با توجه به اینکه کشور کانادا به اتفاق مکزیک و آمریکا، میزبان جام جهانی 2026 انتخاب شده‌اند، این اتفاق خوب می‌تواند برای فوتبال تورنتو و مخصوصا برای جوان‌های ایرانی یک فرصت استثنایی باشد
این روزها در سرتاسر جهان آنچه که علاقمندان و دوست‌داران فوتبال را به خود مشغول کرده برگزاری بازی‌های جام‌جهانی 2018 روسیه است. جام جهانی 2018 بزرگترین رویداد ورزشی است که در کشور پهناور روسیه و در شهرهای مختلف آن برگزار می‌گردد و از سراسر جهان علاقمندان به این ورزش را راهی این کشور کرده است. کشور روسیه با پشتکار و کوشش فراوان و با به کارگیری توان و قدرت خود و با ایجاد، ترمیم و توسعه ورزشگاه‌ها و استادیوم‌های گوناگون سعی کرده است تا این رویداد مهم ورزشی را به نحو احسن مدیریت کرده و آخرین سرویس‌های ممکن را در اختیار 32 تیم ورزشی از کشورهای جهان، مربیان و همراهان و علاقمندان و ورزش دوستان، قرار دهد. علاقمندان و ورزشکاران علاوه بر شرکت در برگزاری مسابقات، از تورهای سیاحتی و گردشگری نیز استفاده به عمل آورده و از شهرهای زیبای کشور روسیه مانند سن‌پطرزبورگ، سوچی و مسکو و جلوه‌های تاریخی، هنری و اجتماعی آن بازدید به عمل می‌آورند. این تورهای سیاحتی و ورزشی از سرتاسر جهان به روسیه رفته‌اند و با توجه به قیمت‌های مناسب هتل‌ها، رستورا‌ن‌ها و اماکن تفریحی پیش‌بینی می‌گردد که این رویداد مورد استقبال فراوان قرار گیرد.
koroush tashtzarتیم فوتبال کشورمان نیز که در یک کوشش و فعالیت چشمگیر و تحت مدیریت سرمربی معروف خود کارلوس کیروش توانسته است بدون باخت در بازی‌های مقدماتی در جام جهانی حضور پیدا کند، پس از برد در مقابل تیم مطرح مراکش، اینک با امتیاز کسب کرده سرگروه، گروهB در تدارک مسابقه با اسپانیا و پرتغال است که من این مصاحبه را انجام داده‌ام. با آرزوی موفقیت برای تیم کشورمان، در شهر تورنتو به سراغ کوروش تشت‌زر رفتم که به حق نامبرده یکی از افراد خستگی‌ناپذیر و مدیر کارآفرین و لایقی است که متجاوز از 16 سال است به جامعه ورزشی ایرانیان تورنتو، هم با برگزاری کلاس‌های آموزشی فوتبال و هم با تصدی شغل سر‌دبیری مجله دنیای ورزش خدمات شایسته و ارزشمندی ارائه داده است. کوروش که این روزها با توجه به حضور تعداد قابل توجهی از ملی پوشان سابق فوتبال کشورمان در تورنتو سخت گرفتار برنامه‌ریزی کارها بودند، پیشنهاد مصاحبه من را با خوشرویی پذیرفتند و این گفتگو حاصل نشست با این کارشناس و متخصص فوتبال در تورنتو است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Siamak Shabani, Massey Baradaran, real estate Toronto Canada
-با سلام به شما، آقای کوروش تشت‌زر، از طرف نشریه ایران استار علاقمند هستم با توجه به اینکه این روزها همه جا حرف و صحبت درباره فوتبال است، مصاحبه‌ای با شما داشته باشم. لطفا خودتان را به خوانندگان ما معرفی کنید.
-من هم به شما عرض سلام دارم و به یاد می‌آورم که مدت چندین سال با شما در مجله دنیای ورزش و تماشا همکاری داشتیم. من حدود 16 سال است که در کانادا هستم. لیسانس شیمی دارم. در اینجا مدرسه فوتبال MT یونایتد را با آقای نادر میراحمدیان کاپیتان سابق تیم ملی و پرسپولیس راه‌اندازی کرده‌ایم. نزدیک 8 سال است که به آموزش فوتبال برای سنین بین 7 تا  13 و دیگر جوانان اشتغال داریم. این کار مورد استقبال جامعه ایرانی قرار گرفته. والدین از این کار حمایت می‌کنند. در کنار این کار، سردبیر مجله دنیای ورزش هم هستم. حدود 12 سال است که در این نشریه فعالیت دارم. همچنین علاوه بر این شغل، به عنوان یک مشاور املاک نیز کار می‌کنم در کمپانی "کینگز وی" KINGS WAY. اخیرا نیز یک تیم مشاور املاک با چندین نفر از افراد با تجربه در این زمینه ایجاد کرده‌ایم با عنوان "یورک ریل‌استیت تیم"، که در صدد هستیم نیازهای جامعه ایرانی و غیر ایرانی را صادقانه و کارشناسانه تامین کنیم. در کنار این فعالیت‌های گروهی گسترده یک سری کارهای فرهنگی هم انجام می‌دهم که معرف حضور خوانندگان است. از جمله آنها برگزاری جشن‌های نوروزی تحت عنوان "شب‌های فروردین" می‌باشد. این کار قدمتی 14 ساله دارد. سعی کرده‌ایم برای نوروز برنامه‌ای شایسته و در حد فرهنگ و ارزش‌های سنتی جامعه ایرانی برگزار نمائیم. امیدوارم کلیه فعالیت شخصی و گروهی من مورد رضایت جامعه ایرانیان تورنتو قرار گرفته باشد.
-خیلی متشکرم، چون این روزها، روز فوتبال است، لطفا یک دور‌نمای کلی از جریان‌های فوتبال دنیا و فوتبال ایران ارائه دهید.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما
-در حال حاضر جام جهانی 2018 روسیه در حال برگزاری است، این جام را بیشتر می‌توان به جنگ جهانی ورزش تعبیر کرد، چون تمامی تیم‌ها تا بیخ دندان مسلح به کلیه امکانات وارد روسیه شده‌اند. تیم ایران خوشبختانه توانست بازی اول را با یک کمی خوش‌شانسی برنده شود و سه امتیاز از مراکش بگیرد. ولی خوب بچه‌های ایران واقعا جنگیدند. این امتیاز حق آنها بود. این نتیجه زحمات آنها با یک مربی بین‌المللی شناخته شده یعنی کارلوس کیروش بود. در هیچ دوره‌ای تیم ما اینگونه هماهنگ، یک صدا و هم قسم نبودند، که بیایند برای کشورشان و مربی‌شان بجنگند. امیدواریم با توجه به نتیجه دیدار اسپانیا و پرتغال، بتوانیم دو بازی باقی مانده را با همین انسجام و یکدلی انجام دهیم و برای اولین بار از گروه خودمان صعود کنیم. اگر هم این کار مهم اتفاق نیفتد، باز هم تیم ملی ما شایسته تقدیر و تشکر است.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
-پیش‌بینی شما در رابطه با دو بازی باقی مانده تیم ایران چیست؟
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
- اسپانیا و پرتغال دو تیم مطرح این بازی‌ها هستند که در حد قهرمانی اروپا و جام جهانی می‌باشند. اسپانیا در 2010 قهرمان جام جهانی بوده و پرتغال در 2016 قهرمان اروپا شده. فوق ستاره‌ای به نام رونالدو دارد که یک تنه تیم اسپانیا را حریف است. بازی‌های سختی در پیش داریم. ما جلوی آنها نمی‌توانیم مثل جلوی مراکش بازی کنیم. باید یک سری تاکتیک‌های جدیدی بکار بگیریم. ولی من مطمئن هستم که آقای کیروش با تجربه‌ای که دارد می‌داند که چگونه ستاره‌های این دو تیم را مهار کند. در هر حال انتظار داریم که شاهد یک بازی خوب و در شان نام ایران باشیم و مردم ایران را خوشحال کنیم.
-در رابطه با اینکه چه تیمی ممکن است قهرمان جهان شود، چه نظری دارید؟
- پیش‌بینی در این دوره خیلی سخت است. چون مدعی خیلی است و هنوز دوره اول بازی‌ها پایان نیافته، ولی با توجه به بازی‌های انجام شده تاکنون می‌توانیم اسپانیا، پرتغال، آلمان، برزیل و فرانسه را جزو مدعیان اصلی بدانیم. این جام در حقیقت جام مبارزه مغزها است. هر مربی که بتواند تیمش را با برنامه‌ریزی بهتر به زمین بفرستد و از حریف ارزیابی بهتری داشته باشد، برنده است. ممکن است که ستاره‌ها بتوانند بعضی نتایج استثنایی بگیرند ولی به نظر می‌رسد که کار تیمی بر هر کاری اولویت دارد. دیدیم که ایسلند آمد و جلوی آرژانتین نتیجه مساوی گرفت. در هر صورت باید منتظر شد و بقیه بازی‌ها را دید، تا بتوان قضاوت و پیش‌بینی دقیق‌تری کرد.
- این روزها شما میهمان‌های ویژه از بازیکنان سابق ملی پوش‌های ایران در تورنتو دارید. در رابطه با این موضوع توضیح بفرمائید.
- ما برای حمایت از تیم ملی، مجله دنیای ورزش با کمک آقایان مصطفی‌زاده و حمید پارسا، یک برنامه‌ای تدارک دیدند و با مساعدت چند اسپانسر دیگر یک تعداد از بازیکنان قبلی تیم‌های فوتبال ایرانی که سابقه بازی در جام جهانی دارند را به تورنتو دعوت کرده‌اند و امیدواریم بتوانیم با این گروه و بازی کنندگانی که در تورنتو سکونت دارند یک بازی دوستانه‌ای برگزار کنیم که به این وسیله انرژی مثبتی به تیم ملی در روسیه برسانیم و حمایت و یکدلی خودمان را با آنها اعلام نمائیم. من هم در برگزاری این کار همکاری دارم.
- این بازی دوستانه چگونه برگزار می‌گردد، لطفا بیشتر توضیح دهید.
- این تعداد بازیکنان میهمان که آمده‌اند با یک سری از بازیکنان پیشکسوت فوتبال که در تورنتو هستند، به انضمام خود من و یک سری از جوان‌های شایسته‌ای که در تورنتو ساکنند، روی هم دو تیم تشکیل خواهند داد و این بازی دوستانه برگزار خواهد شد. موضوع کار فقط برد و باخت نیست، انجام این کار یک حرکت ورزشی و فرهنگی در جهت اعلام پشتیبانی و حمایت از تیم ملی در روسیه است. این بازی در روز شنبه 16 جون در سالن BIRCHMOUNT در اسکاربرور برگزار می‌شود.
- با توجه به اینکه خود شما هم یکی از بازیکنان سابق تیم استقلال بودید، درباره فعالیت‌های خودتان در تیم‌های مطرح ایران توضیح بدهید.
- من از سال 1367 تا 1369، سه سال در تیم استقلال تهران بازی می‌کردم. سال 70و71 رفتم به تیم کشاورز تهران که با بزرگانی مثل مرحوم قایقران، جواد زرینچه، محمد حسن انصاری فر، نادر محمدخانی، رضا شاهرودی، رضا عابدیان و خیلی از بزرگان دیگر، در این تیم همبازی بودم. دوباره سال 72 برگشتم به استقلال با جواد زرینچه و تا سال 75 آنجا بودم. سال 75 رفتم به تیم سایپا، تا سال 78 در سایپا بودم و با آقای پژمان جمشیدی هم بازی بودم. در سال 79 در تیم برق بازی می‌کردم که مربی آن سید علی افتخاری بود. سال 80 هم به کانادا مهاجرت کردم.
- با تشکر، می‌دانم که شما سخت مشغول برنامه های امروز فوتبال در تورنتو هستید، به عنوان حسن ختام این مصاحبه برای علاقمندان به فوتبال در تورنتو چه صحبتی دارید؟
- با توجه به اینکه کشور کانادا به اتفاق مکزیک و آمریکا، میزبان جام جهانی 2026 انتخاب شده‌اند، این اتفاق خوب می‌تواند برای فوتبال تورنتو و مخصوصا برای جوان‌های ایرانی یک فرصت استثنایی باشد، که آنها می‌توانند در آکادمی‌های فوتبال تورنتو شرکت کنند، استعداد‌یابی بشوند. چرا ما نباید یک ایرانی در تیم ملی کانادا داشته باشیم؟ ما می‌توانیم، جوان‌هایی در اینجا داریم که آنها می‌توانند نماینده خوبی برای ایران در تیم ملی کانادا باشند. من می‌دانم که خیلی از پدر و مادرها علاقمندند تا بچه‌هایشان در فوتبال فعالیت داشته باشند. کلاس‌ها نسبت به قبل خیلی شلوغ‌تر شده‌اند و مورد استقبال ایرانی‌ها قرار گرفته. ما هم بسیار خوشحال خواهیم شد که تجربه خودمان را در اختیار این جوان‌ها قرار دهیم.
-آیا صحبت دیگری هم دارید که بخواهید بیان کنید؟
- نه، من تشکر می‌کنم از شما و نشریه ایران استار، امیدوارم بتوانیم‌ در آینده هم با یکدیگر صحبت کنیم.
 
گفتگوی ما را با یکی از چهره‌های شاخص ورزشی در تورنتو مطالعه کردید. با آرزوی موفقیت برای ایشان و همکارانشان و به امید پیروزی تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه. شاد و پیروز باشید.

 

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Wednesday, June 20, 2018 - 20:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

insurance بیمهتعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به