این مطلب به شما می‌گوید هر کجای کانادا که هستید، چه باید انجام دهید
با بالا رفتن آمار مبتلایان به کرونا در سرتاسر کانادا و با توجه به تفاوت وضعیت مناطق مختلف از نظر بهداشتی و پزشکی اینکه بدانید باید با کرونا چگونه برخورد کنید، حائز اهمیت است. این مطلب به شما می‌گوید هر کجای کانادا که هستید، چه باید انجام دهید.
در صورت بروز علائم بیماری کرونا همیشه مهمترین کاری که باید انجام دهید تماس با آژانس بهداشت منطقه یا نزدیک‌ترین مرکز پزشکی از طریق ایمیل یا تلفن است. آنها می‌توانند به شما بگویند که آیا واجد شرایط دادن آزمایش کرونا در منطقه خود هستید یا خیر. اکثر استان‌ها و قلمروهای کانادا آزمایشی را برای افرادی که در معرض کرونا قرار می‌گیرند ترتیب می‌دهند و پس از آن از بیمار احتمالی با توجه به شرایطش خواهند خواست که به قرنطینه برود یا در بیمارستان بستری شود. در حالت کلی بدانید که بایستی در خانه بمانید و با مرکز پزشکی و بهداشتی تماس بگیرید اما اگر وضعیت جسمانی شما بد شد، از جمله اینکه تنگی نفس گرفتید یا تب شما بالا رفت، با شماره تلفن اورژانس اضطراری محلی یا 911 تماس بگیرید.
Sarafi Arz Taheri Exchange Toronto Canada
Han Dong Toronto Canada MP
 
علائم برای تماس گرفتن با مرکز بهداشتی پزشکی
بزرگسالان:
  • تب.
  • سرفه.
  • تنفس دشوار.
  • پنومونی در هر دو ریه (که از طریق اشعه X در قفسه سینه تشخیص داده می‌شود).
 
Ontario Get Flue Shot - واکسن آنفولانزا بزنیدNobel Auto
کودکان:
  • آبریزش بینی.
  • گلو درد.
  • اسهال
 
به محض مشاهده علائم، آنها را همراه با زمان بروز علائم یادداشت کنید و خود را از دیگر افراد خانواده جدا نمائید و یک مرکز را در جریان قرار دهید. از آنجایی که انجام آزمایش و انتظار جواب آزمایش احتمالا چندی طول می‌کشد بهترین کاری که انجام می‌دهید آنست که شما به یک اتاق مجزا که به یک دستشویی مجزا دسترسی دارد بروید و از برخورد با همه اجتناب کنید. فقط یک عضو خانواده باید با شما در تماس باشد و او نیز از پشت درب یا رعایت فاصله 2 متری با شما سخن بگوید. کلیه لوازم یا وسایلی که در تماس با شماست قبل از خروج از اتاق یا دستشویی باید ضدعفونی شوند.
اگر برای انجام آزمایش از خانه خارج می‌شوید، پیش از خروج حتما ماسک بزنید، دستکش بدست کنید، و در حین رفتن به مرکز پزشکی حتما کمترین برخورد ممکنه با دیگران را داشته باشید تا از انتقال آن به مردم جلوگیری کرده باشید. به یاد داشته باشید در طی این مسیر نیز اگر در وضعیت سلامت شما تغییری رخ داد با شماره 911 یا شماره اضطراری محلی خود تماس بگیرید. آژانس بهداشت عمومی کانادا می‌گوید شما باید پیش از ساعت تعیین شده در مرکز بهداشتی یا کلینیکی که قرار است در آن آزمایش بدهید حضور پیدا کنید و به محض ورود به آنها بگویید که شما بیماری تنفسی دارید. هنگامی که برای اولین‌بار به مرکز مراقبت فوری رسیدید، اطلاعاتی را که یادداشت کرده‌اید (علائم، تاریخ و... ) در اختیار آنها بگذارید و هرگونه تماس احتمالی خود با یک فرد بیمار را که احتمال می‌دهید از او این بیماری را گرفته‌اید شرح دهید تا اقدامات احتیاطی مناسب انجام شود.
 
تماس با مرکز بهداشتی
بریتیش کلمبیا:
طبق دستورالعمل استان بریتیش کلمبیا، اگر فکر می‌کنید علائمی دارید اولین قدم استفاده از ابزار ارزیابی آنلاین این استان است. اگر نتیجه ارزیابی تماس گرفتن با یک مرکز بودسریعا با شماره 811 تماس بگیرید. اگر هیچ علائمی ندارید نیازی به آزمایش ندارید. اگر آزمایش دادید قبل از تماس مجدد با مرکز 72 ساعت صبر کنید.
هر آنچه درباره کرونا در این استان وجود دارد در این وب‌سایت آمده است:
 
آلبرتا
خدمات درمانی آلبرتا یک ابزار ارزیابی آنلاین در اختیار عموم قرار داده که شما می‌توانید از آن استفاده کنید تا تشخیص دهید علائم شما منتج به بیماری کرونا می‌شود یا خیر. در حال حاضر استان در حال آزمایش افرادی است که علائم نشان داده‌اند و متعلق به گروه‌هایی هستند که در معرض خطر قرار گرفته‌اند.
فقط در موارد بحرانی با شماره 911  تماس بگیرید و قبل از مراجعه به پزشک، بیمارستان یا سایر مراکز درمانی، به شماره "هلت لینک" 811 زنگ بزنید. تماس بگیرند. آلبرتا همچنین یک برنامه تلفن همراه را راه‌اندازی کرده که بیماران می‌توانند از طریق آن و از راه دور با پزشکان ملاقات و در ارتباط باشند اما پیش از آن بایستی در سایت "هلت لینک" ثبت‌نام شده باشید.
همه اطلاعات این استان در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
 
انتاریو
این استان از افرادی که دارای علائم هستند خواسته ابتدا از ابزار ارزیابی آنلاین استفاده کنند تا مشخص شود که آیا نیاز به اقدام بیشتر دارند یا خیر. این استان می‌گوید افرادی كه "احتمال می‌دهند" در معرض خطر بوده‌اند یا از خارج از کشور آمده‌اند می‌خواهد كه "حتما" 14 روز خود را قرنطینه کنند. وزارت بهداشت از مردم می‌خواهد تا با "تله‌هلت" انتاریو و پزشک معالج اصلی خود تماس بگیرند و فقط در صورت داشتن علائم به یک مرکز ارزیابی مراجعه کنند. زمان انتظار برای دریافت پاسخ آزمایش در این استان اکنون بین پنج تا ده روز است که برای مناطق دور افتاده بیشتر نیز خواهد بود.
همه اطلاعات این استان در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
 
کبک
کبک خط اطلاعات جدیدی را برای افرادی که علائم کرونا دارند تنظیم کرده و از افراد می‌خواهد به جای شماره 811 با شماره  4545-644-877-1 تماس بگیرند. اگر از مسافرت برگشته‌اید و دچار سرماخوردگی و تب شدید شده‌اید  برای تعیین وقت ملاقات با یکی از 15 مرکز غربالگری کروناویر با آن شماره تماس بگیرید و در صورت مشکل در تنفس، فقط به اورژانس مراجعه کنید.
مونترال با استفاده از چادرهای روباز که بر اساس جشنواره‌هایش ساخته یک مکان تست برای عموم تهیه کرده که می‌توانید به آنجا مراجعه کنید.
همه اطلاعات این استان در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
 
مانیتوبا
در مانی‌توبا، برای اطلاعات درباره کرونا می‌توانید با "هلت لینک" با شماره 9257-315-888-1 تماس بگیرید. زمان انتظار برای ارتباط از این طریق حدود چهار ساعت است. یک ابزار جدید ارزیابی آنلاین نیز در این استان وجود دارد. علاوه بر این کسانی که ترجیح می‌دهند خودارزیابی تلفنی داشته باشند از طریق تلفن 9038-308-877-1 می‌توانند این کار را انجام دهند.
این استان 11 سایت آزمایش اختصاصی دارد پنج مورد در وینیپگ و بقیه در براندون، سلکرک، تامپسون، فلین فلون، وینکلر، اشتاینباخ و پاس هستند. دکتر "برنت روسین"، رئیس بهداشت عمومی استان گفته كه فقط بیماران دارای علائم و افرادی كه از خارج از كشور برگشته‌اند یا با بیماران کرونایی در تماس بوده اند باید آزمایش شوند.
پلیس وینیپگ همچنین هشدارهایی را درباره کلاهبرداری ارسال کرده که در آن شخص نامه الکترونیکی دریافت می‌کند که می‌گوید گیرنده آلوده به کروناست و برای دریافت محموله دارو باید اطلاعات کارت اعتباری خود را ارائه دهد. روسین گفت که کارمندان بهداشت عمومی هرگز از طریق ایمیل یا تلفن از آنها درخواست مالی نخواهند کرد.
همه اطلاعات این استان در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
 
 
ساسکاچوان
این استان یک ابزار ارزیابی آنلاین دارد که از مردم می‌خواهد ابتدا خود را در آن ارزیابی کرده و فقط در صورت ارزیابی مثبت آنلاین با "هلت لاین" 811 تماس بگیرند زیرا این خط بر اثر تماس زیاد چند بار دچار مشکل شده اما این استان در حال انتقال آن به تلفن جدیدی است که 500 خط دیگر نیز به آن اضافه می‌کند.
تسهیلات آزمایش اختصاصی در سطح استان وجود دارد. کسانی که علائم خفیفی از خود نشان می‌دهند و مشکوک به داشتن کرونا هستند، می توانند به 811 تلفن کنند یا با پزشک خانواده یا دفتر کنترل بیماری‌های واگیر تماس بگیرند.
همه اطلاعات این استان در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
 
نیوفاندلند و لابرادور
کلینیک‌های این استان هفت روز هفته از ساعت 8 صبح تا 4 بعدازظهر فعالیت می‌کنند و پرستاران نمونه‌های بیماران را جمع می‌کنند در حالی که افراد در وسایل نقلیه خود باقی می‌مانند. اما از کسانی که از سفر برگشته‌اند و علائمی دارند خواسته شده با شماره بهداشت 811 (همچنین شماره 2929-709-888-1) تماس بگیرند یا از این ابزار خود ارزیابی آنلاین استفاده کنند.
همه اطلاعات این استان در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
 
نوا اسکوشیا
نوا اسکوشیا از هر کسی که از خارج از نوا اسکوشیا یا کشور وارد این استان می‌شود می‌خواهد "حتما" تا 14 روز خود را قرنطینه کند. با این وجود "رندی دلوئوری"، وزیر بهداشت گفت که خط 811 استان از طرف افرادی که می‌خواهند بدون علائمی آزمایش شوند تماس‌هایی دریافت کرده است. وی به مردم یادآوری کرد که این خط برای افرادی‌ست که علائم تب بالاتر از 38 درجه و سرفه را نشان می‌دهند، و برای بقیه به جای تماس با این خط بهتر است به پرسشنامه آنلاین سایت 811 مراجعه کنند تا ببینند آیا تماس با آنها ضروری است یا خیر.
سایت های ارزیابی کرونا در این استان در 14 مکان ایجاد شده و بسیاری از بیمارستان نیز می‌توانند بیماران را ارزیابی و معالجه کنند.
همه اطلاعات این استان در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
 
جزیره پرنس ادوارد
اگر در جزیره پرنس ادوارد هستید، ممکن است قبلاً فهمیده باشید که فشار روی خط بهداشت 811 استان بالاتر از میزان عادی‌است و برای کاهش فشار بر 811، این استان فرم خود ارزیابی آنلاین را راه‌اندازی کرده است.
این استان از شما می خواهد كه اگر از خارج از كانادا برگشته‌اید با 811 تماس بگیرید، اگر تب بیش از 38 درجه سانتیگراد و یا سرفه دارید یا با فردی مبتلا در تماس بوده‌اید نیز با 811 تماس بگیرید تا در صورت لزوم برای آزمایش به کلینیک هدایت شوید.
اما اگر علائمی ندارید، و سؤالات عمومی یا سوالاتی درباره کرونا دارید با شماره 6400-958-800-1 تماس بگیرید.
همه اطلاعات این استان در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
 
نیوبرانزویک
ساکنان این استان باید قبل از تماس با 811  با استفاده از ابزار ارزیابی آنلاین شرایط خود را بسنجند. نتیجه این ارزیابی با رنگ‌های مختلف به کاربر اعلان می‌شود: رنگ قرمز برای آنهایی که "هم‌اکنون" نیاز به کمک دارند؛ رنگ زرد برای کسانیکه "بزودی" نیاز به کمک خواهند داشت؛ و رنگ سبز برای آنهایی که می‌توانند شرایط را در خانه مدیریت کنند و اکنون نیاز به "مراجعه ندارند". آزمایش فقط از کسانی گرفته می‌شود که علائم خفیف تا متوسط را دارند بعلاوه اینکه در "تله‌هلت" ثبت‌نام کرده‌اند. هفته گذشته این استان اعلام کرد که در حال ایجاد 13 مرکز ارزیابی جدید کرونا در سراسر استان است.
همه اطلاعات این استان در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
 
یوکان
یوکان از افرادی که از استان، قلمرو، یا خارج کشور به یوکان وارد می‌شوند خواسته تا 14 روز خود را قرنطینه و علائم‌شان را کنترل و ثبت کنند و در صورت بروز علائم، قبل از مراجعه به اورژانس، یا پزشک خانواده، یا کلینیک یا مرکز بهداشت محلی، در ابتدا با تلفن اطلاعات 24 ساعته بهداشتی مانند 811 تماس بگیرند. بعلاوه یک ابزار ارزیابی آنلاین را نیز برای افرادی که علائم این بیماری را از خود نشان ‌داده‌اند راه‌اندازی کرده است.
همه اطلاعات این قلمرو در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
 
قلمرو شمال غربی
قلمرو شمال غربی کانادا مرزهای خود را به روی افرادی که از خارج وارد می‌شوند بسته است. این قلمرو اینک یک ابزار خود ارزیابی آنلاین دارد و مرکز بهداشت و خدمات اجتماعی قرارهای تلفنی پزشکان را افزایش داده تا برای کسانیکه نیاز به ارزیابی حضوری در مراکز مراقبت‌های بهداشتی دارند، فضای لازم را فراهم کند. رئیس ارشد بهداشت عمومی قلمرو شمال غربی گفت كه با توجه به محدودیت بیمارستان و اجتماعات جدا از هم این قلمرو، آنها بسیار آسیب‌پذیر هستند، و خاطرنشان كرد: 7 روز طول می‌كشد تا نتایج آزمایشات از آزمایشگاه آلبرتا برگردد.
همه اطلاعات این قلمرو در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
 
نوناووت
نوناووت از هر کسی که از هر نقطه‌ای وارد این قلمرو می‌شود می‌خواهد تا 14 روز خود را قرنطینه کند. اگر به هر دلیلی و به هر میزانی در معرض بیماری کرونا قرار گرفته‌اید، "باید در خانه" بمانید، و پزشک و سیستم بهداشت عمومی را آگاه کنید.
همه اطلاعات این قلمرو در مورد کرونا در این وب‌سایت آمده است:
دولت فدرال کانادا
با توجه به اینکه بهداشت و پزشکی در کانادا موضوعی استانی و قلمروی است، اطلاعات فوق بایستی کلیه نیازهای شما را برآورده سازد. در صورتیکه نیاز به اطلاعات دیگری نیز دارید می‌توانید به وب‌سایت دولت فدرال کانادا نیز به آدرس زیر مراجعه نمائید:
Date: Wednesday, April 1, 2020 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهWebsite Design

Share this with: ارسال این مطلب به