح: همه اشعه ماوراء بنفش خورشید به زمین نمی‌رسد، مضافا اینکه این اشعه می‌تواند برای انسان خطرناک هم باشد.
Date: Saturday, April 3, 2021 - 20:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمه
Website Design

Share this with: ارسال این مطلب به