بیزینس تاکسی‌های مرزی تقریبا دو برابر شده است
خدمات تاکسی‌های ایالات متحده اخیرا شاهد افزایش درآمدهای کلانی از کانادایی‌هایی هستند که در تلاش برای دور زدن قانون قرنطینه اجباری هتل در زمان وارد شدن از مرزهای هوایی کانادا، به آنها متوسل می‌شوند. مسافرینی که از طریق زمینی وارد کانادا می‌شوند نیازی به ورود به هتل قرنطینه ندارند.
خدمات حمل و نقل فرودگاه "لیموزین بوفالو" در آمریکا نمونه یکی از این موارد است که حداقل ۷۰ درصد درآمد خود را طی شیوع کرونا از دست داده اما این شرکت امروز می‌گوید شانس به آنها رو کرده و بیزینس آنها با رشد ۲ برابری مواجه شده است زیرا دورزنان کانادایی (موسوم به پرندگان برفی) که از ایالات‌های گرم و آفتابگیر ایالات متحده به خانه‌هایشان باز می‌گردند و می‌خواهند از زیر بار قرنطینه اجباری هتل فرار کنند از خدمات آنها استفاده می‌کنند و بسیار نیز راضی هستند!
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Minister Mary Ng Nowruz Canada, مری نگی نوروز
 
کانادایی‌های دورزن منبع خوشحالی و پول تاکسی‌های آمریکایی
از ۲۲ فوریه، مسافران هوایی که وارد کانادا می‌شوند باید پس از دادن تست کرونا تا سه روز در یک هتل مشخص خود را قرنطینه کنند تا پاسخ تست کرونای آنها برسد. در صورتیکه تست منفی باشد آنها می‌توانند برای ادامه قرنطینه ۱۱ روز باقیمانده به خانه‌هایشان بروند و در صورت مثبت بودن تست باید این ۱۱ روز را در هتل بمانند. هزینه این هتل‌ها برای سه روز تا ۲,۰۰۰ دلار اعلان شده است. مسافرانی که از طریق زمینی وارد کانادا می‌شوند از قاعده رفتن اجباری به هتل مستثنی هستند.
لطفا فیلم زیر را نگاه کنید

برای جلوگیری از قرنطینه هتل، برخی از این پرنده‌های برفی کانادایی در حال پرواز به شهرهای لب مرز ایالات متحده نزدیک به کانادا هستند (مانند بوفالو، نیویورک و سیاتل) و سپس از خدمات جابجایی زمینی (مانند لیموزین بوفالو) برای عبور از مرز کانادا استفاده می‌کنند. با اینکه کانادا می‌گوید پذیرای هیچ مسافری بجز موارد ضروری نیست اما قانونی برای جلوگیری از ورود کانادایی‌ها به کشور را نیز در دست ندارد. برخی از این پرندگان برفی که دارای ملیت آمریکایی نیز هستند، پس از ییلاق در کانادا به آسانی هم از راه هوایی و هم از راه زمینی دوباره به سوی مناطق گرمسیر آمریکا پرواز می‌کنند و بدین شکل ثابت کرده‌اند که کرونا حداقل جلوی پریدن‌های آنها را نمی‌تواند بگیرد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Shayda شیدا Film-Movie-Persian-Iranian-Shayda-Canada-AmirEbrahimi-Toronto
"کارلا بوچیو"، صاحب لیموزین بوفالو می‌گفت: "این سفرهای پرنده‌های برفی کانادایی یک نعمت الهی برایمان است... زمانیکه كانادا آن قانون هتل [قرنطینه اجباری] خود را وضع كرد، تلفن‌های ما بی‌وقفه شروع کرد به زنگ زدن... با اینکه ۲,۰۰۰ دلار زیاد نیست اما مسافران ما می‌گویند قرنطینه اجباری در هتل برای آنها حکم زندان را دارد و به همین دلیل می‌خواهند آنرا دور بزنند".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Lumiere-Exchange-Nowruz-صرافی-لومیر-هناره
تماس با ۳ سرویس تاکسی‌رانی دیگر در شهرهای بوفالو، ۱ سرویس در برلینگتون در ایالت ورمانت که حدود ۷۰ کیلومتر از مرز کبک فاصله دارد نشان داد که این پرندگان با صرف حدود ۱۰۰ دلار آمریکایی به مرز با کانادا می‌رسند اگر بخواهند با همان تاکسی مستقیما به خانه بروند کمی بیشتر پول خرج می‌کنند: رفتن تا داخل شهر نیاگارا حدود ۱۲۰ دلار دیگر، و مرکز شهر تورنتو حدود ۳۰۰ دلار دیگر هزینه خواهد داشت. همه این شرکت‌ها گفتند که این جابجایی پرنده‌ها در این زمان کرونایی برایشان پول و خوشحالی به ارمغان آورده است. بوچیو گفت که از اواخر فوریه شرکت وی به طور متوسط روزانه ۵۰ مشتری را از مرزهای کانادا عبور می‌دهد و بدین شکل بیزینس او ۲ برابر پیش شده و افزود: "من بیش از آنچه بتوانم به زبان بیاورم سپاسگزارم".
 
عبور از راه زمینی قوانین متفاوتی دارد
دولت فدرال هنگام تغییر قوانین سفر در ۲۲ فوریه و در تلاش برای جلوگیری از ورود نسخه‌های جدید کرونا از راه پروازهای بین‌المللی، در واقع به نوعی پرنده‌های برفی کانادایی در خارج از کشور را غافلگیر کرد و از آنها نیز خواست تا پیش از پرواز نتیجه تست منفی کرونای خود را رو کنند، با ورود به فرودگاه کانادایی یک تست کرونای دیگر دهند و حداقل سه روز از قرنطینه ۱۴ روزه خود را بطور اجباری در هتل طی کنند.
اما مسافرانی که از طریق زمینی وارد کانادا می‌شوند، هیچگونه شرط قرنطینه هتل ندارند. در عوض، آنها باید به مدت ۱۴ روز در خانه خود، خودشان را قرنطینه کنند و چندین آزمایش کوید-۱۹ انجام دهند، از جمله یک آزمایش در ایالات متحده ۷۲ ساعت پیش از ورود به مرز کانادا.
 
پرندگان برفی کانادایی چه می‌گویند؟
"جرسلاو استنزوک" یکی از پرندگان برفی کانادایی‌ست که برای فرار از قرنطینه اجباری هتل گفت در اواخر مارچ از فلوریدا به بوفالو پرواز کرده و سپس از طریق مرز زمینی "فورت اری" و از راه زمینی به خانه خود رفته است. او که واکسن کوید-۱۹ خود را نیز در فلوریدا زده می‌گوید در زمان شیوع کرونا اقدامات احتیاطی ایمنی لازم را انجام داده و به طور غیر مستقیم اشاره به این داشت که قانونی علیه وی وجود ندارد، گفت احساس می‌کند قرنطینه اجباری هتل اقدامی بیهوده است: "از من دو آزمایش کرونا می‌خواهید؟ باشد می‌دهم اما چرا باید سه روز در یک هتل مجازات شوم؟"
 
چرا رانندگان آمریکایی می‌توانند از مرز عبور کنند؟
"جان آرنت"، مدیر کل یک شرکت تاکسی لیموزین در بوفالو گفت که وی بعلت این قانون قرنطیه اجباری در هتل بسیار سرش شلوغ شده و می‌گوید بیشترین مکالمه‌اش با تلفن اینست: "آیا می‌توانید ما را به آن طرف مرز ببرید؟ بله، ما می‌توانیم شما را از مرز عبور دهیم. ما یک سرویس خدمات ضروری هستیم".
آژانس مرزی کانادا می‌گوید كه كارگران و کارمندان حمل و نقل خارجی، مانند رانندگان تاکسی و اتوبوس می‌توانند در این زمان که مرزهای کانادا و آمریکا بسته است نیز از مرز عبور کنند درصورتی كه بتوانند ثابت نمایند كه راننده هستند و خدمات مربوط به شغل خود را انجام می‌دهند. وقتی از این آژانس درباره پرندگان برفی کانادایی که در حال دور زدن قانون از طریق عبور از مرزهای زمینی و رفتن به خانه سوال شد، آژانس پاسخ مستقیمی نداد و در عوض، انواع جریمه‌ها و مجازات‌های دیگری را که کانادایی‌ها می‌توانند در صورت نقض قوانین قرنطینه با آن روبرو شوند را، ذکر کرد.

نماینده مجلس چه می‌گوید؟

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Leah-Taylor-Roy-MP-Aurora-Oak-ridges-Richmond-Hill-Nowruz

ایران استار در تماس تلفنی با مایکل پارسا، نماینده ایرانی‌تبار مجلس انتاریو نظر وی را در مورد انواع روش‌های دور زدن تست کرونا و یا قرنطینه اجباری هتل پرسید. مایکل گفت: "نمی‌دانم چرا مردم می‌خواهند قوانین را دور بزنند؛ قوانینی که فقط برای سلامتی خود آنها، خانواده آنها و دیگران تنظیم، تصویب و اجرا می‌شود. دور زدن بطور مستقیم یا غیر مستقیم به خودشان و هر شخص دیگری آسیب می‌زند".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Mjid-Jowhari-MP-RichmondHill-Nowruz

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, April 10, 2021 - 09:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به