سازمان بهداشت جهانی امروز دوشنبه اعلان کرد که هم اکنون در حال ردیابی چند ده نسخه متفاوت از کروناست
سازمان بهداشت جهانی امروز دوشنبه اعلان کرد که هم اکنون در حال ردیابی چند ده نسخه متفاوت از کروناست.
این سازمان می‌گوید به ویژه دو نوع فرعی از اومیکرون تحت بررسی‌ست زیرا قابلیت شیوع بسیار بالایی دارند و نیز از نظر عفونت بنظر خطرناک‌تر می‌آیند. بهداشت جهانی این دو نسخه را اومیکرون ب.آ-۴ و اومیکرون ب.آ-۵ نامگذاری کرده است.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
سازمان بهداشت جهانی: ۲ زیرشاخه خطرناک از ده‌ها نسخه اومیکرون را زیر نظر داریم
سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که نسخه‌های اومیکرون ب.آ-۴ و نیز ب.آ-۵ را به لیست تحت نظر خود اضافه کرده است. این سازمان در حال حاضر سایر اعضای خانواده اومیکرون از جمله اومیکرون ۱ و ب.آ-۲ را که اکنون نسخه‌های قالب بیماری در سطح جهانی هستند را در این لیست دارد و می‌گوید ب.آ-۱.۱ و ب.آ-۳ را نیز پیشتر در ماه گذشته وارد این لیست کرده اما بنظر می‌رسد شیوع ب.آ-۴ و نیز ب.آ-۵ جدی‌تر باشد.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
بهداشت جهانی می‌گوید که ردیابی این نسخه‌ها به دلیل "جهش‌های اضافی که دارند، نیاز به مطالعه بیشتری برای درک تأثیر آن‌ها بر انسان‌ها و نیز پتانسیل دور زدن واکسن‌ها" را لازم کرده و این سازمان بررسی خود را در این زمینه آغاز نموده است. ویروس‌ها همیشه جهش می‌یابند، اما ویروس کرونا که از انواع "سارس – کوو" است جهش‌های بیشتری را در زمان کوتاهی دارد. در میان این جهش‌ها ،برخی از جهش‌ها روی توانایی آنها برای انتشار بیشتر یا دور زدن واکسن‌ها که منجر به عفونت یا بیماری شدید می‌شوند، روی می‌دهند که اهمیت بیشتری دارند.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
30 Figures Dr. Abbas Milani - Book Iranian
به عنوان مثال اومیکرون ب.آ-۲ که اکنون تقریباً ۹۴ درصد از تمام موارد کرونا در جهان را به خود اختصاص داده دارای جهش‌های بسیار زیادی‌ست که بنظر می‌رسد نسبت به بقیه قابل انتقال‌تر باشد، اما شواهد تاکنون نشان می‌دهند که این نسخه احتمال ایجاد بیماری شدیدتری را بوجود نیاورده است. در مثال دیگری، نسخه‌های ب.آ-۴ و یا ب.آ-۵ اومیکرون که فقط چند ده مورد ابتلا از این نسخه‌ها به پایگاه جهانی آن گزارش شده، دارای این نوع جهش‌هاست.
ادامه مطلب پس از این تبلیغات
فراخوان هنر اعتراضی برای همراهی با هموطنان ایرانی
آژانس امنیت سلامت بریتانیا هفته گذشته اعلام کرد که اومیکرون ب.آ-۴ در آفریقای جنوبی، دانمارک، بوتسوانا، اسکاتلند و انگلیس از ۱۰ ژانویه تا ۳۰ مارس پیدا شده است. سازمان بهداشت جهانی می‌گوید همه موارد ب.آ-۵ تا هفته گذشته در آفریقای جنوبی شناسایی شده بودند، اما روز دوشنبه وزارت بهداشت بوتسوانا اعلام کرد که چهار مورد ب.آ-۴ و یا ب.آ-۵ را شناسایی کرده که همه در بین افراد ۳۰ تا ۵۰ ساله کاملا واکسینه روی داده، اگرچه علائم بیماری همه خفیف بوده است.
"تولیو دی اولیویرا" مدیر مرکز "واکنش سازمان بهداشت جهانی به اپیدمی" روز جمعه گفت: "علیرغم افزایش درصدی نسخه‌های ب.آ-۴ و ب.آ-۵ در هفته گذشته، اما هنوز این نسخه‌ها باعث اپیدمی و یا افزایش عفونت در آفریقای جنوبی نشده‌اند. انتظار می‌رود که همچنان نسخه اصلی اومیکرون نسخه غالبی باشد که منجر به زیرشاخه‌های بیشتری شود".

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, April 11, 2022 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به