قرص‌های ضد بارداری از آن دست قرص‌‌هایی هستند که بیشتر زنان با وجود عوارض موجود، بر اثر عدم‌ آگاهی از عوارض خطرناک آن اقدام به مصرف خودسرانه و طولانی مدت می‌‌کنند
به گزارش محققان کلینیک مایو عوامل خاصی وجود دارد که تقریبا به طور انحصاری برای زنان است و می‌تواند خطر سکته مغزی را در آنها افزایش دهد. سکته مغزی، علت سوم مرگ و میر و ناتوانی در امریکای شمالی است. عوامل خطر خاص برای ابتلا به این بیماری‌ها در زنان از این قرار هستند:
هورمون‌ها: بنیاد ملی قلب و سکته مغزی کانادا اعلام کرده که هورمون استروژن در زنان عامل افزایش سلامت قلب در سنین ۱۲ تا ۵۰ سالگی است. اما خواص حفاظتی این هورمون بنا به دلایلی مانند کاهش استروژن ناشی از سن یائسگی کم می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
parya chess
مصرف قرص‌های ضد بارداری: قرص‌های ضد بارداری از آن دست قرص‌‌هایی هستند که بیشتر زنان با وجود عوارض موجود، بر اثر عدم‌ آگاهی از عوارض خطرناک آن اقدام به مصرف خودسرانه و طولانی مدت می‌‌کنند. این قرص‌ها دارای دو جزء اصلی استروژن و پروژسترون هستند که هر جزء از این هورمو‌ن ‌ها عوارضی بر بدن بر جا می‌‌گذارند. عوارض گوارشی نظیر تهوع، استفراغ و افزایش وزن به علت حبس شدن آب در بافت‌‌های بدن از عوارض هورمون استروژن موجود در این قرص‌ها است. مصرف آنها بر روی سیستم انعقاد خون تاثیر گذاشته و موجب افزایش فاکتورهای انعقادی می‌‌شود. بنابراین احتمال خطر ابتلا به سکته‌های مغزی در افرادی که از این نوع قرص‌ها استفاده می‌‌کنند، بالا می‌رود.
دیابت: دیابت به خودی خود یک وضعیت سلامتی است که می‌تواند باعث عوارض مرگبار در زنان و مردان شود اما دیابت بارداری در زنان یک هشدار اولیه برای خطرات قلبی در آینده است. به این ترتیب که زنان با سابقه دیابت حاملگی ۴۳ درصد بیش از دیگران در معرض حمله قلبی یا سکته مغزی هستند.
هورمون درمانی جایگزین: برخی از زنان بعد از یائسگی، تصمیم به انتخاب این نوع درمان می‌گیرند. در حالی که انجام هورمون‌ درمانی خطر بروز برخی مشکلات جدی مانند پوکی استخوان، سرطان روده و بیماری‌های قلبی را کاهش می‌‌دهد اما از طرف دیگر احتمال تشکیل لخته خون و بروز سکته مغزی در صورت بلندمدت بودن این درمان نیز وجود دارد.
لطفا روی عکس بنر تبلیغاتی کلیک کنید تا برایتان شماره بگیرد
sina sotodehnia insurance بیمه سینا ستوده‌نیا
کلسترول بالا: استروژن یکی از عوامل کلیدی کنترل کلسترول در زنان است و بعد از یائسگی، همراه با کاهش آن، خطر ابتلا به کلسترول بالا در زنان بیشتر می‌شود. کلسترول بد خود عامل تحت فشار قرار دادن سیستم قلبی عروقی است و باعث بیماری‌های قلبی، نارسایی قلبی و سکته مغزی می‌شود.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
Marjan Delavar - J.D. B.A. Canadian Bar Association Ontario Legal
تری‌گلیسیرید و جنسیت: اگرچه هر کسی با هر جنسیتی می‌تواند دچار افزایش تری‌گلیسیرید شود اما زنان در معرض سنین یائسگی، کسانی که قرص‌های ضد بارداری مصرف می‌کنند و مبتلایان به سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشتر در معرض تری گلیسیرید بالا هستند. فاکتورهای مشترک در این زمینه برای مردان و زنان عبارت است از اضافه وزن، عدم تحرک، و سابقه خانوادگی ابتلا به تری گلیسیرید بالا. کم کاری تیروئید نیز می‌تواند یک عامل مشترک برای هر دو جنس زن و مرد باشد.
لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات

Best Persian Iranian Directory


لطفا روی عکس تبلیغاتی کلیک کنید تا برای شما شماره بگیرد؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
insurance بیمه
استرس: بر طبق نتایج مطالعات، زنانی که تحت استرس و فشار روانی شدید قرار می‌گیرند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به افسردگی و به دنبال آن سکته مغزی هستند. این خطر در زنان مسن بسیار بیشتر از مردان است.
لطفا روی عکس تبلیغات زیر کلیک کنید؛ ادامه مطلب پس از این تبلیغات
بهترین طراحی و سه بعدی برای بیزینس شما

اگر شما همکاری گرامی ما هستی، مرسی که این مطلب را خواندی، اما کپی نکن و با تغییر به نام خودت نزن، خودت زحمت بکش!
پروتکل علمی - پزشکی جهانی برای مقابله کلیه ویروس‌هایی مانند کرونا که انتقالشان از طریق بسته هوایی است:
۱- ماسک ان-۹۵ بزنید، کرونا از ماسک‌های معمولی رد می‌شود. ۲- فیلتر هوای قوی هپا بگذارید. ۳- تا جایی که می‌توانید از مردم حذر کنید. ۴- تغذیه خوب و سالم داشته باشید، مقادیر زیاد ویتامین C و D مصرف کنید. ۵- بسیار ورزش کنید. ۶- اگر توانستید حتما واکسن بزنید.
Date: Tuesday, February 13, 2018 - 19:00

درباره نویسنده/هنرمند

دیگر مطالب مرتبط

تعمیرات هرگونه وسایل برقی - آلن

Share this with: ارسال این مطلب به