این بدان معنا نیست که این غذاها و نوشیدنی‌ها از شما در برابر کوید-۱۹ محافظت می‌کنند، اما این یافته‌ها می‌تواند کاتالیزوری برای کشف‌های بزرگتر و مقاومت بیشتر بدن شما باشد
در حالی که روند جهانی واکسن کوید-۱۹ به آرامی ادامه می‌یابد و میلیون‌ها نفر منتظر واکسن هستند؛ تا زمان رخت بر بستن این بیماری هر شخصی در جهان می‌تواند هر روز کارهایی انجام دهد تا سلامتی خود را حفظ کند.
علاوه بر ادامه دادن به ماسک زدن، رعایت فاصله‌های اجتماعی، شستن دست‌ها و غیره بنظر می‌رسد رژیم غذایی نیز بتواند با وارد کردن یون‌هایی به خون روی کمتر کردن اثر کرونا در بدن نقش داشته باشد. پیشتر بنظر می‌رسید شکلات تلخ یا چای سبز اثر بسیار مثبتی داشته باشند، اکنون یک مقاله علمی تعدادی از خوردنی‌هایی که می‌تواند بالقوه موثر باشد را برایتان لیست کرده است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
متخصصان محقق آمریکایی: غذاهایی که می‌توانند علیه کرونا موثر باشند چیستند؟
پروفسور "دی یو زی" استاد زیست‌شناسی گیاهی و میکروبی و "یو ژو"، دانشجوی دکترای او در آزمایشگاه دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی دریافته‌اند که ترکیبات شیمیایی موجود در برخی غذاها و نوشیدنی‌ها ممکن است از عملکرد آنزیم خاصی که در ویروس کرونا وجود دارد جلوگیری کند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
طبق مطالعه آنها که در مجله "پیشقراولان" (فرانتیرز) منتشر شده، نشان می‌دهد شکلات تلخ، چای سبز و انگور موسکادین (نژادی بومی که در جنوب آمریکا می‌روید) همه حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که می‌توانند به عملکرد پروتاز موجود در سارس-کو-۲ (ویروسی که باعث کوید-۱۹ می شود) متصل شده و به طور موثری جلوی آن را بگیرند. اگر آنزیم پروتاز این ویروس مهار شود، ویروس نمی‌تواند تکثیر گردد. بازدارنده‌های پروتاز از تشکیل ویروس‌های بالغ شده جلوگیری می‌کنند.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
زی در مقاله‌اش گفته: "یكی از اهداف آزمایشگاه ما یافتن مواد مغذی در مواد غذایی یا گیاهان دارویی است كه مانع از چسبیدن ویروس به سلول‌های انسانی، و یا ازدیاد ویروس در سلول‌های انسانی شود".
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
 
دقیقاً چه چیزی؟
این محققان مشاهده کردند که پروتاز اصلی (ام‌پرو) در ویروس سارس‌کو-۲ پس از تماس با ترکیبات شیمیایی مختلف گیاهی، به ویژه آنهایی که خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی دارند، واکنش نشان می‌دهد. شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای نشان داد که ترکیبات شیمیایی خاصی از پودر کاکائو، شکلات تلخ، چای سبز و دو نوع انگور موسکادین قادر به اتصال به بخش‌های مختلف پروتاز اصلی هستند.
زی می‌گوید که ام‌پرو بخشی دارد كه به مانند یک "جیب" است كه می‌تواند با تركیبات شیمیایی"پُر" شود و وقتی این جیب پُر شود، پروتاز عملکرد مهم خود را از دست می‌دهد. آزمایشات نتایج مشابهی را نشان دادند و ترکیبات شیمیایی موجود در چای سبز و انگور موسکادین عملکرد ام‌پرو را تقریبا کاملا مهار کردند. از طرف دیگر، ترکیبات موجود در شکلات تلخ و پودر کاکائو، فعالیت‌های ام‌پرو را تقریباً به نصف کاهش دادند.
زی گفت: "چای سبز دارای پنج ترکیب شیمیایی آزمایش شده است که به مکان‌های مختلفی در جیب ام‌پرو متصل می‌شوند و اساساً از عملکرد آن جلوگیری می‌کند. انگور موسكادین حاوی این مواد شیمیایی بازدارنده در پوست و دانه خود است. گیاهان از این ترکیبات برای محافظت از خود استفاده می‌كنند ، بنابراین جای تعجب ندارد كه برگ و پوست گیاه حاوی این تركیبات مفید باشد".

این بدان معنا نیست که این غذاها و نوشیدنی‌ها از شما در برابر کوید-۱۹ محافظت می‌کنند، اما این یافته‌ها می‌تواند کاتالیزوری برای کشف‌های بزرگتر و مقاومت بیشتر بدن شما باشد.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, February 21, 2021 - 08:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به