نمودارهای وی نشان می‌دهند که چنین دیدگاهی احتمالا در برخی از نقاط کانادا و دنیا می‌تواند کاربرد داشته باشد
طبق گفته‌های "مالگورزاتا (گوسیا) گاسپروویچ" زیست‌شناس ارشد دانشگاه کالگری، استان آلبرتا می‌تواند فقط طی هفت هفته کوید-۱۹ را ریشه‌کن کند. گاسپروویچ می‌گوید: "برای دستیابی به این مهم، تمام مشاغل غیر ضروری باید بسته شوند و همه مسافران بین‌المللی و بین استانی باید قرنطینه شوند".
گاسپروویچ در اینباره توضیح می‌دهد: "اگر بتوانیم از آمار شیوع خود ۵۰ درصد در طی هر پنج یا شش روز بکاهیم، در طی هفت هفته خواهیم توانست تعداد مبتلاها را به صفر برسانیم". او افزوده، برای مثال اگر آلبرتا با محدودیت‌های فعلی ادامه دهد تا ۹ مارس روزانه ۱,۰۰۰ ابتلای جدید روزانه کرونا خواهد داشت.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
 
زیست شناس آلبرتایی:  برای ریشه‌کن کردن کرونا ۷ هفته همه چیز را ببندید
گاسپروویچ که برای مشخص شدن موضوع بیشتر روی آمار استان آلبرتا توضیح می‌داد، گفت که کرونای جدید انگلیسی مانند ببری کمین کرده است که اگر حمله کند همه چیز را فرو خواهد ریخت. او افزود: "سرعت {شیوع} ویروس خیلی سریع است، انتقال‌پذیری آن بطور "نمایی" افزایش یافته و هر چهار روز به اندازه خودش اضافه و نتیجتا هر هشت روز دو برابر می‌شود". تعداد افزایش موارد ابتلای روزانه آلبرتا در اواسط تا اواخر ماه مارس به ۱,۰۰۰ نفر در روز با توجه به عدم گسترش کرونای انگلیسی و ادامه وضعیت فعلی استان تدوین شده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
نمودارهای وی نشان می‌دهند که چنین دیدگاهی احتمالا در برخی از نقاط کانادا و دنیا می‌تواند کاربرد داشته باشد. دکتر "تحین لادا" پزشک متخصص اطفال با پیش‌بینی‌های گاسپروویچ موافق است و معتقد است که موج سوم کرونا در آلبرتا کُشنده‌ترین موج به دلیل ورود کرونای انگلیسی خواهد بود. اخیرا انگلستان اعلان کرده که میزان کشته‌های نسخه جهش‌یافته انگلیسی این ویروس، کشتار بیشتری از نسخه اولیه چینی آن بجا می‌گذارد. هنوز آماری از نسخه‌های آفریقای جنوبی و برزیلی این ویروس در مقایسه با دیگر نسخه‌ها ارائه نشده اما گفته می‌شود آنها نیز به خطرناکی نسخه انگلیسی باشند.

لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
لادا می‌گوید: "برای مقابله با کرونای انگلیسی نیاز به بستن شدیدتر و واقعاً قوی‌تری داریم و ترس من این است که ما بجای انجام اقداماتی جلوتر از خود ویروس، تبدیل به انجام دهنده اقدامات پس از ورود و گسترش آن شویم". البته او می‌گوید اشخاصی مانند تربیت کننده‌های ورزشی که با یک نفر در آن واحد کار می‌کنند می‌توانند به کارشان ادامه دهند، یعنی وضعیت بستن اقتصادی نیاز به قرنطینه کامل همگانی ندارد اگرچه همراه با کاهش محدودیت‌های زیاد و چالش‌برانگیزی خواهد بود.

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, January 31, 2021 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به