در کانادا بین ۲۶ سپتامبر و ۳ اکتبر، تعداد بستری‌های بیمارستانی از ۴,۵۵۷ نفر به ۵,۰۷۰ نفر افزایش یافته است
بنا به اعلان سازمان بهداشت جهانی، این دو زیرشاخه جدید اومیکرون بسرعت در ظهور و جهانی شدن هستند.
کارشناسان بیماری‌های عفونی می‌گویند که دو نوع جدید شناسایی شده از سویه اومیکرون کووید-۱۹ در ماه‌های اخیر می‌تواند در طول پاییز و زمستان در کانادا، باعث افزایش موارد و بستری شدن در بیمارستان شود. داده‌ها نشان می‌دهد که در کانادا بین ۲۶ سپتامبر و ۳ اکتبر، تعداد بستری‌های بیمارستانی از ۴,۵۵۷ نفر به ۵,۰۷۰ نفر افزایش یافته و امروز مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا (CDC) اعلام کرد که به دلیل این زیرشاخه‌های جدید گزارش‌های خود را از ماهانه به هفتگی تغییر می‌دهد.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
زیرشاخه‌های جدید گذرنده از واکسن اومیکرون ب.آ ۲.۷۵ و ب.کیو ۱.۱، در حال فتح جهان هستند
کارشناسان می‌گویند که زیرشاخه‌های جدید ب.آ ۲.۷۵ و ب.کیو ۱.۱ به سرعت در کشورهای مختلف در حال گسترش هستند. ب.کیو ۱.۱ یک زیرشاخه از ب.آ ۵ است که قبلا در بریتانیا هم شناسایی شده و در هفته‌های اخیر موارد ابتلا به آن افزایش یافته است. زیر شاخه ب.آ ۲.۷۵ که مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری در ماه سپتامبر آن را به عنوان یک نوع "فرعی" نامگذاری کرد، به سرعت در هند و سنگاپور در حال گسترش است. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، نوع اومیکرون و زیرشاخه‌های آن در ۳۰ روز گذشته، ۹۹.۹ درصد از عفونت‌های موارد جدید را در بر می‌گیرند. این سازمان می‌گوید ب.آ ۵  همچنان سویه غالب جهانی با ۸۰.۸% از موارد است اما زیرشاخه‌های دیگری از جمله آن‌هایی که در خانواده ب.آ ۲ هستند، که شامل ب.آ ۲.۷۵ نیز می‌شود، در حال ظهور هستند.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"کالین فرنس"، اپیدمیولوژیست و استادیار دانشکده بهداشت عمومی "دالالانا" در دانشگاه تورنتو، می‌گوید: "ما در سطح جهانی، همه محافظت‌ها را برداشته‌ایم و با این کار انگار در حال ایجاد یک ظرف کِشت میکروب عظیم برای تنوع زیستی اومیکرون هستیم که به آن فرصتی برای جهش و تغییر می‌دهد، و ویروس هم از آن بهره می‌برد". وی در ادامه می‌افزاید که کاهش و یا رها کردن اقدامات بهداشت عمومی، فرصتی را برای نوع اومیکرون ایجاد کرده است تا انواع فرعیِ سیستم ایمنی گریزِ بیشتری را ایجاد کند. او توضیح داد که محدودیت‌های کمتر در سطح جهانی به معنای موارد ابتلای بیشتر است، زیرا هنوز در هر روز میلیون‌ها مورد جدید ثبت می‌شوند و موارد بیشتر به این معنی است که ویروس فرصت بیشتری برای جهش دارد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
"هوراسیو باخ"، استادیار بالینی در بخش بیماری‌های عفونی در دانشگاه بریتیش کلمبیا، گفت: "ما سویه جدیدی داریم که در حال فرار از سیستم ایمنی است و آنتی‌بادی‌هایی که در اختیار داریم برای جلوگیری از عفونت چندان خوب نیستند، چون محافظت‌های فیزیکی (مانند ماسک، فاصله اجتماعی و قرنطینه) را نداریم، ویروس‌ها با این میزان زیاد در حال تکثیر هستند". وی افزود: "واکسن دو ظرفیتی جدید که اکنون در کانادا در دسترس است، نوع اومیکرون و سویه اصلی کووید-۱۹ را هدف قرار می‌دهد اما این امکان وجود دارد که واکسن دو ظرفیتی در برابر سویه‌های آینده کار نکند، زیرا برای دانشمندانی که واکسن‌ها را تولید می‌کنند، همگام شدن با واریانت‌های مختلف در حال ظهور می‌تواند مشکل باشد".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
مطالعه‌ای که در ماه سپتامبر در مجله پزشکی "نیوانگلند" منتشر شد، نشان داد که درمان‌های مورد استفاده برای بهبود علائم عفونت کووید-۱۹، از جمله "رمدسیویر"، "مولنوپیراویر"، و "نیرماترولویر" نیز ممکن است در برابر زیرمجموعه ب.آ ۲.۷۵ و موثر باشند، اما داروهایی مانند "رجن‌کو" ممکن است کمتر موثر باشد. اینها داروهای ضد ویروسی هستند که می‌توانند از تکثیر بیشتر ویروس در بدن جلوگیری کنند.
آمار کنونی کرونا بر پایه برداشت‌های نمونه از فاضلاب‌ها، حدود ۳,۲۰۰ بیمار جدید روزانه، ۱۲۰ مرگ بر اثر کرونا و بیش از ۶۷۰ بیمارستانی بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه را نشان می‌دهد. کانادا هنوز بررسی و آمارگیری از ب.آ ۲.۷۵ و ب.کیو ۱.۱ را آغاز نکرده ولی به گفته باخ احتمال وجود فعال این دو زیرشاخه در کشور بسیار بالاست.

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


برای صدها خبر کرونا در صفحه ویژه کووید ایران استار اینجا را کلیک کنید.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Saturday, October 8, 2022 - 04:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به