محققان تقریبا به این دو سوال مهم پاسخ داده‌اند اما می‌گویند تحقیقات بیشتری نیاز است
طبق دو گزارش منتشر شده تحقیقاتی در طول هفته گذشته، مشخص شده افرادی که پس از ابتلا به کرونا واکسن نیز زده‌اند برای مدت زمانی بیشتر از آنچه قبلا پیش‌بینی می‌شد، ایمن خواهند بود. اگرچه واکسن‌های کوید-۱۹ ضریب اطمینان مردم را در کنترل کرونا بالا برده‌اند و سرانجام منجر به بازگشایی خواهند شد اما کرونا با بجا گذاشتن بیش از نیم میلیون کشته فقط در آمریکا مدتی‌ست محققان را به فکر انداخته تا شرایط مختلف ایمنی ترکیبی با واکسن و کرونا را بررسی نمایند.
خوشبختانه، دو مطالعه جدید خبرهای خوبی را برای مردم به ارمغان آورده است: افرادی که هر دو دوز واکسن خود را زده باشند احتمالا حداقل برای یک سال ایمن خواهند بود و افرادی که هم کرونا گرفته باشند و هم دو دوز واکسن خود را زده باشند، حتی بیشتر از این زمان (مثلا تا ۱۹ ماه) ایمن خواهند بود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
 
دانشمندان پاسخ می‌دهند: اگر هم کرونا گرفته و هم واکسن زده‌اید چه مدت ایمن هستید؟ با واکسن چه مدت؟
با وجود اینکه دانشمندان آمریکایی چنین تحقیقاتی را اعلان کرده‌اند اما می‌گویند این نتایج کاملاً قطعی نیستند و اظهار می‌دارند: "این دو مطالعه در مقیاس کوچک انجام گرفته و هنوز مورد بررسی {توسط گروه‌های دیگر} قرار نگرفته است، بنابراین برای تأیید این یافته‌ها باید تحقیقات بیشتری انجام گردد". اما آنها می‌گویند به این نتایج امیدوار هستند زیرا نشان از وجود پارمترهای ایمن کننده در طولانی مدت داشته و هر دوی این تحقیقات بر روی افرادی که حدودا یک سال قبل در معرض ویروس کرونا قرار گرفته بودند تمرکز کرده و انجام شده است.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
یک مطالعه که در ژورنال معتبر "نیچر" منتشر شده، شواهدی از وجود سلول‌های زیاد پلاسما در طولانی مدت که ترشح کننده پادتن (آنتی بادی) علیه کروناست، را در مغز استخوان افرادی یافته که هشت ماه قبل از کرونا بهبود یافته بودند؛ و مطالعه دیگر، که به صورت آنلاین در "بایوریو" منتشر شده، نشان داد که تعداد گلبول‌های سفید ب (سلولهای ایمنی که بیماری را "به یاد می‌آورند" و علیه آن پادتن -آنتی بادی- تولید می‌کنند) در افرادی که به کوید-۱۹ مبتلا شده و بهبود یافته و سپس واکسن زده‌اند بیش از یک سال پس از بهبودی تقریبا ثابت مانده است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
مطالعه دوم حاوی برخی از خبرهای خوب دیگر هم هست: "داده‌ها نشان می‌دهند که ایمنی در این افراد با زدن واکسن‌های ام‌آر‌ان‌ای، هم با داشتن پادتن و هم با داشتن گلبول‌های ب برای مدت‌های بسیاری در سطح بالایی باقی می‌ماند و برخی از پادتن‌ها با گذشت زمان قابلیت انطباق نیز می‌یابند". به همین علت اگرچه نسخه‌های جدید کرونا می‌توانند نگران کننده باشند اما این سطح بالای ایمنی و انعطاف احتمالا تا میزان زیادی در مقابل دیگر نسخه‌ها می‌تواند مدافع خوبی باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
 
محققان چه گفتند؟
دکتر "میشل نوسنزویگ"، که دکترای ایمنی شناسی از دانشگاه راکفلر در نیویورک دارد و هدایت مطالعه بایوریو را به عهده داشت می‌گوید: " افرادی که ابتدا کرونا گرفته و سپس دو دوز واکسن خود را زده‌اند، بدنشان واقعا واکنش فوق‌العاده‌ای از خود نشان می‌دهد و یک مجموعه فوق‌العاده‌ای از پادتن‌ها را می‌سازد بطوریکه آنها همچنان به تکامل پادتن‌ها ادامه می‌دهند". وی در مصاحبه با نیویورک تایمز افزوده: "انتظار دارم که آنها برای مدت بسیار طولانی دوام بیاورند. افرادی که هم کرونا گرفته و هم کاملاً واکسینه شده‌اند ممکن است به هیچ وجه به زدن دوز واکسن تقویتی (برای مدتی) نیاز نداشته باشند. اما افرادی که فقط واکسینه شده‌اند ممکن است در برخی موارد به زدن یک دوز تقویتی نیاز پیدا کنند".
همانطور که "جیل گرایمز"، پزشک خانواده در تگزاس می‌گوید، کرونا که از خانواده سارس است، مانند آنفلوانزا عمل می‌کند، به این معنی كه برای مقابله با آن نیز احتمالا هر ساله ممكن است نیاز به زدن واکسن تقویتی داشته باشیم "نه به این دلیل كه ایمنی ما نسبت به سال قبل از بین می‌رود، بلکه برای اینکه ویروس در طی سال احتمالا به اندازه‌ای جهش یافته و تغییر کرده که محافظت سال گذشته دیگر موثر و کافی نیست".
مطالعه نیچر، چنین نشان می‌دهد که واکسیناسیون افرادی که حتی قبلا کرونا گرفته‌اند می‌تواند بسیار اهمیت داشته باشد. هر دوی این تحقیقات می‌گویند برای نتیجه‌گیری نهایی و قاطع از آنها، تحقیقات بیشتری لازم است اما آنچه همه بدان اعتراف دارند اینست که این نتایج بسیار امیدوار کننده هستند. پیشتر پیش‌بینی می‌شد مقاومت علیه کرونا حدود ۶ ماه دوام بیاورد و این یافته‌ها می‌گویند که واکسن زدن می‌تواند بسیار بیشتر از آنی که بنظر می‌آمد مفید باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


تاکنون تقریباً نیمی از جمعیت کانادا و ایالات متحده حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند و هر دو کشور با سرعت برنامه‌های واکسیناسیون خود را پیش می‌برند. هدف اولیه بایدن رئیس جمهور آمریکا واکسیناسیون حداقل یک دوزه دست کم ۷۰ درصد از بزرگسالان تا ۴ ژوئیه است و هدف اولیه ترودو نخست وزیر کانادا واکسیناسیون حداقل یک دوزه دست کم ۷۵ درصد از بزرگسالان تا سپتامبر.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Sunday, May 30, 2021 - 19:45

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به