به نظر می‌رسد که در این گونه، اتصال ویروس به سلول‌های بدن انسان، نسبت به زیرشاخه‌های دیگر، محکم‌تر و کارآمدتر است
در حالیکه کرونای اومیکرون ب.کیو ۱.۱ در کانادا به سرعت در حال گسترش است، برای اولین بار، یک نسخه متفاوت دیگری از کرونا به نام "ایکس بی‌بی ۱.۵" در حال گسترش در آمریکاست.
دانشمندان در خصوص علت سرعت شیوع این نسخه می‌گویند: "به نظر می‌رسد که در این گونه، اتصال ویروس به سلول‌های بدن انسان، نسبت به زیرشاخه‌های دیگر، محکم‌تر و کارآمدتر است".
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
شیوع وحشتناک کرونای اومیکرون ایکس بی‌بی در آمریکا که حتی از واکسن اومیکرون هم رد می‌شود: هر هفته تعداد مبتلایان دو برابر می‌گردد
بر اساس داده‌های منتشر شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، اومیکرون ایکس بی‌بی ۱.۵ اکنون حدود ۴۱% از موارد جدید ابتلا در سراسر ایالات متحده را تشکیل می‌دهد و شیوع آن از هفته گذشته، یعنی ۲۴ دسامبر، از ۲۱.۷%، تقریبا دو برابر شده است. دانشمندان و مقامات بهداشت عمومی ماه‌ها است که مجموعه زیرشاخه‌های "ایکس بی‌بی" را به دقت زیر نظر گرفته‌اند، زیرا این سویه‌ها دارای جهش‌های بسیاری‌ست که می‌تواند واکسن‌های کووید ۱۹ و بوسترهای اومیکرون را کاملا دور بزند یا کم‌اثر کند و باعث عفونت‌های جدید گردد. ایکس بی‌بی اولین بار در ماه آگوست در هند شناسایی و به سرعت در آنجا تبدیل به گونه غالب شد. به همین ترتیب اکنون این نسخه در سنگاپور هم گونه غالب است و از آن زمان به بعد به خانواده‌ای از زیرشاخه‌ها از جمله "ایکس بی‌بی ۱.۵" و "ایکس بی‌بی ۱" تبدیل شده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
"اندرو پکوس" ویروس‌شناس در دانشگاه جان هاپکینز آمریکا می‌گوید: "ایکس بی‌بی ۱.۵ با اعضای خانواده‌اش متفاوت است، زیرا دارای یک جهش اضافی است که باعث می‌شود بهتر به سلول‌ها متصل شود". وی افزود: "ویروس برای اینکه بتواند در ورود به سلول‌ها کارآمدتر باشد باید محکم‌تر به سلول‌ها بچسبد و این ممکن است به ویروس کمک کند تا افراد را با میزان بیشتری آلوده کند". از سوی دیگر "یونلونگ ریچارد کائو" دانشمند و استادیار دانشگاه پکن نیز سه‌شنبه گذشته داده‌هایی را در توییتر منتشر کرد که نشان می‌داد ایکس بی‌بی ۱.۵ نه تنها به‌اندازه نوع ایکس بی‌بی ۱ که بسیار ایمنی گریز است آنتی‌بادی‌های محافظ را دور می‌زند، بلکه از طریق یک گیرنده کلیدی می‌تواند حتی بهتر و موثرتر نیز به سلول‌ها متصل شود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
دانشمندان دانشگاه کلمبیا در مطالعه‌ای که اوایل این ماه در مجله «سل» منتشر شد، هشدار دادند که افزایش زیرشاخه‌هایی مانند ایکس بی‌بی اثربخشی واکسن‌های فعلی کووید ۱۹ را مختل می‌کنند و منجر به افزایش عفونت‌ها و یا عفونت‌های مجدد می‌شوند. زیر شاخه‌های ایکس بی‌بی همچنین در برابر "ایوشلد"، یک آنتی بادی که بسیاری از افراد با سیستم ایمنی ضعیف برای محافظت در برابر عفونت کووید به آن تکیه می‌کنند، مقاوم هستند زیرا آزمایشات نشان داده که بدن دارندگان این آنتی‌بادی حتی پس از تزریق واکسن‌ها پاسخ قوی و لازم در مقابله با این نسخه از ویروس را نشان نمی‌دهد. دانشمندان مقاومت این زیرشاخه‌ها را "هشدار دهنده" توصیف کردند و محققان دریافتند که زیرشاخه‌های ایکس بی‌بی نسبت به زیرشاخه‌های "ب.کیو" که اکنون در حال جهانی شدن و گسترش در کانادا هستند، در ایمنی گریزی از بوسترهای اومیکرون، به شدت موفق‌تر هستند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
توضیحات دانشمندان
دکتر "دیوید هو" نویسنده یک رشته مطالعه از دانشگاه کلمبیا، با تایید نظر دیگر دانشمندان تایید می‌کند که جهش ایکس بی‌بی ۱.۵ احتمالا نسبت به سایر زیر شاخه‌های ایکس بی‌بی دارای برتری است، زیرا بهتر به سلول‌ها متصل می‌شود. وی همچنین گفت: "ایکس بی‌بی ۱.۵ تقریبا به اندازه ایکس بی‌بی اصلی و ایکس بی‌بی ۱ که تا به امروز دو زیر شاخه مقاوم نسبت به آنتی بادی‌های محافظ در برابر عفونت و واکسیناسیون هستند، ایمنی گریز است".
دکتر "آنتونی فائوچی" که درحال کناره‌گیری از سمت خود به عنوان مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید است، قبلا گفته بود که زیرشاخه‌های ایکس بی‌بی محفاظتی را که بوسیله بوسترها در بدن و در برابر عفونت بوجود آمده است، کاملا کاهش می‌دهند. وی در جریان کنفرانس نوامبر در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: "شما می‌توانید از بوسترها انتظار محافظت داشته باشید، اما نه محفاظتی کامل و در حد مطلوب. در سنگاپور عفونت‌های ناشی از ایکس بی‌بی افزایش زیادی داشته، اما خوشبختانه میزان موارد بستری بیمارستانی به همان میزان افزایش پیدا نکرده است".
پکوس نیز می‌گوید با افزایش سفرها در تعطیلات آخر سال، ایکس بی‌بی ۱.۵ می‌تواند باعث افزایش موارد ابتلا در ایالات متحده شود. با این حال، او افزود: به نظر می‌رسد بوسترها از بروز بیماری‌های جدی جلوگیری می‌کنند. وی افزود: "به نظر می‌رسد که واکسن‌ها و بوسترهای دو ظرفیتی، همچنان از افراد در برابر بستری شدن در بیمارستان به واسطه بیماری شدید محافظت می‌کنند. به همین دلیل برای ایجاد محفاظتی پایدار در برابر این گونه‌های جدید و جلوگیری از بروز بیماری‌های سخت و جدی، بر نیاز به دریافت واکسن‌های بوستر، به‌ویژه در جمعیت‌های آسیب‌پذیر تأکید می‌شود".

بیشتر بخوانید:

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


برای صدها خبر کرونا در صفحه ویژه کووید ایران استار اینجا را کلیک کنید.

لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Monday, January 2, 2023 - 19:30

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به