شرح عکس: یک مظنون در حال گرفتن سیگنال ساطع شده از فاب (fob) یک وسیله نقلیه که در داخل درب ورودی خانه قرار دارد - عکس از پلیس تورنتو
ایران استار: دفتر بیمه کانادا روز چهارشنبه گفت ماشین‌های شاسی بلند (SUV) و وانت‌ها با فاب (fob) جدید اصلی بیشتر از هر ماشین دیگری در کانادا سرقت می‌روند.
بر همین اساس گروه نمایندگی شرکت ‎های بیمه در سراسر کشور گفتند که سرقت با استفاده از ابزار الکترونیکی به طور گسترده از درایو وی (driveway) در حال افزایش است و سارقان در حال واکنش به افزایش تقاضای برای خرید خودروهای گران قیمت و پارک شده مقابل خانه ها هستند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
سارقان در کانادا به کدام خودروها در سال ۲۰۲۰ بیشتر علاقه نشان دادند؟
هوندا "سی ‌آر وی" چهار درب تولید سال ۲۰۱۸ با چهار چرخ متحرک بیشترین میزان سرقت را در سال ۲۰۲۰ با ۳۵۰ مورد سرقت داشته است یعنی تقریباً هر روز یک مورد. وقتی مدل‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ این خودرو در این فهرست گنجانده می‌شوند در مجموع ۷۵۸ مورد سرقت شده از این نوع خودرو وجود دارد که بیش از دو عدد د روز است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
در عکس زیر ۱۰ خودرویی که بیشترین میزان سرقت از آنها در سال ۲۰۲۰ وجود داشته است را ملاحظه می‌کنید:
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
30 Figures Dr. Abbas Milani - Book Iranian
سرقت خودرو در کانادا

جالب است بدانید که در آلبرتا از تمام وسایل نقلیه سرقت شده بیشترین نسخه‌هایی از وانت هستند مانند: F150s و F350s از Ford و Dodge Rams.

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
فراخوان هنر اعتراضی برای همراهی با هموطنان ایرانی
دفتر بیمه کانادا گفته است: "این کامیون‌ها برای سارقان جذاب هستند و شرکتهای نفت و گاز تقریباً همگی کاملا از آنها استفاده کرده‌اند که این امر باعث شده تا میزان نامتناسب بالایی از آنها به استان وارد شود".
در انتاریو اما این لیست بیشتر گفت ماشین‌های شاسی بلند (SUV) گرانقیمت از تویوتا، هوندا و لکسوس را شامل می‌شود. دفتر بیمه کانادا گفته است برخی از آنها در خارج از کشور فروخته می‌شوند اما بسیاری از آنها نیز برای فروش قطعات اوراق می‌شوند.
در استان‌های غربی یا همان آتلانتیک کانادا که شامل استان‌هایی مانند نیوبرانزویک، نوااسکوشیا و پرنس ادوارد است ترکیبی از هر دو سرقت رخ داده از جمله سدان‌های معروف مانند هوندا آکورد و شورولت کروز مخلوط شده است. بیشترین سرقت در این منطقه شورولت سیلورادو بود که به طور معمول برای صادرات توسط گروه‌های جنایتکار هدف قرار می گیرد.
از طرفی بسیاری از وسایل نقلیه سرقت شده اتومبیل‌های گرانقیمت و بزرگ هستند که به سختی می‌توان در خارج از آمریکای شمالی آنهارا به دست آورد. به همین دلیل برایان گست، مدیر ملی خدمات تحقیقاتی دفتر بیمه کانادا ;می‌گوید انگیزه بزرگ سرقت این نیست که به دنبال خوشگذرانی یا فروش پس از سرقت باشد. سارقان اغلب تقاضای مشخصی برای وسیله نقلیه خاصی دارند و سپس شروع به یافتن آن برای سرقت می‌کنند. گست همچنین می‌گوید گسترش کرونا و کار کردن بیشتر افراد در خانه باعث پارک بیشتر اتومبیل شده وهمین امر منجر به افزایش یک نوع سرقت خودرو نیز شده است.
 
چگونه سارقان خودرو در کانادا به راحتی آب خوردن از غفلت شما استفاده می‌کنند
دفتر بیمه کانادا اعلام کرده که فناوری مناسب کارسرقت را آسان کرده به گونه‌ای که در حال حاضر هر شش دقیقه یک ماشین در جایی در کانادا به سرقت می‌رود. گست می‌گوید بزرگترین روندی كه امسال شاهد آن است همان چیزی است كه به عنوان "حمله رله" شناخته می‌شود. وی می‌گوید: "این به آن معناست که آنها سیگنال شما را از طریق دکمه کلیدی شما بدست می‌آورند ، دکمه کلیدی شما را شبیه سازی می‌کنند و [سپس] توانایی راه اندازی وسیله نقلیه شما را بدون داشتن کلید اصلی دارند".
به گفته وی این نوع حمله برای سارقان یک کار ساده است مانند پیاده‌روی تا درب منزل و بررسی اینکه آیا آنها قادر به گرفتن سیگنال یک فاب (fob) که داخل ماشین جا مانده هستند یا نه.
گست می‌گوید، بهترین ابزار برای مبارزه با سرقت الکترونیکی این است که کاری را که اکثر مردم انجام می‌دهند، انجام ندهید یعنی کلیدهای خود را در یک کاسه یا مکان دیگر در معرض دید درست پشت درب ورودی قرار ندهید. وی توصیه می‌کند در عوض یک جعبه فلزی برای کلیدهای ماشین تهیه کنید؛ جعبه‌ای که فرکانس‌های رادیویی را مسدود کند.
وی می‌گوید در اتومبیل‌های تولید شده از سال ۲۰۰۸ از نوعی از فناوری بی‌حرکتی خودرو استفاده شده است که باعث می‌شود ماشین شروع به کار نکند مگر اینکه کلید کاملا مشخصات فنی را داشته باشد و از آن زمان بود که روند سرقت اتومبیل تغییر کرده است.
یک آسیب پذیری دیگر در برابر سارقان کاری است که بسیاری از رانندگان به عنوان احتیاط انجام می‌دهند: آنها هنگام حضور در پارکینگ با فشردن دوباره فاب بررسی می‌کنند که آیا ماشین خود را قفل کرده‌اند یا نه و در همین حال سارق فاب آنها را به سادگی اسکن می‌کند.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, December 2, 2020 - 20:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به