همه ۱۶ راهی که دولت‌های کانادا و انتاریو الان بعلت کرونا به شما کمک مالی می‌دهند
سری گزارش‌های زنده، حضوری و اختصاصی ایران استار با دولت‌های کانادا:
دوشنبه ظهر "لیزا مک‌لئود" وزیر فرهنگ، گردشگری و ورزش انتاریو به همراه "پیتر بتنفلوی" وزیر اقتصاد انتاریو در یک میز گرد برای رسانه‌های منتخب شرکت کردند تا توضیحات مختصری درباره کمک‌های اخیر دولت به بیزینس‌های فرهنگی، گردشگری و ورزشی ارائه کنند. در این نشست علاوه بر کلیه کمک‌های دولت انتاریو، به کمک‌های دولت فدرال در سطح کانادا نیز پرداخته شد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
 
نشست اختصاصی ایران استار با وزراء: کلیه راه‌ها و شرایطی که در سال ۲۰۲۲ می‌توانید بعلت کرونا از دولت کانادا و انتاریو پول بگیرید
دولت انتاریو می‌گوید به بیزینس‌های منتخب کمک‌هایی ارائه می‌کند تا این بیزینس‌ها بتوانند از عهده هزینه‌ها، کارمندان و خانواده‌هایشان برآیند. در ابتدا مک‌لئود اشاره کرد که بعلت اعلانات بسته شدن برخی از بیزینس‌های انتاریویی بنا به دستور "داگ فورد" نخست وزیر استان که بسیاری از آنها در حوزه وزارتخانه‌ای وی قرار می‌گیرند، وی به همراه وزیر اقتصاد به بررسی راه‌ها و میزان کمک‌های مستقیم به آنها پرداختند و جلسه امروز یک جلسه "تکنیکی با جزئیات" می‌باشد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
پس از او بتنفلوی با اشاره به بودجه دولتی و نیازهای بیزینس‌ها گفت که دولت ۱۰ دسته بیزینسی را بعنوان کاملا تا قسمتی بسته شده و آسیب دیده ارزیابی کرده و قصد دارد به آنها کمک‌های مالی ارائه دهد. وی در ادامه افزود که گردشگران داخل استان انتاریو همچنان با گردشگری در داخل استان می‌توانند ۲۰% از هزینه‌هایشان را از دولت مستقیما پس بگیرند و سپس توضیح داد که در مجموع کمک‌های دولتی به چهار دسته "وزارت فرهنگ، گردشگری و ورزش انتاریو"، "وزارت اقتصاد انتاریو"، وزارت "توسعه اقتصادی، کارآفرینی و تجارت" و "دولت فدرال کانادا" تقسیم می‌شوند.

کمک‌های وزارت فرهنگ، گردشگری و ورزش انتاریو:

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
به چهار زیرگروه زیر تعلق می‌گیرد:

 1. مجموعا ۲۰ میلیون دلار کمک مستقیم به کلیه بیزینس‌های فرهنگی که به فستیوال‌ها، رویدادها و گردشگری قرار دارد که درخواست‌کنندگان باید درخواست‌های خود را تا حداکثر ۲ فوریه ارسال کنند.
 2. شامل برنامه‌های ورزشی است که آخرین زمان برای اقدام آن دیروز ۱۰ ژانویه پایان یافت.
 3. شامل صنعت گردشگری محلی می‌شود که دولت درخواست‌نامه‌ای از آنها فعلا نمی‌پذیرد و قرار است میزان و چگونگی پرداخت‌ها در هفته‌های آینده اعلان گردد.
 4. کمک به برنامه‌های اجتماعی‌ست که به غیرانتفاعی‌ها، بومیان، برنامه‌های شهری و نیز قومی تعلق می‌گیرد که پنجره اقدام این بخش نیز پیشتر بسته شده و میزان و چگونگی پرداخت به آنها نیز در هفته‌های آینده اعلان می‌شود.

 

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
کمک‌های وزارت اقتصاد انتاریو:
شامل دو زیر گروه است که یکی بصورت پرداخت پولی صورت می‌گیرد و دیگری بصورت عدم دریافت موقت مالیات.

 1. کمک مالیات املاک و انرژی: شامل بیزینس‌هایی‌ست که کاملا یا مقداری بسته شده‌اند که دولت می‌گوید این بخش را گسترده‌تر کرده است. این بیزینس‌ها ۵۰ تا ۱۰۰ درصد "مالیات املاک" و نیز "انرژی مصرفی" خود را با پرداخت مستقیم دولت به حسابشان دریافت می‌کنند؛ بطوریکه آنهایی که ۵۰ درصد بسته شده‌اند ۵۰ درصد و آنهایی که کاملا بسته شده‌اند ۱۰۰ درصد مالیات املاک و انرژی مصرفی را پس می‌گیرند و باید حداکثر تا ۱۸ ژانویه مدارک خود شامل درخواست و نیز اثبات فعالیت و نیز میزان هزینه‌هایشان را ارسال دارند. این پرداخت برعکس دفعه گذشته اتوماتیک نخواهد بود و بیزینس‌ها باید دوباره اقدام کنند. وزارت اقتصاد می‌گوید از ۱۸ ژانویه و برای ۲۱ روز قیمت انرژی که پیشتر از "حداقل بعلت کرونا" به عادی بازگشته بود را دوباره به "حداقل بعلت کرونا" بازگرداند. این کمک‌ها حدود ۸۱ میلیون دلار از جیب دولت خواهد کاست.
 2. کمک گردش مالی: طی این کمک دولت انتاریو به بیزینس‌ها اجازه می‌دهد تا برای ۶ ماه که از اول ژانویه حساب می‌شود، مالیات‌های خود به دولت را همراه با جریمه و نیز سود به تعویق اندازند. این کمک که در این ماه به ۷.۵ بیلیون دلار تاخیر در دریافت می‌رسد شامل حال ۸۰,۰۰۰ بیزینس و ده نوع مالیات مختلف می‌شود. دولت انتاریو می‌گوید این برنامه تا اول جولای باز است و از دولت فدرال هم خواسته تا مانند انتاریو عمل کنند.

 
کمک وزارت توسعه اقتصادی، کارآفرینی و تجارت انتاریو:
این کمک به بیزینس‌هایی که کمتر از ۱۰۰ کارمند دارند (چه تمام وقت، چه نیمه وقت، از هر نوع که باشد) در ماه مارچ مبلغ ۱۰,۰۰۰ دلار پول می‌دهد. این بیزینس‌ها شامل ده دسته زیر می‌شود:

 1. رستوران‌ها و مشروب‌فروشی‌ها (بارها)
 2. مکان‌های ورزشی سرپوشیده
 3. امکان تفریحاتی مسابقاتی از جمله کازینوها
 4. جلسات عمومی و مراسم‌ها و رویدادها
 5. سینماها و نمایش‌های هنری
 6. صنعت گردشگری و توریسم
 7. موزه، گالری، آکواریوم، باغ وحش، مراکز علمی عمومی، مناطق جاذبه‌های گردشگری، اماکن تاریخی، باغ‌ها
 8. کنفرانس‌ها و سمینارها
 9. امتحانات رانندگی
 10. برنامه‌های پیش و پس از مدرسه هستند

این بیزینس‌ها باید شامل دستور بسته شدن یا محدود شدن انتاریو در ۵ ژانویه باشند و تا ۱۴ ژانویه به کار خود ادامه داده باشند و نیز حداقل ۲۰% درآمدشان را در ماه ژانویه امسال ۲۰۲۲ نسبت به ماه قبل از آن یعنی دسامبر ۲۰۲۱ از دست داده باشند. این گروه باید درخواست خود را تا اوایل فوریه ارسال دارند زیرا پرداخت به این گروه نیز اتوماتیک نیست و آنها می‌توانند این پول دریافتی را هرگونه که دوست دارند خرج کنند. اما آنهایی که تازه بیزینس ثبت کرده‌اند و یا از هیچ کمک مالی قبلی استفاده نکرده‌اند شامل این کمک نمی‌شوند بلکه برای آنها اگر بتوانند ثابت کنند در ماه ژانویه نسبت به دسامبر ۲۰% درآمدشان را از دست داده‌اند و کلیه اطلاعات ثبت بیزینسی و بانکی و کارمندی خود را ارسال دارند، طبق روند موسوم به خط ۲ خواهند توانست ۱۰,۰۰۰ دلار پول بگیرند.
 
کمک‌های دولت فدرال:

ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Best Persian Iranian Directory

در ادامه این جلسه به کمک‌های دولت فدرال پرداخته شد که به دو دسته کمک به افراد و کمک به بیزینس‌ها تقسیم می‌شود:

 • کمک به افراد: به سه قسمت تقسیم می‌شود:
  1. کمک بسته شدن کار کارمندان و کارگران کانادا؛ که به افراد شاغل و خوداشتغالی که به دلیل بسته شدن محل کارشان نمی‌توانند کار کنند درآمد موقت می‌دهد
  2. کمک بعلت بیماری کرونا؛ به افراد شاغل و خوداشتغالی که به دلیل بیماری شدن خودشان و یا به واسطه بیماری دیگران مجبور به قرنطینه کردن خودشان شده و قادر به کار نیستند، از جمله آنهایی که به واسطه داشتن یک بیماری زمینه‌ای در معرض خطر قرار می‌گیرند، حمایت درآمدی ارائه می‌کند
  3. کمک‌های مراقبت‌کننده‌ها؛ که به افرادی که به واسطه کمک و مراقبت کردن از دیگران (مانند رسیدگی به یک فرد کرونایی یا رسیدگی از فرزند زیر ۱۲ سال یا یکی از اعضای خانواده که نیاز به مراقبت تحت نظارت دارد) حمایت درآمدی ارائه می‌دهد.
 • کمک به بیزینس‌ها: شامل ۶ برنامه می‌شود:
  1. گردشگری و مهمان‌نوازی: که یارانه‌های دستمزد و اجاره به مشاغل گردشگری و مهمان‌نوازی منتخبی که هنوز درگیر کرونا هستند تا ۷۵% درآمدشان کمک می‌کند.
  2. مشاغل بیشترین آسیب دیده: که یارانه دستمزد و اجاره تا ۵۰% دریافت می‌کنند.
  3. بسته شدن بنا به اعلان مقامات استان و منطقه: که به کسب و کارهایی که بطور رسمی و بعلت شیوع کرونا باید بسته باشند یارانه دستمزد و اجاره می‌گیرند که حداکثر تا ۷۵% را شامل می‌شود.
  4. استخدام نیروی کار: یارانه کمکی به استخدام افراد می‌کند که در آن بخشی از دستمزد کارمند جدید بصورت ساعت کاری ارائه می‌دهد.
  5. کمک اعتباری به بیزینس‌ها آسیب خورده: به کسب و کارهایی که به شدت تحت تأثیر کرونا قرار گرفته‌اند، دسترسی به وام‌های تضمین شده و کم بهره از ۲۵,۰۰۰ تا ۱,۰۰۰,۰۰۰ دلار برای گردش نقدی عملیاتی می‌دهد.
  6. کمک به صنعت گردشگری: به کسب و کارها و گردشگری کمک می‌کند تا عملیات روزانه خود را مطابق الزامات بهداشت عمومی ضد کرونا کنند و بتوانند برای رشد محصولات و خدمات آینده سرمایه‌گذاری کنند.

این گزارش بصورت زنده با نشست ایران استار و حضور دو وزیر تهیه شده است. ایران استار رسانه مورد اعتماد دولت‌های فدرال و استانی کاناداست.

بیشتر بخوانید:


اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, January 11, 2022 - 12:15

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به